Skocz do zawartości

Motocykl z USA - brak tablic, a badanie powypadkowe


Arizona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w piątek był na SKP klient, żeby zrobić przegląd - motocykl z USA. Sprawdziłem dokument i tłumaczenie, nie znalazłem wprost informacji, że uczestniczył w wypadku. Poinformowałem klienta, że z USA to z reguły trzeba zrobić okresowe + dodatkowe i do dodatkowego potrzeba "czerwone" tablice rejestracyjne. Zdziwił się i powiedział, że pierwsze słyszy, rok temu rejestrował inny motocykl z USA i żadnych żadnych tablic nie miał. Przegląd robił na Stacji X i tam bez problemu mu zrobili przegląd, a motocykl nie jest powypadkowy(w dokumencie była informacja, że można zarejestrować w stanie "jakimś tam" po rekonstrukcji . Będzie to rejestrował w Krakowie i tam też nie było problemu. Mówię mu, że bez tablic mogę mu zrobić tylko badanie okresowe przed 1 rejestracją. OK,  niech Pan robi. Wczoraj dzwonił, że był w WK i tam się dziwili, że nie zrobione dodatkowe badanie tylko okresowe. Jak diagnosta mógł tak zrobić i że jak on dostarczy badanie dodatkowe to oni zarejestrują a tablic nie potrzeba do tego i nie wydadzą ich. Czy coś się zmieniło w przepisać, że można robić dodatkowe bez tablic? Czy musiałem od razu robić dodatkowe, skoro zawnioskował tylko o badanie okresowe? Według mnie to są niezależne badania, jakby chciał to mógłby zrobić okresowe na jednej SKP, a dodatkowe na drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał dokument z tłumaczeniem: certificate of title albo salvage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to jeszcze lepiej, zawsze wymagałem PC w takich przypadkach, żeby mieć TR do badania dodatkowego, a tu jak chciał tylko okresowe potraktowałem te dokumenty jak dowód rejestracyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowód rej .ze stanów mają pojazdy sprowadzone na mienie przesiedleńcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Arizona napisał:

potraktowałem te dokumenty jak dowód rejestracyjny.

To nie był dowód rejestracyjny, więc nie miałeś prawa wykorzystać go do identyfikacji przy badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, to teraz chyba jedyne wyjście aby klient poszedł do WK-Kraków i żeby jakoś dał możliwość porozmawiać telefonicznie z nimi i ustalić, aby dali mu PC i tablice czerwone, bo certificate of title nie jest dowodem rejestracyjnym. Problem, że zrobiłem prerejestrację i badanie okresowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem iż w tym temacie była jasna sprawa  - a tu .... kwiatek się trafił

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IVVO locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.