Skocz do zawartości

Przyczepa 4-osiowa!!!!!!!!!!!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

mam na stacji przyczepe 4-osiowa do przewozu drewna ze szwecji, pytanko wg przepisow krajowych jaka moze miec ta przyczepa D.M.C. ?????????????

 

Dzieki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    16

  • wolf

    11

  • michal_k

    9

  • Jacdiag

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

sprawa juz sie troche wyjasnila, dzwonilem do ITS, bo nasz ustawodawca przeciez nie okreslil D.M.C. przyczepy cztero lub wiecej osiowej, jest tylko wyraznie okreslone dla przyczepy 3 osiowej- 24t, tak wiec zalecono mi zebym wyslal klienta do rzeczoznawcy, to raz a drugie to to ze i tak klient bedzie sie musial starac o odstepstwo poniewaz zespol pojazdow przekroczy 40t

 

A troche wiecej danych Tomku ?? proszę ;)

 

Harryda HLTFBBS-360-N do przewozu drewna, prod. szwedzkiej rok 1996 wg szwedzkich przepisow 36000kg D.M.C.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
sprawa juz sie troche wyjasnila, dzwonilem do ITS, bo nasz ustawodawca przeciez nie okreslil D.M.C. przyczepy cztero lub wiecej osiowej, jest tylko wyraznie okreslone dla przyczepy 3 osiowej- 24t, tak wiec zalecono mi zebym wyslal klienta do rzeczoznawcy, to raz a drugie to to ze i tak klient bedzie sie musial starac o odstepstwo poniewaz zespol pojazdow przekroczy 40t

 

A troche wiecej danych Tomku ?? proszę ;)

 

Harryda HLTFBBS-360-N do przewozu drewna, prod. szwedzkiej rok 1996 wg szwedzkich przepisow 36000kg D.M.C.

 

:D

 

 

Tak, ale odstępstwo dla ciągnika, który będzie to ciągnął.

Naczepa np. 60 tonowa, 4 osiowa jeśli nie przekracza nacisków osi można śmiało robić BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczepa np. 60 tonowa, 4 osiowa jeśli nie przekracza nacisków osi można śmiało robić BT.

 

A czemu tak? Naciski będą wychodzić jak nic 15 ton na oś to raz, a dwa - skoro zespół to max 40t, to nigdy i z niczym nie będzie to spełniało warunków technicznych... A ciągnik swoja drogą musiałby mieć odstępstwo na F3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naciski 4 osiex10 000kg plus 24 000 nacisk na siodło razem 64 000kg

Ciągnik [ 3 osiowy] i odstępstwo na naciski na 2 i 3 oś [wyjdzie ponad 12 000kg na oś] oraz na DMC zestawu.

Na naczepy 4 osiowe nie ma przepisów i na DMC nie ma ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprost nigdzie. Ale ja nie uważam, żeby rejestrację takiej przyczepy z ilomaś tam osiami i takim tonażem można było robić bez odstępstwa. Warunki techniczne można wyprowadzić z istniejących warunków dla zestawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej napiszę.

Czy dałbyś za takie coś N i wysłał klienta do MI po odstępstwo?

Podaj artykuł jaki nie spełnia, bo w zaświadczeniu musi być wpisane czego nie spełnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw w Polsce może mieć 5-6 osi ale nigdzie nie znajdziesz tych 6-cio osiowych. Wszystko max 5-osi i 40T DMC. Miałem Goldhofera 4-osiową przyczepę odstępstwa:

-liczbie osi przyczepy

-liczba osi w zestawie

-naciski osi

-szerokość

-długość zestwu

-DMC zestawu

Właściwie najlepiej pisać o odstępstw od razu dla ciągnika i przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw w Polsce może mieć 5-6 osi ale nigdzie nie znajdziesz tych 6-cio osiowych. Wszystko max 5-osi i 40T DMC. Miałem Goldhofera 4-osiową przyczepę odstępstwa:

-liczbie osi przyczepy

-liczba osi w zestawie

-naciski osi

-szerokość

-długość zestwu

-DMC zestawu

Właściwie najlepiej pisać o odstępstw od razu dla ciągnika i przyczepy

 

