Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

SKP Kęty

Pojazd sprowadzony z Austrii. Ciągnik siodłowy czy wywrotka?

Polecane posty

SKP Kęty

Witajcie!

Mam duży problem z samochochodem przywiezionym z Austrii.Jest to ciągnik siodłowy ktory ma w wyposazeniu skrzynie ładunkową z kiprem-normalna wywrotka z siłownikami-którą zakłada się na siodło.Czy można takie coś zarejestrować w Polsce .Jak ustalic ładownosc jezeli w ciągniku siodłowym nie wpisuje sie ładowności?Jak wpisać rodzaj pojazdu?Ten samochod ma dwa dowody z Austrii ,wjednym jest jako ciągnik siodłowy a w drugim jako wywrotka są zdjęci masy .Klient się wkurza ze jak jestesmy w uni to można tak jak w Austrii!

Robert OSKP

Miałem kilka takich przypadków ale były rejestrowane jako albo ciągnik samochodowy albo jako samochód ciężarowy, wybór klienta, w dowodach z Austrii które miałem dane w jednej kolumnie były dla ciągnika w drugiej dla wywrotki ( w naszych niestety nie ma takiej możliwości)

SKP Kęty

Mieliśmy przypadek ze klient miał skrzyniowe małe autko i chcial miec kamping na lato i tez mogl go zarejestrowac zostala ciezarowka

[ Dodano: 17-05-2007, 16:14 ]

Dzieki za odpowiedz

blakop

Nie - niestety w Polsce nie ma takiej mozliwości. W przypadku tego gościa to przy kazdym przekładaniu zmiana konstrukcyjna i wymiana DR. Niestety dotyczy to wielu pojazdów o zabudowie nadwozia typu kontenerowego, które jest przewidziane do przekładania i tym samym ciagłej zmiany podrodzaju lub przeznaczenia pojazdu. Sytuacja patowa, a ztego co wiem nikt nigdy nie poruszał wyzej tego tematu, więc raczej nie ma co liczyc na jakąś nowelizacje prawa w tej kwestii w najbliższym czasie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.