Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Badania techniczne pojazdów na misjach.

Polecane posty

Witam wszystkich, mam pytanie jak się przedstawia sprawa badań pojazdów, które przebywają na różnego rodzaju misjach poza granicami kraju ?

kowal

Z tego co wiem na dzień dzisiejszy odbywa się to na oko. Ale widziałem ,ma to wykonać Złotów - ruchoma stacja diagnostyczna oparta o dwa kontenery , ścieżka diagnostyczna .Narazie było to w fazie projektu ,ale wyglądało ciekawie -ale sądze że trzeba byloby znaleść chętnego który by z tym czymś pojechał na misję

prezes100

Najprościej przysłać dowody "załatwić" przeglądy i dowody odesłać. ::D

Psuj
ruchoma stacja diagnostyczna oparta o dwa kontenery , ścieżka diagnostyczna

Żadna rewelacja. Na zachodzie policja dysponuje takimi ścieżkami do ciężarówek.

ale sądze że trzeba byloby znaleść chętnego który by z tym czymś pojechał na misję

Hmm... ciekawe ile płacą... może??? :-D kto wie??? Ale najpewniej będą szukali wśród "swoich" mundurowych, bo cywilowi to w razie W nie dadzą kałacha w łapę... :razz:

kowal

PSUJ jak będą mi proponować to odstąpi ci swoje miejsce - za darmo -masz to jak w banku

Andrzej65
Hmm... ciekawe ile płacą... może??? :-D kto wie??? Ale najpewniej będą szukali wśród "swoich" mundurowych, bo cywilowi to w razie W nie dadzą kałacha w łapę... :razz:

Niski etat więc i niskie zarobki. Pojazdy wyjeżdżające na misję muszą mieć wykonane badania nie wcześniej jak miesiąc przed wyjazdem. Później nie wiem jak robią, byłem na pierwszej zmianie więc nie miałem tego problemu. Ostatnio żandarmom robiliśmy badania zaraz po wypakowaniu ze statku ale oni byli tylko rok, więc badania im się dopiero co skończyły. Ciekawe kto im tam na oko dopuszcza te pojazdy bo z tego co wiem etatu diagnosty nie ma. Ktoś bierze dużą odpowiedzialność na siebie i chyba nie zdaje sobie z tego sprawy.

Jackow

A kto im tam podskoczy jak nie będą mieli badań?? :D Talibom chyba wszystko jedno do czego strzelają.

Andrzej65
A kto im tam podskoczy jak nie będą mieli badań?? :D Talibom chyba wszystko jedno do czego strzelają.

Oczywiście tylko jeżeli któryś potrąci jakiegoś cywila odrazu wkracza prokurator, a wtedy trzeba się już tłumaczyć i oczywiście szybko uciekać z miejsca zdarzenia.

mirek1

To tylko czubek góry lodowej. Badania poza granicami kraju są wykonywane od wielu lat, Niestety nie z uwagi na bezpieczeństwo ludzi, tylko z uwagi ubezpieczenie OC w myśl którego polisa jest ważna jeżeli pojazd ma badania.Więc szuka się "wariatów " którzy wykonają badania :x

I wszystko się potwierdza to co koledzy mówili jak jest na misjach z badaniami technicznymi pojazdów przychodzi "diagnosta" i podbija. Jaka pieczątka ? Jaka stacja ? Czy to diagnosta ?

marek

Na misjach jest więcej administracji jak samej misji.

Jacdiag
Niestety nie z uwagi na bezpieczeństwo ludzi, tylko z uwagi ubezpieczenie OC w myśl którego polisa jest ważna jeżeli pojazd ma badania

OC na wojnie ???

może jeszcze AC :D:D:D

blakop

Czy Humve, który wjedzie na minę podlega dodat. powypadkowemu? :) (Taki żart) :)

goral1968

Szanowni Koledzy!

Jeżeli mogę zabrać głos w sprawie przeglądów.

Byłem swego czasu w PKW KFOR , akonkretnie NSE Macedonia...co do pzreglądów technicznych....przyjeżdża ekipa diagnostów z 10 Blog i testuje pojazdy.

Nic na bolka oko!

Pozdrawiam wszystkich!

No to super tylko pogratulować a czy stacja kontroli pojazdów też z nimi przyjechała czy tylko była wirtualna ?

blakop

No właśnie - jak nic na oko, to jak badali te pojazdy? I co - byłe jakieś negatywne badania?

Tomek D
No to super tylko pogratulować a czy stacja kontroli pojazdów też z nimi przyjechała czy tylko była wirtualna ?

Na badaniach MON się nie znam ale na miejscu działań wojennych śmieszne by było przeprowadzanie badań technicznych

Psuj
na miejscu działań wojennych śmieszne by było przeprowadzanie badań technicznych

No wiesz Tomek... Honker pod ostrzałem, trzeba wiać, a tu koło odpada bo był zajeb...ty luz w zawieszeniu - i osiem trupów. Kto za to odpowie?

Jacdiag

tylko jedno odpadło ale trzy dobre (taki "dżołk")

po wjechaniu na mine też może odpaść

Tomek D
No wiesz Tomek... Honker pod ostrzałem, trzeba wiać, a tu koło odpada bo był zajeb...ty luz w zawieszeniu

Realia wojenne są zupełnie inne i pojazdy na wojnie nie "dożywają" luzów

kowal

O jakiej wojnie wy mówicie ,przecież nasi żołnierze uczestniczą tylko i wyłącznie w misjach stabilizacyjnych i pokojowych i sądze ,że jeżeli jest to tylko możliwe sprzęt powinien być sprawny w głównych układach - hamulce ,zawieszenie tak jak jest mowa w Dz.U 116\974\2005

§ 2. 1. Pojazd specjalny i pojazd używany do celów specjalnych powinien spełniać warunki techniczne określone w rozporządzeniu ministra właściwego do spraw transportu.

2. W przypadku gdy ze względu na przeznaczenie pojazdu nie jest możliwe spełnienie warunków technicznych określonych w rozporządzeniu ministra właściwego do spraw transportu, pojazd specjalny i pojazd używany do celów specjalnych powinien spełniać co najmniej warunki techniczne określone w niniejszym rozporządzeniu - i wtedy

sądze ,że pierwszy punkt powinien być przestrzegany gdy wykonujemy badania w kraju ,a drugi właśnie na misjach

Tomek D
O jakiej wojnie wy mówicie ,przecież nasi żołnierze uczestniczą tylko i wyłącznie w misjach stabilizacyjnych i pokojowych

My tylko polemizowaliśmy :D

Psuj
O jakiej wojnie wy mówicie ,przecież nasi żołnierze uczestniczą tylko i wyłącznie w misjach stabilizacyjnych i pokojowych

I karabiny mają na wodę :D

A przecież strzelają.

Tomek D

Misja pokojowa była także w 1968 roku w Czechosłowacji

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.