Skocz do zawartości

Jakie dokumenty spotykamy na pierwszych badaniach techniczn?


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję w tym miejscu umieszczać skany zdięcia z dokumentów róznych (czasem egzotycznych) państw wraz z komentarzami.

Na dobry poczontek albo jak kto woli "zaczyn" dokumenty włoskie.

 

 

zaczyn- (to jest to co wrzuca sie do futerału po gitarze jak zaczynasz grać na dworcu :mrgreen: )

P.S

Punkty POMÓGŁ czekają.

P1010513.thumb.JPG.6aaeeca31d0428eb609da60c0d5db5bb.JPG

P1010512.thumb.JPG.f01b2a4aecaf9538ce3ba5d0ced23917.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Na stronie ministerstwa sa wzory dokumentów zagranicznych (tych najbardziej popularnych Państw w tym Włoch) zatem proponuję tu umieszczas tylko sakny tych dokumentów, których tam nie ma i tych naprawde egzotycznych :)

 

Dla mnie najbardziej nowoczesny i zaawansowany technologicznie dowód rejestracyjny (z tych które widziałem) posiadają....... Indie. Tak tak - to nie zart. Indyjskie dowody rejestracyjne sa sporzadzone w postacji karty magnetyczno/chipowej (wielkość karty kredytowej). Są na niej nadrukowane podstawowe dane o pojeździe i właścicielu a cała reszta jest zakodowana w pasku magnetycznym i na czipie który równiez na tej karcie jest umieszczony... Jesli kiedys znajde jescze taki dokument postaram się umieścic jegio skan tuta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Z tego co sie orientuję to zniknęły ze strony ministerstwa podczas przebudowy strony. Wiadomo gdzie je można teraz znaleźć?

Jestem w posiadaniu kilku ciekawych DR-ów. Mogę jakieś podesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie ministerstwa sa wzory dokumentów zagranicznych (tych najbardziej popularnych Państw w tym Włoch) zatem proponuję tu umieszczas tylko sakny tych dokumentów, których tam nie ma i tych naprawde egzotycznych :) .

 

Skoro są punkty pomógł powinny być również punkty "przeszkodził" "spalił temat" dałbym taki blakopowi :roll:

 

Traktuję to forum jako kompendium wiedzy wszelakiej jak widać po poście vatmana dobrze by było mieć to jednak na naszym forum.

 

Z tego co sie orientuję to zniknęły ze strony ministerstwa podczas przebudowy strony. Wiadomo gdzie je można teraz znaleźć?

Jestem w posiadaniu kilku ciekawych DR-ów. Mogę jakieś podesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego markes30 - oczywiście nie muszę mówić, że Twoja wypowiedź oznacza wojnę? :)

 

Proszę łaskawie porównać daty mojej wypowiedzi i kolegi vatman'a, przypomnieć sobie jakie wtedy panowało nad nami ministerstwo, przypomnieć sobie adres ówczesnej strony internetowej i jej zawartość, a następnie przestać siać zamęt i oczerniać szacownych forumowiczów.

 

Administratora proszę zaś o przyznanie ostrzeżenia użytkownikowi markes30 jako wyraźnej wskazówki dla zaprzestania takich praktyk, mających na celu jedynie podburzanie sytuacji na forum! :-x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop,

Kolego markes30 - oczywiście nie muszę mówić, że Twoja wypowiedź oznacza wojnę? :)

 

no co wy, kolejna wojna :razz: , każdy ma prawo coś tam napisać, nawet szczątkowa informacja jest w naszej pracy pomocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego markes30 - oczywiście nie muszę mówić, że Twoja wypowiedź oznacza wojnę? :)

Kolego blakop z przecieków wiem że u ciebie w przedszkolu najpopularniejsze są wojny na śnieżki a śnieg stopniał w zeszłym tygodniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ogólnie strona jest w ciągle przebudowie/rozbudowie, a i same wzory dokumentów są często podmieniane. Nie ma co podawać linków, tylko zwyczajnie pamiętać, że na stronie ministerstwa te wzory są (a przynajmniej powinny być). Co do wzorów starszych dokumentów służę w miarę możliwości pomocą ja (pojedynczo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W/G po co dokument??? przecież weryfikujemy auta - jakie wzory ??? :shock::shock::shock: czy po kolizji weryfikujecie dokumenty????????????? :pada::pada: Badanie to badanie a papier :mad::mad: Kxero itp. panowie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Certyficate of title. Jesli nówka sztuka, to możliwe, że będzie certyficate of title. Jeśli jakaś kaszanka to Salvage certyfivate. Wszystkie formatu zbliżonego do A5 pionowo, w formie kolorowych certyfikatów/świadectw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wrzucić skanik dokumentów z USA jakie są potrzebne do pierwszej rejestracji. Albo napisać co jest potrzebne ?
AUTKO :evil::evil::evil::evil: I tak z dokumentu nie odczytasz nic.To są tzw. dokumenty własności i nic więcej- mało tego wprowadzają w bład.Wpisują rok modelu a nie rok prod. pojazdu i każdy nabywca/ ok. 80%/ kupuje auto o roczek starsze. :razz::razz::razz::razz: Na tabliczce pojazdu---MFY-05/04 ???

Zagadka na :piwo:piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka dola :-D:-D Na tabliczce znamionowej masz podany miesiąc i rok prod. pojazdu i to właściwie jest podtawą do określenia roku- a na dokumentach z USA nie ma nic więcej / oprócz VIN/ Gorzej gdy auto było uszkodzone np. w dzwi lewe i tabliczka uległa uszkodzeniu to wtedy powstaje ambaras :pada::pada::pada:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.