Jak nie ma to N. W przepisach też nie ma wielu nowościach stosowanych w nowych pojazdachi nie dajesz N

Liczba osi przyczepy - OK

liczba osi w zestawie - OK

Naciski osi- nie wie - zakładam, że też OK

DMC - zestawu - nie dotyczy [to dotyczy czym ciągniesz]

Hm pisać o odstępstwo - ciekaw co powiedzielibyście klientowi - jakby dostał papier z MI, że takie parametry są OK - pojazd [przeważnie specjalistyczny] stał 3 miesiące [leasing tyka] i chce od diagnosty zadośćuczynienie za N????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który warunek techniczny limituje liczbę osi w przyczepie lub zestawie?

 

Ten który mówi ile ich musi być. Wszystko co ponad to to dla mnie odstępstwo.

 

ale nigdzie nie znajdziesz tych 6-cio osiowych.

 

A ja stosunkowo często takie spotykam na drodze. Przyczepa 3 osie, ciągnik 4. Nie mówię że nagminnie, ale są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten który mówi ile ich musi być. Wszystko co ponad to to dla mnie odstępstwo.

 

A który konkretnie? Ten, który mówi o DMC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co - sześcioosiowy dźwig o masie 80 ton bez odstępstwa, tak? Bo sześcioosiowych autach w 32 nic nie ma.

 

Na to wygląda :x Skoro coś nie jest limitowane to jak może być odstępstwo?

 

Wiem, wiem... MI jest innego zdania i takie odstępstwa wydaje :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że MI nie wydaje - mam odmowę udzielenia takiego odstępstwa właśnie ze względu na to, że przepisy nieregulują tego typu spraw i nie ma potrzeby wg MI wydawania odstępstwa skoro spełnia warunki.

Dla nich najważniejsze są naciski osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee blakop naciągasz, sam pisałeś co nie jest zabronione jest dozwolone. A to jest właśnie taki przypadek.

 

Czyli jak jakieś światła nie sa ujęte w tabeli w 32-ce to można montować do woli? To już wiem skąd na tirach takie choinki... po tylu latach się wreszcie dowiedziałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że MI nie wydaje - mam odmowę udzielenia takiego odstępstwa właśnie ze względu na to, że przepisy nieregulują tego typu spraw i nie ma potrzeby wg MI wydawania odstępstwa skoro spełnia warunki.

 

A ja miałem kiedyś odstępstwo dopuszczające liczbę osi - 5 i naciski na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

actros1.jpg

 

Mercedes-Benz ACTROS + naczepa GOLDHOFER STZ-H6-60/80 F2M

Masa własna zestawu: 31 900 kg.

ładowność zestawu (techniczna): 60 000 kg.

Wymiary (długość x szerokość x wysokość) - 19 700 mm x 3350 mm x 3825 mm.

http://vm.aganet.pl/articles.php?article_id=100

 

ps tylko nie piszcie że to MON, bo w cywilu też takie jeżdżą

 

podobny ...

Mercedes-Benz-Actros-640x480.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co - sześcioosiowy dźwig o masie 80 ton bez odstępstwa, tak? Bo sześcioosiowych autach w 32 nic nie ma.

 

Tu akurat naciski będą przekroczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolf - ok - powiedzmy, że masa będzie taka, że nacisków nie przekroczę. Bez odstępstwa - tak? Rozumiem (bo akurat też mam dużo oświetlenia na aucie), że analogicznie - tak jak Psuj słusznie zauważył - mogę mieć z 8 lamp z przodu i gra? (będą to światła nieujęte w 32) 8) Analogicznie można by pewnie znaleźć parę innych rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A analogicznie - czterokołowiec ma mieć moc nie większą niż 15 kW. Inny-inny już takiego limitu nie ma, więc czy musi uzyskać odstępstwo?

 

Nie musi, bo żaden z warunków nie limituje mocy. Podobnie żaden z warunków nie limituje liczby osi ani DMC pojazdów, które są ujęte w rozporządzeniu.

 

Nie wiem, czy to dobry przykład ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.