Skocz do zawartości

zabytek z zagranicy


mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!koledzy potrzebuje pomocy zapowiedział mi sie klient chewroletem z 1969 roku sprowadzonym ze stanów i chce go zarejestrowc jako zabytek.czy można te dwa badania wykonać raz?jak to potraktowac?Z gory dziekuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • mariusz

    9

  • Tomek D

    6

  • rurek777

    5

  • boden

    4

Przede wszystkim musi przedstawić potwierdzenie wpisu do rejestru zabytków. Następnie musi przedstawić opis techniczny wykonany przez uprawnionego rzeczoznawcę. Jeśli te warunki spełni - możesz wykonać badanie pojazdu zabytkowego. Wówczas nie będzie miało znaczenia, że pojazd jest sprowadzony. Po prostu wykonasz badanie polegające na sprawdzeniu czy pojazd zabytkowy spełnia okreslone warunki techniczne - Dz.U.238 z 2004r, poz. 2395 z póżn. zmianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym linkiem znajdziesz skany wszystkich dokumentów z tym związanych

Ten link zdecydowanie zasłużył na puknt pomógł (mariusz to do ciebie) , a ode mnie dla robertaosa wielkie dzięki :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym linkiem znajdziesz skany wszystkich dokumentów z tym związanych

Ten link zdecydowanie zasłużył na puknt pomógł (mariusz to do ciebie) , a ode mnie dla robertaosa wielkie dzięki :roll:

i tak zrobiłem dziękuje bardzo :piwo a wczoraj ten klient był i był to cadillac de ville 1969 i miał isc go dzisiaj rejestrowac tylko czekac na telefon dzisiaj z WK :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli klient był przydotowany do przeglądu (chodzi mi o dokumentacje)

miał wszystko i można powiedzieć że klient ''swój'' więc o tyle jestem w dobrej sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie pozycje z cennika stosujecie do badania zabytkowego , a jakie do SAM ?.

W patronacie sam przyczepa lekka z tabliczką znam. i nabiciem numeru 183zł a zabytek 305zł tyle pamiętam jak cos to reszte dopisze jutro w pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczepa lekka z tabliczką znam. i nabiciem numeru 183zł
:shock:

 

pozycje 3.6 + 7.6 + 7.8 = 92 + 49 + 36 = 177 zł

mysle że temat cen był już gdzies poruszany ale ja obstaje dlaej przy swoim jest taka pozycja jak Ia i ona zawiera to co ty rozpisałes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 23-11-2006, 14:29 ]

Kolega mówi o cenniku który jest w programie Patronat - ja też kiedyś z tego korzystałem ale ta pozycja Ia nie jest w cenniku urzedowym

dlatego zrezygnowałem z tego i opieram się tylko na Dz U 223 z 2004 r w sprawie wysokości opłat ...

można tę pozycję nazwać sobie I a ale cena ma być sumą za badania 3.6+7.6+7.8=177 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja obstaje dlaej przy swoim

To może masz zgodę ministra na odstępstwo od stosowania cennika

albo wyszedł nowy DzU i zmieniły się ceny :?:

ja myślałem że pocoś to jednak jest a skoro sie myliłem chyle głowe :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle chodzi mi o sumę końcową , a bardziej o numery pozycji z cennika.Wcześniej była mowa że zabytek -to 260 zł ,mariusz napisał -305 zł . W tym jest jakaś niezgodność . Dlatego , po podaniu numeru pozycji z cennika , można odpowiednio kasować za SAM i zabytek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat cen za badania pojazdów "SAM" (różnych, nie tylko przyczep lekkich) nie jest nigdzie do końca wyjaśniony. Pewnie dlatego, że są one zwolnione z obowiązku uzyskania homologacji, podobnie jak pojazdy importowane w ilości 1 sztuki rocznie. Tylko "genialni" twórcy naszych przepisów nie dostrzegli różnic w badaniach pojazdu "fabrycznego", importowanego w ilości 1 rocznie (a taki pojazd ma homologację uzyskaną przez swojego producenta), a pojazdem marki "SAM". A różnice pomiędzy badaniami "SAM-ów" i pojazdów indywidualnie importowanych są przecież ogromne. Wie o tym każdy diagnosta, który podejmuje się wykonania I-szego badania pojazdu "SAM". Patronat ITS dostrzegł nieadekwatność cen urzędowych za omawiane badania i zaproponował jakieś tam ceny za badanie pierwsze takich pojazów. Są to więc ceny "proponowane" a nie obowiązujące kogokolwiek. Ja sam na przykład nie podjąłbym się wykonania pierwszego badania samochodu osobowego marki "SAM" nawet za 2000zł. Zbyt wielka to odpowiedzialność i zbyt małe możliwości techniczne SKP, aby takie badanie sumiennie i kompleksowo przeprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując nasze poglądy , stosujemy cennik wg własnych spojrzeń , bo tak naprawdę cennik na SAM czy zabytek nie istnieje . Dlatego wypracowanie wspólnego spojrzenia na pobieranie opłat zgodnie z DZ.U. 223 [ tabela ] jest dla nas bardzo potrzebne.

 

[ Dodano: 23-11-2006, 16:57 ]

Może podacie numery pozycji z cennika dla zabytkowego.

Jak myślę dla SAM już mamy [np: 3.6 ; 7.6 ; 7.8 .]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślałem że pocoś to jednak jest a skoro sie myliłem chyle głowe

Ten się nie myli co nic nie robi :!:

Nie chodzi o to że się czepiam ale znając życie i działalność "poczty pantoflowej" wystarczy że upierdliwy gostek dowie się że zapłacił kilka zł więcej niż drugi gdzie indziej i lawina ruszyła

A na koniec sąd stwierdzi że to diagnosta popełnił błąd :!: a nie ITS czy własciciel SKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.