Skocz do zawartości

Postępowanie prowadzone przez wydział komunikacji.


krzysiek-opo

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy uwaga ! .Dwóch zaprzyjażnionych diagnostów zostało przesłuchanych na wniosek "niemacierzystego" WK w sprawie - kwalifikacja jeszcze nieokreślona.

Szczegóły: W latach 2003-2004 przeprowadzili badanie techniczne okresowe i dodatkowe samochodu ciężarowego+ADR.Pojazd sprawny , dokumenty wystawione prawidłowo zarzut - w DR wpisane 2 osie , fizycznie pojazd posiada 3 dlaczego nie zwrócono na to uwagę !.Pojazd był sprowadzony z zagranicy parę lat wcześniej w DIP-ie prawidłowy wpis 3 - osie.Podczas rejestracji urzędnik wpisał 2 -osie.Sprawa wyszła na jaw podczas wymiany dowodu.Jak myślicie - czy waga problemu wymaga aż takiej procedury śledczej?

Wiadmomo diagności popelnili błąd, ale czy nie wystarczyłoby upomnienie.Sprawa jest rozwojowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzędnik jak chce się wykazać to zawsze "skopie" biednego bo wie, że nie weźmie adwokata bo go na to niestać, a bogatych nigdy nie ruszają bo by się sami spalili.

"czemuś biedny boś głupi, czymuś głupi boś biedny" :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, bez nerwów. Nikt za coś takiego nikomu smrodu nie narobi (tak samo beknął by urzędnik), diagnosta jest człowiekiem i może czegoś nie zauważyć. I nic z tego powodu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę sprawa jest rozwojowa. Dotyczy ona tych dwóch zaprzyjaźnionych diagnostów oraz urzędu nadzorującego tych diagnostów. Zgodnie z przepisami prowadzone jest postępowanie wyjaśniające domyślam się w sprawie a nie przeciwko osobom.

 

Dajmy urzędnikom wyjaśnić sprawę. Forum nie jest od rozstrząsania spraw w toku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy są nie jasne (jak zwykle) i być może WK z innego województwa wydał im uprawnienia diagnostów, jednak kontrolę może prowadzić tylko WK na terenie którego znajduje się stacja - chociaż nie znając sprawy nie wtrącam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może należałoby wprowadzić odpowiedzialność urzędników za to co robia i wpisują do DR taką samą jak dla diagnostow to przestaliby czepiać się głupot.

Przykład piszę w zaświadczeniuDMC przyczepy 1000kg wpisują w DR 1100kg, wpisuję w zaświadczenie HAK, DR bez adnotacji HAK itp itd.

Trzeba być człowiekiem.

A pomylić się czy coś przeoczyć to rzecz ludzka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
W latach 2003-2004 przeprowadzili badanie techniczne okresowe

Nie znam sprawy więc nie powiem na 100% jednak może o te lata chodzi 2 x badanie.

Pomylić może się każdy i Panowie diagności też święci nie są. problem polega na tym by "niezwłocznie" pomyłkę prostować.

Ja mam petenta co 10-14 minut /zagranica dłużej :P / a badanie to ponoć min. 40 minut.

Nie wiem jakie są stosunki między wami a waszymi WK ale u nas nawzajem się pilnujemy. i jest ogólnie OK.

A co do tego bogatego i biednego - chyba nie o bogatych urzędnikach piszecie bo trzeba by ten post do dowcipów przenieść :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomylić może się każdy

każdy urzędnik, lekarz, minister (lub czsopisma) tylko nie diagnosta

bo diagnosta potwierdza nie prawdę :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy jakąs obsesje Panowie macie na punkcie tej swojej odpowiedzialności - a w zasadzie wyróznienia tej odpowiedzialności na tle innych grup zawodowych. Pracownik WK tak samo odpowiada przed prokuratoerem jak Wy! Jesli walnie sie w dokumentach rejestracyjnych, zapomni sprawdzic dowodu osobistego czy tysiace innych powodów, na które później w ten czy inny sposób trafi prokurator to normalnie będzie odpowiadał - równiez za poświadczenie nieprwady i z całą surowościa prawa przewidzianą dla danego wykroczenia/przestępstwa będzie odpowiadał - o zwolnienieniu z pracy nie mówie bo to oczywiste!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I też w gazecie Moto Fakty napiszą że CBŚ zatrzymało kolejnego urzędnika który poświadczył nieprawdę i grozi mu kara 8 lat więzienia , jakoś nie miałem okazji przeczytać takiego artykułu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie uważnie czytasz. I nie jest sarkazm z mojej strony. Jesli jest jakas afera zatrzymania na SKP ida w parze z WK. Oczywiście nie wymagaj, żebym podawał Ci przykłady bo rzecz jasna zrobic mi tego nie wolno... Osobiście znam przypadki, kiedy to diagnosta się potrafił wykpić, a na urzędniku udupili (ale nie bronię tu nikogo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczoznawców także odpowiedzialność dotyczy. Pisząc głupoty (czasami) w opiniach poświadcza nieprawdę. I napewno ten fakt jest do zweryfikowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja żeby było śmieszniej jestem i urzędasem (oczywiście nie z WK) i diagnostą w jednym, po 4 latach pracy za biurkiem mam klinicznie stwiedzonych kilka chorób m. in. refluks żołądkowy (główna przyczyna to stres), kolego Jędrek podejrzewam, że nie masz bladego pojęcia jak mogą wyglądać kontrole, upierdliwi petenci ze swoimi problemami i trudne pytania zadawane przez lokalną prasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie lekko nigdzie nie jest, ale nigdzie nie słyszałem, ani nie czytałem aby urzednik za coś odpowiadał. A diagnostów kilku posadzili i posadzą. Niechodzi mi o to, żeby nieuczciwych nie karać, ale aby prawo było równe dla wszystkich.

Powinni jeszcze wprowadzić odpowiedzialność finansową dla wysokich urzędników za podejmowanie decyzji z góry skazanych na klęskę, ale to fantazja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.