Skocz do zawartości

winda


wolf

Rekomendowane odpowiedzi

No wydaje mi się, że jej montaż, na pewno będzie miał wpływ na masę własną pojazdu i ładowność, a taka zmiana wymaga zgłoszenia w WK... Oczywiście większość właścicieli pojazdów akurat w takich przypadkach nie za bardzo bierze sobie do serca takie zmiany, ale to ich sprawa... zazwyczaj do czasu kiedy miśki lub krokodylki stwierdzą jednak niezgodność ze stanem faktycznym lub gdy z innych przyczyn zmiana tych parametrów jest im na rękę. W tym wypadku opis zmian wydaje sie być niezbędny - no bo co innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to zmiany dotyczą także wszystkich pojazdów, które na czas zimy zakładają pługi, spychy itp, czyż nie.

Z drugiej strony w przypadku windy która jest jednocześnie drzwiami MW pojazdu prawie się nie zmienia. Bo winda coś waży oraz drzwi coś ważą do tego należy uwaględnić nasze 50kg zaokrąglenia?

Ponadto w samym DR nie mamy adnotacji czy informacji, że pojazd ma windę, a mogłby być np. wpis UDT. Co wy na to.

 

Prawie robi wielką różnicę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to zmiany dotyczą także wszystkich pojazdów, które na czas zimy zakładają pługi, spychy itp, czyż nie.

No cóż - wiem, ze wydaje sie to dziwne, w wielu przypadkach niedorzeczne, a czasem nawet niemożliwe do pzeprowadzenia, ale zgodnie z PoRD tak!

Z drugiej strony w przypadku windy która jest jednocześnie drzwiami MW pojazdu prawie się nie zmienia. Bo winda coś waży oraz drzwi coś ważą do tego należy uwaględnić nasze 50kg zaokrąglenia

No nie zawsze tak jest. Czasem winda zostaje dodana, a drzwi zostaja swoja drogą -poza tym wszystko zalezy od konstrukcji - w niektórych przypadkach lekkiej konstrukci aluminiowej drzwi, nie można porównywac z wagą płyty windy... Tak czy inaczej oczywiście chodziło mi o przypadki w których tz amina jest większa niż 50 kg oczywiście. Innych zmian zgłaszac nie trzeba.

Ponadto w samym DR nie mamy adnotacji czy informacji, że pojazd ma windę, a mogłby być np. wpis UDT. Co wy na to.

A czemu miałoby to służyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że opis zmian przy windzie jest niepotrzebny. Skoro nie wymaga się opisu zmian po zamontowaniu butli z gazem [ np. 60 lit]co znacznie wpływ na ciężar pojazdu osobowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W briefach niemieckich rozwiązne jest to m.in. MW w zależności od wyposażenia np 1090-1200kg. Wg mnie winda czy HDS jest wyposażeniem tak jak pług, tur w ciągniku rolniczym czy nawet przyczepiona maszyna rolnicza do ciągnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.