Skocz do zawartości

Homologacja na folię przyciemniającą szyby.


michu013

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie - naszą narodową przywarą jest to, że nie umiemy spokojnie rozważyć czyichś argumentów, nie umiemy dyskutować, wsłuchiwać się w czyjeś racje. A jak już nie potrafimy obalić czyichś argumentów, to po prostu ucinamy dyskusję. To jest smutne, ale prawdziwe. Tacy już jesteśmy - my Polacy. Jak ktoś to ujął : "gdzie pięciu Polaków, tam sześć różnych zdań na dowolny temat".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    18

  • jarolud

    12

  • bohdang

    10

  • Kolanko

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

Przyjeżdża samochód ciężarowy do 3.5 T z tyną szybą oklejoną - chciałbym się dowiedzieć co koledzy diagności robią.

Czytałem nasze kryteria oceniania oraz Dz.U. 32. Chciałbym wiedzieć jednak czy jestem w swojej ocenie odosobniony. Bardzo proszę opodjęcie tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8) Jesli jest homologacja na folię przyciemniającą szyby to można sobie taką folię trzymać w rękach przy szybie i jechać i wtedy jest OK, ale jeśli sie ją naklei na szybę to wtedy nie ma homologacji na szybę z folią .Nie po to ktoś wymyslił bezpieczne szyby żeby je teraz zaklejać i nie wiadomo jak sie zachowają w wypadku drogowym.Wyjezdżałem kiedyś z parkingu do tyłu na drogę pojazdem który miał oklejone tylną i tylne boczne szyby, było szaro,uważam że jest to bardzo niebezpieczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - naszą narodową przywarą jest to, że nie umiemy spokojnie rozważyć czyichś argumentów, nie umiemy dyskutować, wsłuchiwać się w czyjeś racje. A jak już nie potrafimy obalić czyichś argumentów, to po prostu ucinamy dyskusję. To jest smutne, ale prawdziwe. Tacy już jesteśmy - my Polacy. Jak ktoś to ujął : "gdzie pięciu Polaków, tam sześć różnych zdań na dowolny temat".

Masz rację .

"to po prostu ucinamy dyskusję. To jest smutne, ale prawdziwe."

Można jeszcze wyciąć posty albo zamknąć temat i dołożyć czerwony pasek.

Tak nie powinno być "teoretycznie" ale tak niestety jest.

Pozdrawiam.

 

Prosze się wypowiadać na temat. (przyp. moderatora)

 

Proszę mnie nie dyskryminować , innym wolno a mnie nie ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Powiadzcie mi koledzy jak sprawdzacie przepustowość światła w szybach na których jest naklejona folia lustrzanka. Nasz przyrząd nie prześwietla takiej folii. Czy jest to do sprawdzenia. Mam na myśli oczywiście szyby przednie boczne. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Folie na szyby wp.pl 2007-02-07 (13:36)

 

 

 

Szyby pokryte folią często wywołują skojarzenia z samochodami po tuningu. Rozwiązanie jest jednak warte polecenia nie tylko osobom planującym diametralną odmianę prezencji auta. Folie są bowiem w stanie poprawić wizerunek samochodu, jak również... obniżyć koszty jego eksploatacji.

 

Dobra folia potrafi odbić nawet do 75% całkowitej energii słonecznej, padającej na system okienny, dzięki czemu w upalne dni układ klimatyzacji będzie miał mniej pracy.Komfort i bezpieczeństwo podróżowania w samochodzie z oklejonymi szybami podniesie także znaczna redukcja refleksów świetlnych wewnątrz kabiny.

 

Markowe folie są wyposażane w filtry UV, które potrafią zatrzymać nawet do 99,9% szkodliwego promieniowania. W rezultacie tapicerka i przedmioty pozostawione wewnątrz samochodu są skutecznie chronione przed odbarwianiem.

 

Folie o zwiększonej wytrzymałości są godne polecenia osobom pozostawiającym samochody na niestrzeżonych parkingach. Folia z specjalnym klejem utrzyma stłuczoną szybę w formie scalonej, co może znacznie zredukować ryzyko kradzieży pojazdu lub np. radioodtwarzacza.

 

Większość złodziei rezygnuje bowiem z próby włamania, jeżeli nie uda im się dostać do wnętrza w ciągu kilku sekund. Szkło pokryte folią przeciwsłoneczną staje też się bezpiecznym szkłem bezodpryskowym, co zmniejsza ryzyko zranienia podróżnych podczas wypadku.

 

Oklejanie szyb pozwala oczywiście wyróżnić samochód z tłumu. Większość firm ma w ofercie kilkanaście rodzajów folii, co z pewnością ułatwi dobranie ich do własnych potrzeb. Decydując się na oklejenie szyb warto pamiętać, że proces nanoszenia folii może zostać przeprowadzony jedynie przez warsztat zgłoszony w Instytucie Szkła i Ceramiki w Krakowie. Atestowany montaż pozwoli uniknąć problemów podczas policyjnej kontroli.

 

http://moto.wp.pl/kat,45754,wid,8721252,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtarzam - bądź sobie odmienny na drodze jeśli masz taki kaprys, ale zrób to na własną odpowiedzialność. Nie zmuszaj nikogo, by dla twojego kaprysu bycia odmiennym poniósł odpowiedzialność za ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że w tym kraju wszystkim przeszkadza odmienność na drodze i nie tylko.

Odmienność na drodze z naciskiem na (i nie tylko ;) ) mi osobiście nie przeszkadza, ale pod warunkiem dostosowania się do przepisów. Krótko mówiąc możesz jeździć w peruce, ale zgodnie z przepisami- jakiekolwiek one są :mrgreen:

Decydując się na oklejenie szyb warto pamiętać, że proces nanoszenia folii może zostać przeprowadzony jedynie przez warsztat zgłoszony w Instytucie Szkła i Ceramiki w Krakowie. Atestowany montaż pozwoli uniknąć problemów podczas policyjnej kontroli.

Niedomówienia pismaków robią wodę z mózgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli przepisy nie przewidują pewnych sytuacji?

Diagnosta na wszelki wypadek da negatywa :(

 

W Indiach wdowe pali sie na stosie wkrótce po śmierci męża bo takie jest prawo, ale czy to prawo jest dobre? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli przepisy nie przewidują pewnych sytuacji?

Adaś- podaj przykład. Mądre uwagi mile widziane :V

W przeszłosci trzecie światło stopu też było BEEE :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale my nie jesteśmy od tego żeby stwierdzać czy prawo jest dobre czy nie tylko do tego aby te zapisy (czasem dla normalnego człowieka chore) były respektowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale my nie jesteśmy od tego żeby stwierdzać czy prawo jest dobre czy nie tylko do tego aby te zapisy (czasem dla normalnego człowieka chore) były respektowane.

Nic dodać nic ująć prawo w polsce jest takie jakie jest, sa zmiany ale cały czas ktos bedzie z niego niezadowolony raz bandzior bo mu przekręt nie wyszedł raz właściciel pojazdu bo mu policjia zabrała DR za oklejone szybki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
a po drugie gdzie taki obklejony od góry do dołu autobus przechodzi badanie

 

wydaje mi się, że nie ma podstaw do nie dania pozytywnego przeglądu. Kierowca ma widoczność w promieniu 180 stopni a reszta nas nie interere. Tylko szyby które są wyjściem awaryjnym nie mogą być oklejone, bo nawet folia z atestem nie pozwoli szybie się rozpaść i idea wyjścia przez okno bierze w łeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.