Skocz do zawartości

Nowe fotoradary na drodze


k2ryszard

Rekomendowane odpowiedzi

Może być tak, że pojazd na zdjęciu będzie mniejszy (mniejszy zoom) i np obok niego w TYM ZAKRESIE jest drugi pojazd - obojętnie czy to lewy pas czy prawy. Wówczas zdjęcie można wsadzić do pieca. Nie wiadomo, który pojazd był MIERZONY. I żadnej gadki,że jechałeś lewym pasem tzn, że szybciej !

W tym to specjalizuje się SM. Skalują zdjęcie i jest jeden pojazd :evil: Oczywiście jest to wałek :)

 

Na tym zdjęciu nie widzę, ale foto które łapią przód i tył na raz - tzn ten który ja miałem pokazywał strzałką góra lub dół czy był to najazd czy odjazd.

 

K=Z zbliżający

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Jacdiag

    12

  • darkdog

    9

  • Psuj

    8

  • blakop

    7

Top Posters In This Topic

K=Z zbliżający

A to widzisz, tak właśnie zastanawiałem się co to znaczy ale nie mogłem wydumać ;)

Osobiście jakbym dostał wezwanko od SM to raczej bym nie przyjął kwita :-? ciekawe jakby się skończyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jakbym dostał wezwanko od SM

 

Straż Miejska i Gminna to wiadomo. A słyszałeś o Straży Międzygminnej? - to jest dopiero dla mnie śmiech na sali... a mandatów za foto wysyłają na potęgę... :D A nimi sam bym powalczył, bo z tego co wiem nie mają żadnych uprawnień. Równie dobrze mogli by się nazwać Straż Ochrony Galaktyki i radarem na drodze mlecznej stać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze małe "ale" nt zdjęcia z www zurad ...

1) - dlaczego "modelka" patrzy prosto w obiektyw, a nie na drogę :?::?:

2) - cień samochodu widoczny bardo z lewej strony, jakby flesz był dużo przed aparatem i oświetlał z boku :?::?:

 

;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde, o tej międzygminnej to pierwsze słyszę ale fakt jest w necie tego sporo... Nieźle.. W sumie to i ja mogę kupić sobie jakąś Octavię, zainwestuję w wideorej i zwróci się moment :) meganka po półtora miesiąca się zwróciła ze sprzętem ;)

 

 

to jeszcze małe "ale" nt zdjęcia z www zurad ...

1) - dlaczego "modelka" patrzy prosto w obiektyw, a nie na drogę :?::?:

2) - cień samochodu widoczny bardo z lewej strony, jakby flesz był dużo przed aparatem i oświetlał z boku :?::?:

 

;D

 

1. patrzy w obiektyw bo to są zdjęcia `firmowe`. To jest firma ZURAD, która mieści się przy drodze krajowej. Wychodzą przed budynek, ustawiają foto i pstrykają. Patrzyła żeby ładnie wyjść :)

 

2. Wygląda to na foto stojący na trójnogu. Wówczas lampa jest na oddzielnych nogach wystawiona nieco wcześniej i pod innym kątem zurad

 

Jeżdżę do nich na legalizację wideorejestratora. Jak robią legalizację to mają fotoradar, ze dwie suszarki i laserowe ... (zapomniałem jak to się nazywa ::hey ) np jak tu fotoradar są one ustawiana na odcinku 100 metrów i wtedy jest wszystko sprawdzane co jak wskazuje.. z tym,że na tych 100m musi jechać tylko jeden samochód. Ale to pomiar `ćwiczebny`.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co ITD nie wysyła zdjęć, można je zobaczyć w sądzie przy odmowie przyjęcia mandatu.

 

No właśnie, dlaczego ITD nie wysyła zdjęć, skąd mam wiedzieć kto prowadził pojazd zwłaszcza pół roku temu bo tyle czasu mają na przysłanie pisemka. Tym się ktoś powinien zająć bo to nie jest tak że chcę uniknąć odpowiedzialności i punktów karnych skoro popełniłem wykroczenie ale co było pół roku temu kto jechać to mogę już nie pamiętać a do sądu latać to bezsens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trybie ich przepisów choć to te same... Oszczędności na tuszu ? Teraz z tego co mnie słuchy doszły po nowemu mają wysyłać foty a wcześniej słyszałem , że ma być możliwość zobaczenia foty w internecie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz z tego co mnie słuchy doszły po nowemu mają wysyłać foty a wcześniej słyszałem , że ma być możliwość zobaczenia foty w internecie

 

Jak będą wysyłać to ok, nawet w internecie mogę zobaczyć byle tylko nie na stronie ogólnodostępnej. Jak narazie mam spokój i jeszcze żadnej fotki nie dostałem po prostu staram się jeździć w miarę możliwości przepisowo i nie przeginać i jak do tej pory jeszcze żadna fota nie przyszła i oby tak dalej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

az mi się gorąco zrobiło jak zobaczyłem te dwa zarejestrowane wykroczenia :shock:

mnie tak samo :D hehe dobre, chociaż można się domyślać, że nigdzie ogólnego dostępu nie ma do takiej bazy :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Uuuuu - i takie coś jeździ po drogach?? Przecież tu na dzień dobry DR do zabrania, diagnosta co to badał do ukarania, a i właścicielowi pojazdu można by wiele zarzucić bo generalnie reprezentuje organ mający dbać o bezpieczeństwo na drodze, więc jak może nie znać pewnych podstaw co do warunków technicznych? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

9fce44b690b1cdaff085708e9f0b020f.jpg

 

Premier Donald Tusk, którego rząd zasłynął w historii ekonomii zaplanowaniem w budżecie państwa półtoramiliardowego dochodu z mandatów, jeszcze niedawno solidaryzował się z kierowcami.

 

W październiku 2007 roku tak oto widział sprawę fotoradarów:

Każde dziecko wie, że wypadków jest więcej, bo jest więcej samochodów, a dobrych dróg nie przybywa. Nieudacznicy z rządu PiS tej prawdy nie pojęli. Zauważyłem też fenomen. Drogi są co prawda coraz gorsze, ale za to fotoradary się pojawiły na ulicach. Polacy mają być kontrolowani w każdym miejscu. Utrudnić ludziom życie do maksimum, a na końcu ich skontrolować wszystkich bez wyjątku. To jest filozofia PiS. Tylko facet który nie ma prawa jazdy, może wydawać pieniądze na fotoradary, a nie na drogi - mówił premier.

 

więcej: http://wpolityce.pl/artykuly/44422-fotoradary-ministra-nowaka-nie-maja-szans-premier-tusk-mowil-o-tym-juz-5-lat-temu-niech-tylko-wroci-z-dolomitow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to całe oblicze naszej polityki, rządu , o czym się mówi przed dojściem do koryta a co sie póżniej :(

 

[ Dodano: 11-01-2013, 07:56 ]

robi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę tylko zrozumieć jakim idiotą trzeba być, by popierac obecny rząd i premiera a mimo wszystko w dalszym ciagu jest to partia dominujaca :( Czy sądaże az tak mocno kłmią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.