Skocz do zawartości

DR zatrzymany na okresowym, a Klient robi BTP na innej SKP .


pan siara

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem od tego jest policja i ten zapis powinien być usunięty z ustawy. Chetnie zobaczyłbym pana p(osła) jak zabiera dowód rejestracyjny Łysolom którzy przyjechali beemką z czarnymi szybami bez hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • berecik

    6

  • Norbert Jezierski

    4

  • S.K.P-POZNAŃ

    4

  • Psuj

    3

Witam

Przyznaję temat dość kłopotliwy jednak są sytuacje, że nie idzie tego pominąć.

Wiele razy sytuacja zmusiła mnie do zabrania i nawet wysłania DR do wydziału komunikacji i tylko umiejętność dyplomacji i wytłumaczenia klientowi powodu, nie stworzyła konflitku między nami.! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego "łysole" dużą literą?.

Przepis o zatrzymywaniu dow. rej. jest czasami przydatny np. kierowca sam prosi tłumacząc, że szef sknera skąpi pieniędzy na naprawę, mogą być też inne potrzeby czy zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co się wdawać w dyskusje, niesprawny to negat jak ma duzo kasy to szuka "fabryki pieczatek", ale kiedys mu się to znudzi.Bierzemy odpowiedzialność za pojazd, za to aby szef był zadowolony, i ja mam jeszcze myśleć czy po południu moja rodzina nie zostanie pobita ! Mam to "w nosie", a odważny urzędas niech mi pokaże jak to się robi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Najlepiej siedzieć na "stołku" i wywijać "szabelką" :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nikomu nie zabrałem

Jestem pod wrażeniem - serio :lol: Gdzieś ty się uchował przez tyle czasu ? Aż mi sie wierzyć nie chce !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem diagnostą bardzo krótko (no przecież wiesz...) i nie miałem jeszcze tak wnerwiającego klienta, chociaż były już sytuacje na ostrzu noża, ale jak przyjedzie taka jedna pani... to chyba raczej na pewno dowód poleci... jeszcze nie wiem za co, ale cóż, pokażcie mi auto a ja już znajdę usterkę... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Io to chodzi. Przekonać właściciela pojazdu, że niesprawy samochód , to zagrożenie równiez dla innych, a jak chce się zabić, to niech się otruje albo powiesi :lol: jednak bez udziału diagnosty!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymanie dowodu rejestracyjnego nie może być związane z wnerwiającym klientem tylko i wyłącznie ze stanem technicznym pojazdu.Może minie znienawidzicie za to co napiszę, ale obowiązuje nas Art 66 Ustawy Prawo o Ruchu drogowym i wszelkie wynikające z tego konsekwencje.

W razie jakiejkolwiek trudnej sytuacji diagnosta idzie do kryminału i nie ma żadnego tłumaczenia.

Również Art 81,84,84a itd

Nasz zawód jest bardzo stresujący i to nie podlega dyskusji.

Panowie opuście trochę przyłbice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a kto może mieć większy powód do zatrzymania dow. rej. niż My

policjant?

My sprawdzamy całościowo pojazd na urządzeniach za grubą forsę

A p. policjant zatrzymuje dow. rej. nawet za niesprawne światło :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Jest sobie pojazd, jest sobie badanie okresowe i jest sobie negatyw i zatrzymany DR.

 

Klient jedzie na inną SKP i tu chce wykonać BTP. Wolno mu - wolno :D

Czy taka SKP może spokojnie pyknąć BTP okresowe, identyfikując pojazd na podstawie zaświadczenia ?

Dalej - zakładając, że Klient dostaje pozytyw, czy na podstawie nowego zaświadczenia może on pojechać do poprzedniej stacji i tu żądać wydania dowodu rejestracyjnego ?

 

Co sądzicie na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdziś to czytałem na naszym forum poparte to było przepisami?! ze należy powrócić na stacjię która dała -negatyw.moim skromnym zdaniem po pierwsze co? podwazam opinie kolegów(raz mi się zdarzyło-autoryzowana stacjia -naciągacze)a po drugie-gdyby zabrałem dowód odbiór w wk(mam ten komfort za usterki nie zabieram dowodu mam zaplecze warsztatowe-a tak wogóle pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.