Skocz do zawartości

Inst.gaz. pojazd sprowadzony i zarej.w PL brak dokum.na gaz


Gość młody

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    11

  • rurek777

    10

  • Psuj

    9

  • grzegorz70

    6

Protokół Stako

 

Nie jest potrzebny przy procedurze wpisu gazu do DR. A na badanie ma być przetłumaczony lub po polsku !!!

 

ale szczerze mówiąc nie wiem jak do tego podchodzą WK,ponieważ koło się zamyka u nas oki a w WK lipa jeśli nie ma w/w dok.

 

Lajf is brutal. Wielu tego nie zrozumie, ale niezbyt mnie to obchodzi. Taka prawda, że klienci zamiast przed zakupem auta posprawdzać różne opcje i haczyki to kupują na ślepo nawet vin-u nie sprawdzając. A potem zaczynają się kombinacje i pretensje do garbatego, że ma dzieci proste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sama jak żądanie tłumaczeń do rejestracji. Językiem urzędowym u nas jest Polski.

 

Tłumaczenia do rejestracji są stricte określone w rozporządzeniu w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów. Natomiast w rozporządzeniu w sprawie badań nie ma nic na temat języka, więc literalnie o żadnych tłumaczeniach nie może być mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast w rozporządzeniu w sprawie badań nie ma nic na temat języka, więc literalnie o żadnych tłumaczeniach nie może być mowy.

 

Niby tak, ale diagnosta musi wiedzieć co mu klient daje. Nie musi za to znać języka obcego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale diagnosta musi wiedzieć co mu klient daje. Nie musi za to znać języka obcego.

 

Urzędnik tak samo, ale np. przy zgłoszeniu zbycia pojazdu umowa może być nawet po chińsku i nie mamy prawa żądać tłumaczenia (co najwyżej sami możemy takie tłumaczenie zlecić, ale nie możemy wymagać go od strony, gdyż nie ma na to podstawy prawnej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale np. przy zgłoszeniu zbycia pojazdu umowa może być nawet po chińsku i nie mamy prawa żądać tłumaczenia

 

A skąd wiesz, że to jest umowa kupna sprzedaży a nie umowa wypożyczenia, jeśli będzie po chińsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, że to jest umowa kupna sprzedaży a nie umowa wypożyczenia, jeśli będzie po chińsku?

 

Właśnie nie wiem, ale nie mam prawa żądać tłumaczenia, więc nie pozostaje nic innego jak samemu (jako urząd) zlecić tłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma homo. i f-ry to chyba tak.

Jak pisałem:

Ma dokumenty, tylko że holenderskie. Protokół Stako jest po angielsku, ale z polskimi pieczątkami z TDT-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma dokumenty, tylko że holenderskie. Protokół Stako jest po angielsku, ale z polskimi pieczątkami z TDT-u.

 

Rozumiem, że ma wyciąg z świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji przystosowującej pojazd do zasilania gazem i fakturę za jej montaż. Tak? :)

 

Po drugie - jak rozumiem grzegorz70 wg Ciebie raz wydany dokument obowiązuje zawsze i nawet instalacja wymontowana z auta i ponownie zamontowana po 10 latach i to w innym kraju ciągle może być wpisana, jeśli tylko masz pierwotne dokumenty na nią? :) No ciekawe...

 

Krótko, to najtrafniej to ująłeś tutaj:

 

ja mogę wykonać badanie z wynikiem pozytywnym, natomiast WK i tak pojazdu nie zarejestruje, tak?

 

Tak najpewniej się stanie. No bo czemu Niemcy nie wpisali tej adnotacji u siebie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dopowiem finał do tej historii. WK komunikacji obiecał klientowi, że wyjaśni sobie w Niemczech, dlaczego zniknął wpis o gazie, prawdopodobnie jak obiecał tak zrobił, pojazd został zarejestrowany w naszym kraju. Czyżby w końcu coś się zmieniło w urzędach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Dalej idą w zaparte, że rozporządzenie ważniejsze niż ustawa
i jak ma być powierzony nadzór, kontrola takiej instytucji??!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zdania nie zmienili. Dalej idą w zaparte, że rozporządzenie ważniejsze niż ustawa :x

 

Eeeee... możesz wyjaśnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny że cytujesz rzeczywistego autora wypowiedzi ?

 

się poprawiłem... I pytam jeszcze raz - aboz możesz wyjaśnić? Bo ja niezgodności ustawy z rozporządzeniem nie widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.