Skocz do zawartości

Fiat Ducato zmiana ilości miejsc jak to zrobic


diagnostars

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm auto to fiat ducato w ksiazce pojazdu fabrycznie mialo wpisane 3 miejsca i 3.500dmc teraz po zmianach ma 8 miejsc i 3020 dmc kolega chce zrobic tak aby mialo spowrotem 3500dmc tylko ze 5 miejsc i bedzie chcial odliczac sobie vat np z paliwa moje pytanie jakie nalezy zrobic zmiany oraz czy mozna podciagnac ten samochod pod ktorys Vat z taka iloscia miejsc doradzcie koledzy jak to zrobic aha auto w dowodzie ma wpis ze jest to sam ciężarowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "diagnostars". Po pierwsze: musisz odczytać dane z tabliczki znamionowej, jeśli auto ma oryginalną tabliczkę. Jest to niezbędne w celu określenia DMC (jak piszesz -ktoś kiedyś z tym "namieszał"). Następnie musisz sprawdzić czy auto ma w DR wpis o podrodzaju: VAN lub Wielozadaniowy (to główny warunek do spełnienia wymogów VAT). Jeśli takiego zapisu w DR nie ma - musisz zażądać wyciągu ze świadectwa homologacji tego pojazdu (w nim powinno być określenie podrodzaju: VAN), lub zaświadczenie producenta o sklasyfikowaniu tego pojazdu do podrodzaju: VAN. Oczywiście powinieneś też sprawdzić czy ten konkretnie pojazd ma fabryczne punkty mocowania siedzeń. Jeśli takich nie ma - to nie podpisuj się pod jakimś mocowaniem siedzeń w sposób niefachowy (w razie wątpliwości - ocena rzeczoznawcy co do spraw wytrzymałościowych). Jeśli już ustalisz właściwe parametry techniczne dotyczące mas, musisz stwierdzić czy pojazd ma zamontowaną trwale właściwą przegrodę - fabryczną, homologowaną. I tu dochodzimy do sedna sprawy: jeśli pojazd ma jeden rząd foteli i za tymi fotelami jest przegroda - to odpowiada warunkom tzw. VAT1. Jeśli natomiast w pojeździe zamontowano dwa rzędy foteli, to musisz sprawdzić spełnienie tego warunku:

 

[ Dodano: 22-11-2006, 09:05 ]

Oczywiście jest to wzór na tzw. VAT2

wzór - VAT.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli natomiast w pojeździe zamontowano dwa rzędy foteli, to musisz sprawdzić spełnienie tego warunku:

Dodam do wypowiedzi kolegi jeszce tylko że Van i Wielozadaniowy w podrodzaju musi być tylko dla VAT1 jeśli z pomiarów wyjdzie VAT 2 to jeszcze sprawdź czy siedzenia drugiego rzędu są mocowane w oryginalnych punktach jeśli zostały przesunięte dla potrzeb VAT2 odpuść temat i nie dotykaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Markes30" - dzięki za poprawienie mojego postu. Oczywiście - VAN czy Wielozadaniowy tylko dla VAT1. Pozdrawiam.

 

[ Dodano: 22-11-2006, 10:10 ]

Aha! jeszcze wyjaśnienie dla "diagnostars" - na rysunku poglądowym A musi stanowić minimum 51% B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie jak auto ma w dowodzie rodzaj pojazdu sam cieżarowy ma jeden zad siedzen i sciane grodziowa fabryczna np renault master to pod jaki vat mozna go dopisac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to van lub wielozadaniowy (określi Ci to wyciąg ze świadectwa homologacji) to vat-1. Pamiętaj o rodzaju nadwozia bo dla przepisów skarbowych jest to istotne i taki pojazd może być furgonem i wtedy nie może odliczyć vatu-dlatego wyciąg ze świadectwa homologacji który powie Ci czarno na białym jaki jest to rodzaj nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "diagnostars" renault maseter lub fiat ducato jak maja jeden rzad siedzeń to jest VAT1. Ogólnie troche namieszaliscie z tymi vatami a wcale takie trudne to nie jest jak ma dwa rzędy siedzeń to vat 2. i trzeba zrobić pomiary przedziału ładunkowego i całego pojazdu od podszybia do końca wymiar A i wymiar B podstawiasz w norcomie i sam obliczy stosunek wielkości. dopuszczalna masa całkowita to wartość stała tego sie nie zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bohdang - podrodzaj pojazdu ustalisz tylko z homologacji - DR nie zawiera takich informacji (co ciekawe nawet w polach kodowanych do odczytania czytnikiem ten jeden jedyny parametr nie jest kodowany!). Co do zmiany DMC sprawa dyskusyjna. Rózna interpretacja paragrafu 14.4. rozporządzenia w sprawie rejestracji pojazdów sprawia, że niektóre WK są skłonne zmienic wpis w dr o zmianie DMC (zmniejszenie) warunkując to oczywiście przedłożeniem zaświadczenia od producenta, że dany typ pojazdu był homologowany zgodnie z wnioskowanymi danymi... (w przypadku takich marek jak IVECO, RENAULT, MAN to tylko kwestia odpowiedniej wpłaty... wystawią taki kwit prawie na wszystko - mało tego dają nawet na to właścicielowi nową tabliczkę znamionową!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie "Blakop" - podrodzaj tylko w wyciągu św. hom. Tak też napisałem w poście. Jednak wspomniałem także o (rzadkich wprawdzie, ale spotykanych) przypadkach takich wpisów w DR. Zresztą, według informacji na ten temat uzyskiwanych przez SKP od US w 2005r - wpis o podrodzaju VAN lub wielozadaniowy powinien być zamieszczony w DR. Nawet w pewnej ilości przypadków WK dokonały takich wpisów w DR. Teraz jest to wszystko trochę wyjaśnione i zapis o podrodzaju - w wyciągu ze św. homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw reakcji klienta, który ma 2 sztuki Seicento z 1 rzędem siedzeń i różne homologacje (np. Van i furgon) jednemu dajecie badanie na Vat drugiemu nie. Klient na pewno wróci. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Te przepisy są chore tak jak NFZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz Wolf na zapis w wyciągu opla-corsy, który brzmi: BB-van (furgon) - dosłownie jak napisałem. To jest mistrzostwo co? I co wtedy po kodzie czy dopisanym nawiasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miałem sprostowanie do homologacji (nie będe pisał konkretnie jakiej, ale oczywiście autko grupy PSA), w którym ministerstwo prostowało błędny zapis w polu 37 homologacji (rodzaj nadwozia), ponieważ błednie wpisano tam źle przetłumaczony wyraz z języka francuskiego. Po korekcie francuskie słowo "fourgon" oznacz teraz polskie "VAN" :) Takich sprostowań jest ogólnie caaaała kupa ostatnio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miałem sprostowanie do homologacji

 

Tak off topic

 

Dla nich to się nazywa sprostowanie, dla nas poświadczenie nieprawdy... i tak w tym kraju zawsze kopie się maluczkich... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.