Skocz do zawartości

Ustawianie świateł


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się kolego tylko podejrzewam że 90% z nas te światła na btp ustawia jednak a gość nie wiem czy się nie mści za to że mu nie klepnalem dowodu do ciągnika bez ciągnika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaproś ponownie, sprawdź te ustawienie bo że ASO to nic nie znaczy - masz na stacji przyrząd do kontroli to co ASO może Ci udowodnić.. przypomnij Panu,  że jego próba badania bez dowodu może źle świadczyć przeciwko niemu i że jeśli dalej  światła są ustawione nieprawidłowo - to będzie N na kolejnym badaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, adam1501 napisał:

Kasujecie

Podczas badania, nigdy. Proszę pamiętać, że oprócz regulacji góra-dół, równie ważna jest prawo-lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Krzysztofk napisał:

ksenon mianowicie ustawiłem klientowi światła podczas btp tak jak książka mówi klient twierdzi że ustawiłem mu te światła źle

Jeżeli klient był w ASO po twojej regulacji to niemal pewne że powiedzą ŹLE bo muszą zarobić.  Z autopsji powiem że regulowałem takiemu jednemu kilka razy, cięgno potencjometru miał urwane i zamiast wymienić to trytytką wiązał do wahacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niczego się nie przyznawaj, idź w za parte że nic nie ustawiales bo przepisy ci na to nie pozwalają oraz klient się próbuje zemścić za to że nie chciałeś mu zrobić lewego badania na ciagnik. Nic nie udowodnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, grzegorz70 napisał:

Podczas badania, nigdy. Proszę pamiętać, że oprócz regulacji góra-dół, równie ważna jest prawo-lewo.

My tak samo robimy a poza tym to ASO na pewno nie posiada certyfikowanego przyrządu i ławy pomiarowej 

1 minutę temu, Andrzej89 napisał:

Do niczego się nie przyznawaj, idź w za parte że nic nie ustawiales bo przepisy ci na to nie pozwalają oraz klient się próbuje zemścić za to że nie chciałeś mu zrobić lewego badania na ciagnik. Nic nie udowodnią.

Cały czas tak utrzymuje bo jestem pewien swojej racji. A poza tym po badaniu sam sobie mógł pokręcić regulacjami na co już nie mam wpływu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Krzysztofk napisał:

A poza tym po badaniu sam sobie mógł pokręcić regulacjami na co już nie mam wpływu 

To w końcu doszło do tego bezdowodowego badania, czy nie doszło?

Coś robi się pokrętna ta sytuacja.

Godzinę temu, grzegorz70 napisał:

Podczas badania, nigdy. Proszę pamiętać, że oprócz regulacji góra-dół, równie ważna jest prawo-lewo.

Tak, jasne. Miałem klienta Audicą z matrixami. Nawet nie dotknąłem klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Paprock napisał:

Coś robi się pokrętna ta sytuacja.

pisał że te "lewe" badanie miało być w ciągniku.... a tu chodzi o inny pojazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zostało sprawdzone na stacji tak jak powinno być sprawdzone natomiast odmówiłem wykonania "badania" ciągnika rolniczego. A chodzi mi o to że światła były u mnie dobrze a po wyjeździe ze stacji mógł klient nawet sam przestawić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Podziękuję za dalsze wykręty. Sorry, nie kapuję tej regulacji, nie regulacji, sprawdzenia tak jak być powinno, nie sprawdzenia i podobnych rzeczy. Na razie. Mimo wszystko powodzenia.

:516:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ustawienia dokonałeś na włączonym silniku i z wyłączonym trybem auto, bo jeżeli na wyłączonym silniku lub z włączonym trybem auto to faktycznie zamiast ustawić mogłeś tylko rozlegulowac jeżeli były to ksenony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia dokonałem na włączonym silniku jak zresztą zazwyczaj to robię gdyż to jest moment i zaraz wyjeżdżamy więc nie ma sensu na tą minutę gasić auta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.