Skocz do zawartości

Jazda na światłach przez cały rok


S.K.P-POZNAŃ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Norbert Jezierski

    9

  • kowal

    7

  • Tomek D

    5

  • std

    5

że jako światła dzienne świecą światła drogowe z pomniejszoną mocą są widoczne z daleka bo świecą na wprost i nikogo nie oślepiają po włączeniu miajania gasną

No ale wtedy masz niesprawne światła dorogowe....bo jak Cie dobrze zrozumiałem w miejsce żarówki od świateł drogowych wstawiasz jakiś wynalazek udający światła dzienne :?

xenonami (soczewkowe) a one w dzień są trochę słabo widoczne ponieważ świecą przed samochodem

Ale to nie ty masz mieć oświetloną droge w dzień ale inni mają cie widzieć...i jeśli ze światłami masz wszystko ok to na pewno światła w dzień są widoczne dla innych użytkowników ruchu.

Pozdrawiam Ziomala :piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe Audi mają fabrycznie zrobiony taki patent

Jeżeli ten patent ma homologację na reflektorze dla świateł do jazdy dziennej to ośmielam się stwierdzić, że spełnia to wymagania dla tych świateł ale jeżeli jest to patent który tylko upodabnia to tych świateł i brak na to homologacji to jest to przeróbka w stylu lamp ksenonowych włożonych do zwykłego reflektora halogenowego i wówczas do utraty DR jesteś na najlepszej drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale wtedy masz niesprawne światła dorogowe....bo jak Cie dobrze zrozumiałem w miejsce żarówki od świateł drogowych wstawiasz jakiś wynalazek udający światła dzienne

 

Świateł drogowych nie trace dołącza sie jedynie dodatkowy układ elektryczny jeżeli włącze światła drogowe żarówki świecą pełną mocą.

 

Ale to nie ty masz mieć oświetloną droge w dzień ale inni mają cie widzieć...

 

No właśnie xenony soczewkowe nie świecą na wprost tylko przed samochodem i z daleka w dzień są prawie niewidoczne. Właśnie dlatego np audi zrobiło takie światła dzienne. Zresztą sporo wcześniej bo już w latach 90tych w amerykańskich samochodach było to samo rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie xenony soczewkowe nie świecą na wprost tylko przed samochodem

 

Żadne światła mijanie nie świecą na wprost, tylko wszystkie świecą przed samochodem. Zaręczam Ci, że w dzień ksenony soczewkowe widać równie dobrze jak każde inne światła. A najbardziej konkretną odpowiedź masz :

 

Jeżeli ten patent ma homologację na reflektorze dla świateł do jazdy dziennej to ośmielam się stwierdzić, że spełnia to wymagania dla tych świateł ale jeżeli jest to patent który tylko upodabnia to tych świateł i brak na to homologacji to jest to przeróbka w stylu lamp ksenonowych włożonych do zwykłego reflektora halogenowego i wówczas do utraty DR jesteś na najlepszej drodze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

08/15 napisał/a:

PS. Znowu Łódź. ;)

 

Pawulon, skóry (tu kończę - aczkolwiek długo by wymieniać) ;-) ....

_________________

 

Ja wiem że to po to by mnie zdołować :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

fiedorowicz,

Witam,

 

Mógbym prosić o namiary na sklepik do regulatora świateł mijania?

 

"Kupiłem w tamtym roku właśnie takie urządzonko za 40 zł . Podłączyłem sam w moim

seicento . Działa bez zarzutów - po uruchomieniu pojazdu samoczynnie się włącza

i zużywa około 40% prądu . Polecam wyśmienita sprawa"

 

Pozdrawiam,

koron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Alledrogo.pl widziałem kilka dedykowanych nawet dla poszczególnych marek pojazdów.

Podpina się toto pod włącznik świateł, bez takiej plątaniny kabli - i (podobno) działa ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Tyle szumu o jeździe na światłach przez cały rok , ustawy a tu otwieram dzisiaj Głos Wielkopolski i okazuje się, że posłowie PIS chcą znieść ten obowiązek a popierają ich posłowie z innych ugrupowań.Naprawde mamy ciekawe czasy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja choć byłem zwolennikiem jazdy w dzień przez cały rok na światłach popieram posłów PiS. Miedzy innymi dlatego ze 3/4 samochodów które przyjeżdżają na badania mają źle zamontowane żarówki - co jest wynikiem jazdy przez cały rok na światłach (częściej się palą i trzeba wymieniać samemu)

Oczywiście ja będę jeździł przez cały rok na światłach bo wolę być widoczny, a na pewno będę bardziej gdy inni wyłącza no i umiem wymienić żarówki. Chociaż H4 na których śmigam mają za sobą ponad 30 kkm i nie były wymieniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za jazdą na światłach całym rokiem- brak interpretacji czy jest już mrok a może przejrzystość powietrza jest słaba albo dobra .Wymiana żarówek wkońcu wejdzie w krew i nie będzie problemów z ustawianiem ich. Jednak auta " na światłach "są bardziej widoczne :viva::viva:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest nieuzasadnione jeździć na światłach w tak słoneczne, upalne dni jak teraz. Ponadto ceny paliw także zmuszają do oszczędności tego surowca. Jestem za jazdą na światłach, ale może np. od 1 października do końca marca. W upalne słoneczne lato to szkoda paliwa i żarówek. A jeśli komuś na serio zależy na bezpieczeństwie to trzeba zrobić drogi lub chociaż zrobić bezpłatne autostrady dla samochodów osobowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczeństwo to wypadkowa wielu czynników - ale dla mnie światła zawsze były jedną z ważniejszych rzeczy. I śmigam na nich, i śmigałem, i śmigać będę - dzień i noc ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.