Skocz do zawartości

Opcja wyboru rok modelowy/produkcji


Sebastian ZG

Rekomendowane odpowiedzi

Od raptem miesiąca zaczeły przeobrażać się reguły pozycji 44 w DIP-ie

Mianowicie od zawsze poz 44 zostawiałem bez żadnych skreśleń; gdy była wątpliwość dot roku produkcji klient kierowany był do rzeczoznawcy i wszystko grało.....do czasu.

Teraz ja mam określić się w sprawie roku produkcji lub roku modelowego, i nie byłoby w tym nic tragicznego, gdyby.......gdy określiłem rok modelowy, klient wrócił do mnie ze SKIEROWANIEM z WK aby określić rok produkcji (gdybym był w stanie go określić zrobiłbym to za pierwszym badaniem,ale mniejsza o to) i zaczeły się dodatkowe wydatki: bo ja nie określe roku produkcji, więc mogę oprzeć się opinią rzeczoznawcy, a z tą opinią klient nie może stawić się w WK bo jest wyraźne skierownie na SKP, musi przyjść do mnie ja na podstawie rzeczoznawcy wystawie zaświadczenie i wszystko gra.......

Lecz jest nowy problem, podczas zakreślania poz 44 (przez program oczywiście) produkcji lub modelu WK ŻĄDA mojej parafki i pieczątki.

Tyle wstępu. Pytania:

1. czy wszyscy zareślacie rok produkcji lub modelu, czy może zostawiacie to pole nieskreślone :?:

2. czy mieliście już może skierowanie z WK na ustalenie roku produkcji (podkreślam nie jest to skierowanie do rzeczoznawcy tylko do SKP) :?:

3. czy jak zakreślacie wybór poz 44 to też musicie przybijać parafkę i pieczątke (oczywiście zakreślacie nie ręcznie tylko programem) :?:

 

Bo ja zgłupiałem fakt że były to raptem trzy przypadki ale zawsze i teraz nie wiem czy jest to może chwilowa burza czy może już będzie taka reguła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że WK nie szanują naszego prawa do wpisywania roku produkcji lub modelu i żądają roku produkcji bo tak muszą wpisać do DR. Mają do dyspozycji rzeczoznawcę i nie kożystają z niego. Niektóre WK mają dostęp do baz danych np.VW i uzyskuję pełną informacje !!!o dniu!!! produkcji pojazdu. ( WK Łask w Łódzkim) Dla tego ustalam zawsze rok produkcji jeśli nie pokrywa się on z informacjami właściciela i upiera się on przy swoim dopiero wtedy wpisuję rok modelowy informując o rzeczoznawcy który go u nas czeka jeśli UC na akcyzie nie zrobi tego wcześniej ;) (bardzo liczne przypadki jeśli w grę wchodzi zmiana w tabeli akcyzy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie wyjątkowo pop......e wydziały komunikacji a ściślej mówiąc ich pracowników. WK i SKP powinny ze sobą współpracować a nie walczyć. Niktóre konflikty nie wynikają z powodu konsekwentnego przestrzegania prawa tylko z tzw. urzędniczej upierdliwości.

A nawiązując do tematu ja w DIP-ie nie określam czy to jest rok modelowy czy produkcji. Dwa razy się pomyliłem się o rok ale wtedy urząd celny nie przyjął dokumentów, po poprawieniu było ok, i nikt mnie nie straszył sądami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak : żaden WK w mojej okolicy mnie nie gnębi i jak coś jest nie tak to po prostu dzwonią korygujemy dogadujemy się i jest po ludzku .

" Mylić się jest rzeczą ludzką" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jest w Grudziądzu w UM i Starostwie panie są bardzo przyjemne i zawsze idzie

doiść do porozumienia. Rzeczą ludzką jest się nieraz pomylić ale druga osoba to musi

zrozumieć.

Pozdrawiam wszystkie Panie i Panów z Wydziałów Komunikacji. (tospol).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jest w Grudziądzu w UM i Starostwie panie są bardzo przyjemne

Panie z mojego WK też są bardzo przyjemne (dodam nawet miłe), ale ....... no właśnie ale czasami powstaje jakiś przewrót (mniemam że jest to chwilowy przewrót)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kiedyś w podobnej sytuacji samochód sprowadzony z Belgii , data I-szej rej 2005.Wpisałem rok modelowy 2005 a WK oddalony ode mnie o 300 km zażądał wpisania roku produkcji 2004.Odmówiłem ponieważ z kodu VIN wynikało 2005.

Wiem żę sami wysłali klienta do wskazanego przez siebie rzeczoznawcę i dla mnie temat się skończył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas ta współpraca też dobrze się układa. Jak są jakieś wątpliwości, to od razu jest telefon w jedną bądź w drugą stronę i sytuacja jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nasze WK przyjmują tylko DIP-y po uprzednim wykreśleniu i podpisie z pieczątką, ale od niedawna życzą sobie wpisu nacisków na oś wartość administracyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie WK się nie czepia i przjmują bez kreślenia. Co innego celny. Dowiedziałem się, że jak urzędnik ma zły dzień, albo potrzebuje czasu na kawę to odsyła delikwenta z DIP - em do poprawki.

Polska to dziwny kraj. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A umnie do jakiegoś czasu UC u US nie wymagają wogóle DIP. Ani przy składaniu ani przy odbiorze dokumentów. Wczesniej robili to bezprawnie - no ale taki kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz WK też przyjmuje bez skreślenia zresztą musiałbym skreślić ręcznie bo w używanym przez nas programie nie ma możliwości skreślenia jednej z opcji mogę co najwyżej dopisać w uwagach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jest w Grudziądzu w UM i Starostwie panie są bardzo przyjemne

Panie z mojego WK też są bardzo przyjemne (dodam nawet miłe), ale ....... no właśnie ale czasami powstaje jakiś przewrót (mniemam że jest to chwilowy przewrót)

 

witam!!!!!!!!!!

 

zgodze sie z toba Sebastian ze panie sa mile, ale zawsze maja jakis problem, nie wiem czy to to wplyw slawnego na caly kraj waszego kierownika WK ktory zawsze po swojemu interpretuje przepisy, nie wiem, ja ze swoim WK Żarach nie mam zadnych problemow, i wlasnie mialem taki przypadek ze panie odeslaly klienta ktory robil u mnie przeglad zeby skreslic rok modelowy, oczywiscie niegdzie indziej tego nie wymagaja tylko w Z. Górze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem dziś klienta do poprawki z urzędu celnego bo wpisałem zły rok modelowy .Pani na urzędzie celnym upierała się że jest to rok 1995 Mało tego twierdziła że zle odcztałem VIN a ja z 1994 Pokazałem klientowi że litera RR oznacz tenże miesiąc i rok a nie jak twierdzono kolejny gdzie powinna byc umieszczona litera S w Vin by był to rocznik 1995 . szczegół a jak wazny w zyciu . :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.