Skocz do zawartości

REJESTRACJA auta w miejscu innym niż adres zameldowania


black_betty

Rekomendowane odpowiedzi

MAM pytanie o rejestrację samochodu.

 

Moj adres zameldowania (ten z dowodu) jest na podkarpaciu, natomiast obecnie studiuję i mieszkam w wielkopolsce.

Mam zamiar za jakis miesiąć kupić samochód - używany, zarejestrowany w PL.

Moje pytanie wiąże sie z faktem, GDZIE POWINNAM DOKONAĆ rejestracji???

Czy w związku z pobytem w miejscu ionnym niż adres zameldowania, mogę uda sie do WUK np w Poznaniu??

Jesli jest to możliwe, to czy wiąze sie to z dodatkowymi kosztami??

 

 

BARDZO PROSZE O ODPOWIEDZ jesli ktos wie cos na ten temat!!!

 

moje gg 7094224

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • black_betty

    25

  • prezes100

    9

  • Norbert Jezierski

    7

  • Tomek D

    4

Możesz gpo zarejestrować jedynie tam gdzie jesteś zameldowany na stałe czyli na podkarpaciu

Panie Tomku D !

To, że 99% użytkowników tego forum to mężczyźni, to wcale nie oznacza, że masz nie zauważać pozostałego 1% :roll:

 

Ps. Potwierdzam zdanie kolegi - niestety w tym przypadku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie ma sposobu, żeby zarejestrowac samochód w miejscu innym niż adres zameldowania??

może są jakies sposoby aby tego uniknac?? (do miejsca zameldowania mam ponad 600km i brak czasu zeby tam jechac to załatwić) :(

a jesli sie wymelduje z podkarpacia i zamelduje w wlkp. to wiaze sie to z wymina dowodi prawa jazdy itp i KOSZTAMI dodatkowymi :(

 

a gdybym miala upowaznienie (moze byc nawet spisane notarialnie) na osobe z mojej rodziny, to czy wtedy w moim imieniu moglaby ona isc i zalatwic ta sprawe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok, ale czy sama nie mogłabym sobie z tym poradzic. Czy WUK akceptuja takie upowaznienia i czy jest to mozliwe. Bo za firme tez trzeba placic....

 

do GW niestety nie mam dostepu-jakbys mogl mi wyslac tresc tego artykulu bylabym wdzieczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz upoważnić na piśmie (mamę, tatę,itp). Osoba upowżniona z twoim dowodem osobistym i dokumentami od samochodu załatwi rejestracje za ciebie.

Pozostaje zadbać o bezpieczną przesyłkę dokumentów.

P.S. pozdrawiam kolejną kobietę na naszym męskim forum i zachęcam do aktywnego uczestnictwa :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdybym miala upowaznienie (moze byc nawet spisane notarialnie) na osobe z mojej rodziny

To powinno załatwić sprawę (miałem kiedyś podobny przypadek w rodzinie i upoważnienie notarialne wystarczyło).

A najlepiej zadzwoń do Wydziału Komunikacji w miejscu stałego zameldowania i potwierdź, czy upoważnienie wystarczy. Bo w różnych WK może być różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff, to ciesze sie że jest nadzieja na zalatwienie tej sprawy beze mnie :)

 

ale mam pytanie troche inne, ale tez zwiazane z moim autem (przyszłym) :D

- gdzie najtaniej w wielkopolsc jest ubezpieczenie OC ??

dodam, ze mam 23 lata, prawo jazdy od 4 lat i to bedzie moje pierwsze auto...

 

czekam na pomysly .

pozdrawiam

 

[ Dodano: 06-10-2006, 12:39 ]

wracajac jeszcze do tematu rejestracji. Da sie to zalatwic w 1 dzien?? bo dokumenty auta beda mi potzeebne raczej ... a tablice rejestracyjne tez bede musiala miec nowe-to w sumie w jakim czasie od momentu pojscia do WK wszystko bedzie zalatwione?

 

ile trawaja takie procedury itp ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu rejestracji dostaniesz czasowy dow. rej. oraz tablice, staly dowod po okolo miesiacu. Auto bedziesz miec uziemione przunajmniej kilka dni: wyslanie starych tablic i dowodu, dzien na rejestracje i oczekiwanie az przysla nowy zestaw. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowód rej. (tymczasowy i normalny) + tablice = 170 zł

Jeśli kupiłaś na umowę kupna-sprzedaży, to w skarbowym 2% podatku (pojazdy do 1000 zł wartości zwolnione z opłaty), jeśli z firmy na fakturą to bez opłat.

Ubepieczenie bez zniżek to spory wydatek zależny także od pojemności skokowej silnika (niestety dla "młodych" kierowców firmy ubezpieczeniowe doliczają kilkanaście % najczęściej 30 dodatkowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Gdańska mi nie po drodze :( nawet w miejscy zameldowania aktualnie nie mam jak...

 

Interesuje mnie zaplata Oc gdzies w wiekopolsce najlepiej w Poznaniu i okolicach..

 

czyli calosc 170zł + te 2% bo auto wiecej kosztuje niz 1000zl

 

wiem, ze mlodzi kierowcy nie maja za wiele znizek - lub prawie wcale, ale od czegos trzeba zaczac, tym bardziej ze na 1 aucie sie nie skonczy w moim przypadku.

 

auto pojemnosc 2,0, ja 23 lata, prawko od 4 - zmieszcze sie w 400zł :?::?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sprawdz sam ile wyniesie-zdaje sie ze przy obliczaniu OC bierze sie takze rocznik auta

 

Sprawdziłem ok 584zł

 

pod tym linkiem masz kalkulator OC LINK4

 

https://www.link4.pl/WebSale/KalkulatorDane.jsf'>https://www.link4.pl/WebSale/KalkulatorDane.jsf

 

a tu obliczone dla np Vectry 2.0 1996r prawka 4 lata rocznik właściciela 1983

https://www.link4.pl/WebSale/KalkulatorDane.jsf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.