Skocz do zawartości

Problem z NIEMIECKIM dowodem rejestracyjnym...


Pretorian111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich...

 

 

Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Co mnie skłiniło do zarejestrowania się na Waszym forum? Pewien problem. Postram się go jasno nakreślić.

 

Zakupiłem swój pierwszy samochód i jest on sprowadzony z Niemiec. Wszystko szło bardzo dobrze do pewnego momentu tzn. akcyze z Urzędu Celnego dostałem, tłumaczenia dokumentów zrobiłem, pierwszy przegląd techniczny, VAT-25 z Urzędu Skarbowego. Po czym wybrałem się z kompletem dokumentów do Urzędu Miasta. I tam powstał nie mały problem. Wszystkie papiery ok poza dowodem rejestracyjnym (ten mały - nie mylić z Brief-em). Mój dowód z jednej strony jest zielono biały, a z drugiej biało czarny. Panie z wydziale komunikacji stwierdziły, że z czymś takim się nie spotkały i udały się do naczelnika, który jest tego samego zdania i odmówili mi rejestracji pojazdu twierdząc, że dokument budzi podejrzenia. Więc wyszedłem z niczym. Dzwonie do gościa, który mi sprowadzał auto i nazajutrz udaliśmy się z tymi samymi dokumentami do jego Urzędu Miasta gdzie w wydziale komunikacji mieli całkiem odmienne zdanie. Dla nich ten dowód rejestracyjny jest ok i już się z takimi spotkali. Więc wracam do swojego Urzędu i powtarzam co mi powiedzieli w innym Urzędzie. Niestety nic nie pomogło. Nawet nie chcieli zadzwonić i potwierdzić tego faktu. Stanęło na tym, że zostawiłem wszystkie dokumenty w moim Urzędzie i mają sami dochodzić autentyczności dowodu rejestracyjnego. Pani powiedziała, że może to trwać nawet 3 m-ce :/ Byłem wcześniej na Policji z tymi dokumentami ale tam mi też nic nie pomogą. Dzwoniłem też do Konsulatu w Wrocławiu ale tam też mi nie pomogą. Więc tak jak już pisałem zostawiłem wszystko w Urzędzie Miasta i pozostało mi czekać. I tutaj moje pytanie... Czy ktoś z Was spotkał się z takim dowodem rejestracyjnym czy podobnym problemem ????

 

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi....

 

 

Pozdrawiam

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jest z 1998 roku... I tak jak już pisałem ze strony z danymi osoby jest zielony. Natomiast ze strony z numerami auta i danymi pojazdu jest czarno biały. Dziwne, że jeden Urząd taki dokument akceptuje, a drugi odmawia ponieważ pierwszy raz widzi taki dowód rejestracyjny.

 

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie... Jeśli urząd ma zastrzeżenia to potwierdzą sobie autentyczność w WK niemieckim. Na dzień dzisiejszy wymiana poczty trwa ok miesiąca (trochę przesadzili z trzema miesiącami). Nawet sobie nie zdajemy sprawy ile dokumentów jest potwierdzanych przez WK w niemczech. Dziwie się tylko, że za pierwszym razem nie przyjęli dokumentów, ale cóż ... i tak bywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ten dokumet jest w porządku, a jego zakwestinowanie w Twoim Wydziale Komunikacji może wynikac tyklo z niewiedzy Urzędnika - z drugiej jednak strony na ich obronę mogę powiedzieć to, że do niedawna nigdzie nie było jasno określonych wzorów dokumentów z innych Państw - Wydziały działały na zasadzie własnego doświadczenia (smutne, ale prawdziwe), a poniewaz Twój przypadek, ani nie jest nigdzie na stonach MT tudzież pisemkach z ambasady opisany, a dodtakowo trafia sie niezmiernie rzadko, to iwzbudził podejrzenia... A całośc sprowadza sie do tego, iż jest to wtórnik piewotnego Fahrzuegschein'a, a wpewnym okresie był on w Niemczech wystawiany w taki śmieszny sposób, że na gotowy druk wtórnika, zadrukowanego przez drukarnie tylko po jednej stronie, kseruje się zawartość szpalty A z briefu na pusta strone tego Schein'u (w tym celu przygotowana własnie). Zawartość szpalty A w briefie pokrywa sie bowiem w całości z zawartością środkowej części Schein'u i tak to sobie własnie Niemcy wymyslili drogę na skróty, żeby przy wydawaniu wtórnika DR nie wypisywac wszystkiego od nowa...

Biorąc pod uwagę czas powstania tego postu zakładam, że sprawa na pewno sie już wyjasniła, ale gdyby kogoś jeszcze spotkał taki dokument to mam nadzieje że będzie już wiedział co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.