Skocz do zawartości

problem


Arizona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem. Prosze o pomoc.

Przyjechał do mnie dzisiaj klient i mówił że ma Forda Transita. zostawił ksero tłumaczenia i brifu. Problem polega na tym że ma wpisane SAMOCHÓD SPECJALNY DO PRZEWOŻENIA PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH i jak mam to zakwalifikować. Jako ciężarowy specjalizowany? Liczba miejsc siedzących:2 Za siedzeniami ściana grodziowa i część ładunkowa. A klient chce żeby w dowodzie było samochód ciężarowy tylko. czy moge mu przekwalifikowanie zrobić na pierwszym badaniu (w uwagach wpisać)? chyba rzeczoznawca nie jest potrzebny. Prosze o odpowiedz. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wielkie dzięki. tylko jeszcze jedno pytanie. Czy mam w uwagach wpisac ze zmieniony z specjalnego na ciezarowy, czy tylko odrazu jako rodzaj pojazdu: ciezarowy? nie wiem jak w wydziale komunikacji to odbiora :) a z tego co na forum czytam, to kazdy wydzial komunikacji po swojemu. :lol: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisujesz pojazd z natury , tak jak go widzisz.Z tego so opisałes , jest to pojazd ciężarowy. Dalsza procedura należy do WK [ nie możesz napisać że dokonano zmian , bo tego robić przy pierwszej rejestracji nie wolno - zmiany można dokonać w pojeździe już zarejestrowanym ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie, jest to normalny pojazd ciezarowy. i jak tak wpisze, to sie zastanawiam czy WK to przyjmnie, bo to nie bedzie sie zgadzalo z brifem... i chyba go odesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no panowie to mnie nie przekonuje-przyjechał do mnie ford curier-5miejsc-lkw-czyli ciężarowy-opis z natury a z dokumentów na 2-ej stronie wynikało że jest specjalizowany(w dosłownym tłumaczeniu)-no i schody. najpierw musiałem napisać że jest specjalizowany(skrzynka na aparature do pomiaru zanieczyszczeń na drodze)póżniej że tą skrzynię zdemontowano i przerobiono na 5-miejscowy ciężarowy---dlatego radzę pytanie skierować do konkretnego wydziału kom.bo kto wcześniej wstanie to rządzi-oczywiście chodzi tylko o dobro klienta,bo to on będzie jeżdził tam i z powrotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jak tak czytam wasze posty to aż nie wierzę że macie takie problemy z WK. Diagnosta ma opisać w odpowiednich dokumentach to co ma przed sobą a nie to czego nigdy nie widział. Ja nie wyobrażam sobie bym mógł jako uczciwy diagnosta wypisywać (nawet na życzenie miłych pań z WK) jakieś brednie o tym, że coś tam w pojeździe zdemontowano czy zamontowano, jeśli tego nigdy nie widziałem. Co najwyżej mogę w zaświadczeniu umieścić uwagę :"do badania przedstawiono pojazd spełniający wymagania określone w Dz.U 32, poz. 262 (czy też zacytować inny akt prawny) dla: np. sam. osobowego, dla samoch. ciężarowego, pojazdu specjalnego, czy innych pojazdów". Szczegóły o dokonanych zmianach to może opisać podmiot dokonujący zmian lub rzeczoznawca, ale nie diagnosta (chyba że jest jednocześnie wspomnianym podmiotem dokonującym zmian).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.