Skocz do zawartości

Czas pracy diagnostów na SKP


bolesław

Rekomendowane odpowiedzi

Co robicie panowie jeśli podjedzie klient albo dwóch na pięć minut przed końcem pracy SKP i się upierają że przyjechali w godzinach pracy SKP i chcą być przyjęci?

O propozycji przełożenia badania na jutro nie chcą słyszeć.Straszą telefonami.

Nie umawiamy klientów z wyprzedzeniem(rządzi kierownik).

Ostatnio skończyłem 40 minut po czasie ,za darmochę(rządzi kierownik).

 

Czy macie wyznaczoną przerwę śniadaniową,bo często robię :evil: badanie z kanapką w ręku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze robię badanie nawet jak klient przyjedzie 5 minut przed końcem w przeciwnym wypadku "nagrzebałbym" sobie u szefa. Od początku roku miałem tylko takie dwa przypadki na szczęście. Przerwę śniadaniową mam cały czas jak nie ma klientów. :mrgreen: (niekiedy połowa zmiany)

U nas jest kiepski ruch niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takze przyjmuje klientow, bywalo ze przjechal ktos juz po godzinie zamkniecia, a urzadzenia jeszcze uruchomione, wydruki tez nie porobione to obslugiwalem. Klient zadowolony, wazne oczywiscie zeby nie naduzywali. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też obsługiwałem klijenta kilka razy na 5 min przed zamknięciem . Mam natomiast ten komfort że po zamknięciu pozostaje mi 1 godz na dokumentację i porządki.W razie czego mam mniej czasu na pozostałe prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zostawanie po godzinach pracy to porządek dzienny.No cóż ,pracę trzeba szanować,takie czasy.

Myślałem,że są jakieś przepisy regulujące tą kwestię.

Przyjemnej pracy Panowie bez nerwówki! :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolesław jak pracujesz w "cywilizowanej" firmie, to jeśli jednego dnia zostajesz dłużej to na drugi wychodzisz wcześniej i temat załatwiony, u mnie tak jest i uważam to za normalne. Nie wszyscy pracodawcy są skłonni do płacenia nadgodzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy są, jesli pracujesz po godzina to masz za to płatne extra. 40 godzin tygodniow i 5 dni w tygodniu - takie są przepisy.

:shock::shock: Takie sa przepisy a życie zyciem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8) O płaceniu extra nie ma mowy,ale jak mam odebrać te nadgodziny? To trzeba by zamknąć wczesniej SKP.Czy tak można?A jeśli któreś z urządzeń nagle nawali np:analizator spalin to co wtedy robicie?Czy wtedy zajmujecie sie czymś innym,zamykacie SKP?Może wtedy jest okazja aby wcześniej wyjść z pracy.

A ten 40 godzinny tydzień pracy to chyba tylko na papierku. Wielu ludzi tyra ponad normę i mało kogo to już dziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz robić i 50 godz tygodniowo chodzi o to aby nadgodziny były odpowiednio rozliczane. Przy czym okres rozliczeniowy to nie jest tydzień tylko 4 miesiące.

 

„Art. 129. § 1. Czas pracy nie może przekraczać 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym 4 miesięcy.”

 

8-godzinny dzień pracy jest naczelną zasadą systemu podstawowego – praca w wymiarze przekraczającym 8 godzin podlega rygorom związanym z godzinami nadliczbowymi.

 

Dzięki równoważnemu czasowi pracy można w niektórych dniach czas pracy wydłużyć, w innych zaś skrócić. Ważne jest aby w okresie rozliczeniowym średnia nie przekroczyła 8 godzin.

 

Okres rozliczeniowy nie może być dłuższy od 1 miesiąca - KP nie upiera się jednak przy tej zasadzie wskazując, iż w przypadkach szczególnie uzasadnionych okres rozliczeniowy może być przedłużony do 3 miesięcy. Natomiast w przypadku prac uzależnionych od pory roku lub warunków atmosferycznych okres rozliczeniowy może być przedłużony nawet do 4 miesięcy.

 

Pamiętać należy, iż wymiar pracy w jednym dniu pracy nie może przekroczyć 12 godzin.

 

Równoważny system czasu pracy można wprowadzić jedynie wówczas gdy jest to uzasadnione rodzajem pracy lub jej organizacją. Nie można go więc wprowadzać w sposób dowolny. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my jesteśmy na stałych wypłatach bez nadgodzin uważamy że przegląd -'rzyt na taśmę'to zły zwyczaj.szanujemy klientów i uważamy że badanie należy wykońać na spokojnie-a nóż coś wypadnie i zacznie się gra nerwów-po co -ale..miłej pracy po godzinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tos-serwis,

popieram!,badanie techiczne musi być robione na spokojnie w końcu to nasza pieczątka jest w DR i potem nie ma tłumaczenia

 

[ Dodano: 27-09-2006, 10:35 ]

berecik,

Dzięki! Jak mi się uzbiera 8 nadgodzin w danym miesiącu to mogę wtedy wziąć dzień wolny i muszę w tym miesiącu .Czy tak?O kasie nie ma mowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety o czasie wolnym lub zapłacie za nadgodziny decyduje pracodawca. Chyba, że pracujesz w dzień ustawowo wolny od pracy w takim przypadku możesz zarządać dnia wolnego w terminie najbliższym po dniu wolnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Bolesław tylko nie mów, że jesteś jedynym diagnostą na tej stacji.

Na SKP musi być minimum 1.5 diagnosty :mrgreen: , tzn. co najmniej 1 w pełnym wymiarze czasu pracy i co najmniej 1 na pół etatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kolega z uprawnieniami diagnosty zatrudniony w naszej firmie na stanowisku mech. poj.samochodowych i zajmuje się naprawą pojazdów.Gdy idę na urlop wskakuje na moje miejsce. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Kolego Bolesław tylko nie mów, że jesteś jedynym diagnostą na tej stacji.

Na SKP musi być minimum 1.5 diagnosty :mrgreen: , tzn. co najmniej 1 w pełnym wymiarze czasu pracy i co najmniej 1 na pół etatu.

 

Proszę Was o odpowiedz, gdzie i jaki przepis reg. ilu diagnostów musi być zatrudnionych na jednej zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja również wykonuje badania 5 minut przed zamknieciem stacji. Chociaż bardzo mi się to nie uśmiecha. Ale robie, u mnie jest premia od ilości samochodów wiec staram sie dbac o każdego klienta. A czas pracy, mam na godzine i ile uzbieram godzin to tyle mam wyplaty+premia oczywiscie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz świetnie "od klienta premia" a co mam powiedzieć jeżeli mam płacone godzionowo i klient przyjedzie 5 min przed końcem i muszę z nim siedzieć 30min.Kto mi za to zapłaci ja mam swoje sprawy i dostaje za godziny :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak już kiedyś mówiłem, jeżeli muszę zostać, to zostaję i "odświęcam" przy najbliższej okazji. Zazwyczaj kończę 5 minut przed 20.00 (stacja czynna do 20.00).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

u mnie stacja jest nieczynna na pół godziny przed końcem pracy, jest czas wszystko pozakańczać i posprzątać

pozdrawiam

Dawno, dawno temu mialem godzine na zakonczenie pracy, ale teraz to juz mozna zapomniec o takim luksusie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki luksus- ijm- stary jak firma się nie troszczy (finansowo) o mnie to dlaczego mam poświęcać godziny np. na dojazd do ukochanej rodziny, tylko siedzieć po godzinach.

Jak pisałem mam płacone za 8h a nie za 9h.Niech mi zrobią premię od klienta to posiedzę do 22.00 :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.