Skocz do zawartości

Zwolnienie lekarskie ?


berecik

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś się orientuje jak to jest kiedy dostaniemy zwolnienie lekarskie a pracujemy na dwa etaty, to jeśli jest ono jedno to któremu kopia, któremu oryginał, i czy wypłacane będą dwa zasiłki chorobowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem z tym kłopot "wziąłem" urlop zarówno w jednej jak i drugiej pracy, nie okazałem nikomu zwolnienia. Za drugim razem już u lekarza nie chciałem zwolnienia od razu tel. do pracy i urlop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

odkopię temat.sprawa tyczy się diagnosty który uległ wypadkowi w pracy(wykonywał naprawy nie związane z przeglądami)zwolnienie trwa już ponad 3 miesiące.pytanie czy to ze diagnosta jest na zwolnieniu lekarskim trzeba zgłaszać w starostwie,i kolejne czy jeśli bedzie jeszcze kilka miesięcy na zwolnieniu to czy nie bedzie musiał robić jakiś kursów czy czegoś w związku z długą nie obecnością w pracy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy to ze diagnosta jest na zwolnieniu lekarskim trzeba zgłaszać w starostwie,i kolejne czy jeśli bedzie jeszcze kilka miesięcy na zwolnieniu to czy nie bedzie musiał robić jakiś kursów czy czegoś w związku z długą nie obecnością w pracy??

Nie ma takiego obowiązku ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jeśli bedzie jeszcze kilka miesięcy na zwolnieniu to czy nie bedzie musiał robić jakiś kursów czy czegoś w związku z długą nie obecnością w pracy

Będzie musiał przejść badania lekarskie przed powrotem do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie musiał przejść badania lekarskie przed powrotem do pracy.

ale po złamaniu kości też??bo powodem zwolnienia jest otwarte złamanie kości paliczka środkowego palca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po złamaniu kości też??bo powodem zwolnienia jest otwarte złamanie kości paliczka środkowego palca.

 

Nie ma znaczenia powód - liczy się niezdolność do pracy. Kodeks pracy mówi:

 

§ 2. Pracownik podlega okresowym badaniom lekarskim. W przypadku niezdolności do pracy trwającej dłużej niż 30 dni, spowodowanej chorobą, pracownik podlega ponadto kontrolnym badaniom lekarskim w celu ustalenia zdolności do wykonywania pracy na dotychczasowym stanowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem poważny wypadek na motorówce. Nie było mnie w pracy dłużej niż 2 miesiące. Zapomnijcie, że ktoś chciał badania.. Praktyka swoje...

 

Ciekawostka. W wypadku tym moja była żona miała poważną ranę oka. Jednak w dokumentach medycznych popełniono literówkę dotyczącą strony ciała (lewe/prawe). Uwierzycie, że pomimo jawnych śladów zabiegu na konkretnym oku (blizny) nie uznano jej odszkodowania?? :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka.

Raczej normalka,,,

Miałem podobnie, po wypadku lekarz zus-u zmian w oku nie widział, ale podczas rutynowego badania u okulisty, (pan tu ma bliznę ),,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie w pracy dłużej niż 2 miesiące. Zapomnijcie, że ktoś chciał badania.. Praktyka swoje...

 

Wszystko do czasu. Gdyby się zdarzył wypadek przy pracy (czego oczywiście nie życzę) to pracodawca za to odpowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop napisał/a:

Nie było mnie w pracy dłużej niż 2 miesiące. Zapomnijcie, że ktoś chciał badania.. Praktyka swoje...

 

 

Wszystko do czasu. Gdyby się zdarzył wypadek przy pracy (czego oczywiście nie życzę) to pracodawca za to odpowie...

Niestety ale wszystko zależy od "odwagi" kadroej bo to ona bieże nie skieroanie na dodatkowe badania lekarskie na swoje barki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.