Skocz do zawartości

Błąd przy pierwszym badaniu.


Robert

Rekomendowane odpowiedzi

w roku 2004 robiłem przegląd auitka sprowadzonego z niemiec. Strzeliłem byka i w 10 kolumnie popełniłem błąd bo zamiast cyferki 0 napisłaem literkę c. Autko było już na przeglądzie w innym miescie(okresowe). tam nie wyłapano błędu mojego. dzisiaj przyjechał klient z oryginalnym briefem i z autkim i pokazał mi błąd. Zrobiłem poprawkę wydając zaświadczenie dodatkowe.UC i WK nie zauważyły błędu.

 

Pytanie moje jest takie. pomyłka nastąpiła z mojej winy. powinienem to puścić przez kasę fiskalną?? czy nie?? a jeżeli tak to ja mam zapłacić czy klient??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinienes tego robic jako żadne dodatkowe. Przy okazji okresowego, powinieneś zadzwonic do WK, wyjaśnic sprawę i babki z WK napewno poprawią w DR (na podstawie zaświadczenia z badania okresowego). Oczywiście badanie powinno byc negatywne ze wzgledu na niezgodność danych z DR, ale wiadomo, że pomyłki sie zdarzają i pracownicy WK tez są ludźmi i na pewno pomogą rozwiązać tą sprawę.

 

A tak wogóle to klient tez nie jest bez winy, bo po to mu Bozia dała patrzałki, coby sprawdził dane w dokumentach które otrzymał z WK (dowód rej.).

 

I wilk syty i owca cała. Takie sprawy załatwia się z WK na telefon i nigdy mi sie nie zdażyło, żeby robili problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliście mnie do konca. ja robilem tylko pierwsze badanie w kraju i auto pojechało dalej. do katowic. nie było rejestrowane w moim WK. Została odprawa i reszta formalności zrobiona w Katowicach. Rozmaiwiałem z moim WK i dostałem informacje,że najlepiej jest zrobić zaświadczenie. Tak też zrobiłem. Powinienem teraz sfiskalizować to czy nie??. Błąd był po mojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zrobiłeś to jako NOWE badanie czy KOREKTĘ starego ?

Bo jeśli nowe (tak z ciekawości - jakie ?) - to pod coś musisz to podciągnąć, jeśli stare - to oczywiście nie. Ot i cała filozofia ...

A rozmawiałeś z ichnim WK ? Może warto to z nimi obgadać ? Było nie było - są organem rejestrującym w tym układzie i Klient i tak trafi do nich. Najlepiej też rozmawiać z kimś identyfikowalnym z imienia i nazwiska - żeby jednak Klienta nie ganiać i z siebie niekompetentnego nie zrobić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Najlepiej też rozmawiać z kimś identyfikowalnym z imienia i nazwiska - żeby jednak Klienta nie ganiać i z siebie niekompetentnego nie zrobić ...

 

Najlepiej zadzwoń pod nr 032 2052657 i prosić z inż. Tadeuszem Hawrotem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.