Skocz do zawartości

NISSAN PIMASTER Z CIĘŻAROWEGO NA OSOBOWY


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich . Mam pytanie niedawno wykonałem pierwsze badanie Nissana Pimastera DMC do 3,5 t ( 3 osobowy) rok produk 2004 ciężarowy Dałem na 2 lata .Facet chce teraz zrobić z tego osobowy na (6 osób) Ma juz fakure że dokonał przeróbki ma z Nissana ze pojazd spełania warunki dla osobowego . Dostał skierowanie z WK na takie badanie ale powiedziano mu że musi wykonac to na OSKP . Ja pracuje na podstawowej i nasz WK nigdy nie miał zastrzeżeń. Druga sprawa czy na ewentualnym zaświadczeniu po wykonaniu badania na zmiany moge w jako ternim badania zaznaczyć tak jak w dowodzie . Zmiany konstr nie skracaja terminu badania .Prosze o poprawienie wszystkich moich błędów. Jestem świerzym diagnostą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz spotykam się z takim Nissanem więc niewiem jak to wygląda. Odnośnie dokumentacji to wszystko jest, co do badania tyko na OSKP to się niezgadzam (mimo że pracuje na OSKP), termin następnego badania jak w DR.

Więc mamy takie same zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to samo co Vivaro albo Trafic Wielkie dzięki za informacje Nie za bardzo też rozumiem to co WK z Krotoszyna miał na myśi że może to zrobić tylko OSKP też pierwszy raz się z tym spotkałem nasz WK w Ostrowie nie robi problemów Dzwonilem nawet do naszego WK ale naczelik jest na urlopie a reszta nie za bardzo mogła mi pomóc to chyba jest jedyny gość z którym można pogadać Jescze raz wielkie dzieki

 

[ Dodano: 12-07-2006, 22:31 ]

A ten ten Nissan to PRIMASTER to wszystko przez zmęczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany konstrukcyjne robi się na okręgówce , lub na podstawowej z rozszeżeniem posiadającą literkę - e . Jeśli jest skierowanie z WK , to u nas , po uzgodnieniu z klijentem , wpisują nazwę stacji mającej to zrobić . Ponadto w regonie firmy dokonującej zmian musi być kod 5020 A - uprawnia on ją do takich czynności . Termin można wpisać - tak jak w DR . Wykonujesz okresowy + zmiany [ 98,- + 82,-]

 

[ Dodano: 13-07-2006, 09:38 ]

Jeśli WK nie wpisze stacji co ma to wykonać , to wybór jej należy do właściciela pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostał skierowanie z WK na takie badanie ale powiedziano mu że musi wykonac to na OSKP . Ja pracuje na podstawowej i nasz WK nigdy nie miał zastrzeżeń.

 

Jeśli tylko posiadasz literkę Dz.U. 227z2003r

"e - pojazdów skierowanych przez organ kontroli ruchu drogowego lub starostę, dla których wymagane jest specjalistyczne badanie, oraz pojazdów, w których dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów;"

w rozszerzeniu stacji (tzn. że stacjia pracowała przed wejściem w życie ustawy o swobodzie gospodarczej) i takie badanie możesz wykonać.

Podst PORD ujednolicony Dz. U 108 z 2005r

Art. 83. 1. Badanie techniczne jest przeprowadzane na koszt właściciela pojazdu, przez:

1) podstawową stację kontroli pojazdów - w zakresie:

a) sprawdzenia oraz oceny prawidłowości działania poszczególnych zespołów i układów pojazdu, w szczególności pod względem bezpieczeństwa jazdy i ochrony środowiska,

b) badań technicznych, o których mowa w lit. a, oraz niektórych badań technicznych, o których mowa w pkt 2, jeżeli stacja posiadała zezwolenie starosty na wykonywanie tych badań wydane przed dniem wejścia w życie ustawy - Przepisy wprowadzające ustawę o swobodzie działalności gospodarczej;

a w pkt2 ........w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym,......

Co do daty to napewno wykonując koniecznie zakres badania okresowego możesz ustalic nowy termin bad. ale na wniosek klienta czyli uzgadniasz z nim który termin jest dla niego bardziej korzystny (opłata za takie bad 98+82=180zł)

 

[ Dodano: 13-07-2006, 11:57 ]

znalazłem jeszcze to na stronach PISKP:

http://www.piskp.pl/data/PISKP-zakres_e.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet chce teraz zrobić z tego osobowy na (6 osób)

 

Pamiętaj otym, że "facet" nie może ot tak sobie zamontować foteli. Auto musi posiaać ORYGINALNE mocowania foteli i pasów. A podejżewam, że nie ma i po prosty zostanie przewiercona podłoga. Pamiętaj też, że pasy i fotele są na liście rzeczy niepopuszczonych do ponownego użycia, czyli muszą być NOWE.

 

[ Dodano: 13-07-2006, 12:06 ]

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=18470&sid=b84d2f574c25347c8937bf4bb1839eed#18470

 

 

ten sam temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.