Skocz do zawartości

VOYAGER - z ciężarowego na osobowy


zibiuszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie! Mam pytanie: czy można i czy warto przerobić z ciężarowego na osobowy VOYAGERA 98r.? Jest jeszcze nierejestrowany w kraju. Pozdrawiam! :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego czy podłoga jest przystosowana do mocowania siedzń i czy są punkty kotwiczenia pasów.

Coś mi się zdaje że przeróbki dyły już gdzieś przerabiane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spiesz się tak z tą przeróbką !

Pamiętaj o kilku sprawach - nie dokonuje sie zmian w pojeździe niezarejestrowanym,auto powinno mieć wykonane przynajmniej pierwsze badanie , a poza tym nie możesz zrobić tego sam - zmianę rodzaju pojazdu może wykonać tylko upoważniony przedsiębiorca prowadzący działalność w tym zakresie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki AZOT14, może też masz Chryslera i jakieś wskazówki dot.eksploatacji? Pzdr.

 

[ Dodano: 12-07-2006, 15:52 ]

Witam wszystkich chłodno! Czy ktoś może ma jakieś doświadczenia z CHRYSLEREM VOYAGEREM 2,4 B z 1997r.? Podobno to model - eksperyment tzn. kiszka. Pozdrawiam równie chłodno (ale od piątku zmiana pogody...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek D. ! Zaglądałem pod dywan i otwory są. No to lecę przerabiać! NARA!

Nie zapomnij o szybach dla pasażerów ;) ciężarowe miały blachy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontroler2, no fakt, są cztery blachy : 2xdrzwi+2xokna uchylne. A można tylko uchylne czy trzeba założyć wszystkie? Pozdrawiam.

 

[ Dodano: 13-07-2006, 15:56 ]

Witam wszystkich! Czy ktoś ma wiedzę na temat produkcji CHRYSLERA VOYAGERA w Austrii? Podobno w Grazu od pewnego czasu używają do produkcji części importowanych z Chin. Bardzo jestem ciekaw jakie części i od którego roku. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 years later...

Witam, marzy mi sie dołożyć dodatkowy rząd siedzeń do mojego Peugeot'a Partnera, w tej chwili ma 5 miejsc i spokojnie jest miejsce na jeszcze jedną taką samą kanape (+ 3 miejsca). Pytanie jest następujące: Czy da sie to legalnie zrobić (nawet jezeli to trudne - zalezy mi)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak prawidłowo przebudujesz to nawet ........ :x :x :x

Mam nadzieje że nie jesteś diagnostą. Bo zły przykład dajesz :nook a później są dalsze problemy.

Wiem że wszystko się da ---- kwestia ceny tylko żeby to nie była cena życia któregoś z pasażerów tego pojazdu :(

Tego nikomu nie życze,

Poco kombinuje nie lepiej kupić jakieś 7 osobowe i nikt się nie musi stresować i kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się, i nie wprowadzajcie w błąd ludzi. Nigdy nie można było, ale niektórzy wykorzystywali lukę w przepisach. Na dzień dzisiejszy mamy:

 

Dz.U. 155 poz 1232 z 2009 r. zał 1 dział 1

pkt 9.1.1 - Mocowanie siedzeń w miejscach nieprzewidzianych do tego konstrukcyjnie dla danego typu pojazdu.

pkt 9.1.12 - Punkty kotwiczenia (pasów) w miejscach nie przewidzianych przez producenta pojazdu.

 

Wszystko w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rame w busie można wydłużyć, a Partnera przystosować do dodatkowego rzędu siedzeń sie nie da tak? Polska...

 

[ Dodano: 23-09-2009, 08:25 ]

A jak wygląda z miejscem kotwiczenia pasów w samochodach przystosowanych do wyścigów? (mocuje sie je często do klatki, czasami są zintegrowane z fotelem kubełkowym itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rame w busie można wydłużyć

 

A kto ci takich pierdół naopowiadał?

 

A jak wygląda z miejscem kotwiczenia pasów w samochodach przystosowanych do wyścigów? (mocuje sie je często do klatki, czasami są zintegrowane z fotelem kubełkowym itp.)

 

Chcesz mieć auto wyścigowe, to ścigaj się po torze, na drogę publiczną nie masz wjazdu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość samochodów służących do ścigania sie musi mieć przegląd :)

A co do wydłużania ramy w busie to twierdzisz że nie można tak? No to policja powinna zabierać dowody 20% busów z ramą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość samochodów służących do ścigania sie musi mieć przegląd

 

Ale ja nie twierdze inaczej... tylko to nie mój problem, że wszystkie pojazdy przystosowane do ścigania nie spełniają warunków technicznych i dostaną N. Jak organizatorzy rajdów chcą przeglądów to niech zafundują sobie swoją "rajdową" stację kontroli.

 

No to policja powinna zabierać dowody 20% busów z ramą...

 

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=5386

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.