Skocz do zawartości

waznosc butli LPG???


skp005

Rekomendowane odpowiedzi

jesli jest to zbiornik toroidalny czyli w koło to po 10 latach na złom.

jak cylindryczny po 10 latach można zgłosić do TDT na badanie dają nowe dokumenty i przedłużają ważnośc tak było chyba że coś wymyslili innego . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 303
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    16

  • berecik

    14

  • S.K.P-POZNAŃ

    14

  • JANUSZ60

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dodam tylko, że ponowna legalizacja jest nieopłacalna. Płaci się coś koło 300 pln i dostaje się legalzację na 2-3 lata. A kupując nowy zbiornik płaci się 500 i legalizacja na 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja daje pozytyw do dnia ważności butli nawet jak zostały 3 miesiące do końca ważności butli jeśli klijent się na to zgadza jego sprawa i pieniądze a ja jestem OK ;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj podstawę prawną na ustalenie takiego terminu badania.

Moim zdaniem jak w dniu badania ma ważną butlę to ma i P.

Jak nie ma ważnej, to nie ma i N, i nie utrudniajmy sobie i innym.

A podstawy prawnej na następny termin badania np. 3 miesiące nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK ale jak się coś stanie to kierowca mówi że mu przegląd zrobili a on nic nie wie o ważności butli nic mu nie mówili i masz problem :!::!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawą klienta jest pilnowanie terminu . . .

pewnie że tak :!:

OC też ma termin i raczej nikt się nie będzie tłumaczył, że mu nie powiedzieli . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja daje pozytyw do dnia ważności butli nawet jak zostały 3 miesiące do końca ważności butli jeśli klijent się na to zgadza jego sprawa i pieniądze a ja jestem OK ;) ;) ;)

 

U nas był taki przypadek i policja ścigała diagnoste który zrobił ten przegląd :!: :!: :!:

 

A co z terminami badań w DZ,U, 108 art 81 ? . Czyżby nie trzeba ich stosować ?

Zastosowanie się do nich obowiązuje zarówno diagnostę jak i policjanta.

 

To że policjant ścigał diagnostę , to w ten sposób wystawił sobie niezbyt dobrą opinię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie policja sprawdza zbiorniki (ważność dozoru) gazu?

Jeśli w dniu przeglądu dozór techniczny jest ważny - badanie pozytywne. Nowy zbiornik czy legalizacja starego - problem klienta nie nasz. Ze względu na kończący się za dzień, tydzień, miesiąc dozór techniczny zbiornika nie można dać negatywa jak i nie można skrócić daty następnego badania technicznego. Tak mnie uczono na wszelkich szkoleniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak a klient ma kwity na GAZ i powinien w nie od czasu do czasu zaglądać policja tylko wpis w dow sprawdza i to też nie zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK ale jak się coś stanie to kierowca mówi że mu przegląd zrobili a on nic nie wie o ważności butli nic mu nie mówili i masz problem :!::!::!:

 

A jak UDT na windę czy HDS kończy się np. za 2 miesiące - to jest podejście analogiczne jak z DT zbiornika.

Kierowca musi dbać o pojazd i o terminy np. OC, BT, dozorów, wymiany oleju, rozrząd itp i tłumaczenie, że nie wiedział nic nie usprawiedliwia.

A w przypadku o jakim piszesz to diagnosta zrobił wszystko zgodnie z prawem, mógł tylko powiadomić klienta o kończącym się terminie. Jeszcze raz MÓGŁ, ale nie musiał, a klienci to przeważnie zlewają i po roku na BT robią z siebie głupków, że nie wiedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzmy na to w szerszym kontekście - pojazd może mieć kilka urządzeń podlegających, dozorowi, legalizacji itd. (urządzenia podlegające dozorowi TDT, tachograf, ogranicznik i co tam jeszcze), może posiadać różne dokumenty ograniczające czasowo możliwość poruszania się pojazdem (na przykład pozwolenie czasowe dopuszczające pojazd tylko na 30 dni) - każde z nich może mieć inny termin i trudno w tym układzie "podpasowywać" termin badania do tych terminów, tym bardziej, że PoRD jasno określa jakimi możliwymi terminami dysponuje diagnosta wyznaczając następny termin badania okresowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każde z nich może mieć inny termin i trudno w tym układzie "podpasowywać" termin badania do tych terminów, tym bardziej, że PoRD jasno określa jakimi możliwymi terminami dysponuje diagnosta wyznaczając następny termin badania okresowego.

Tak jak słusznie pisze blakop

Naszym obowiązkiem jest zbadanie pojazdu co do zgodności na dzień badania .

A obowiązkiem właściciela jest dbanie o to , aby pojazd był sprawny do następnego badania , oraz dopilnować wszystkich potrzebnych przeglądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
jesli jest to zbiornik toroidalny czyli w koło to po 10 latach na złom.

jak cylindryczny po 10 latach można zgłosić do TDT na badanie dają nowe dokumenty i przedłużają ważnośc tak było chyba że coś wymyslili innego . :)

 

Nieprawda przepisy się zmieniły kiedyś tak było że torusy tylko pierwsze 10lat a walcowe jeszcze raz dyszke ale teraz jest to wyrownane, torus również na dziesięć lat ale pod warunkiemże nie dlużej niż 20 lat od daty pierwszego odbioru tdt.

 

Dodam tylko, że ponowna legalizacja jest nieopłacalna. Płaci się coś koło 300 pln i dostaje się legalzację na 2-3 lata. A kupując nowy zbiornik płaci się 500 i legalizacja na 10 lat.

 

Niestety Sebastianie się mylisz co do lat legalizacji ponownej, patrz wyżej, oczywiście jeżeli np butla ma już 17lat (w tym 7 lat bez dozoru) to bedziesz miał zrobione na 3 lata. Oczywiście o takich dziwnych terminach też się spotkałem.

 

A czytając ten temat to mam w głowie mętlik....

sam osobiście uważam za zbędne wymaganie poświadczenia TDT bo najważniejsze dane sąwybite na zbiorniku (jego tabliczce znamionowej), no ale jak to powiedział jedenPan z ITD na szkoleniu z przepisami nie dyskutujemy, ajak chcemy to na Wiejską.....

Osobiście jestem po środku i wymagam ale jeżeliklient zapomniał to mobilizuje aby dostarczył, a jak nie posiada to pomagam mu je uzyskać od producenta i wtedy uzupełniam dane w rejestrze badań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam

Jak podchodzicie do tematu -termin ważności zbiornika do 01-2012, a badanie wypada np.20-01-2012 czy można przystąpić do badania ,czy gonić klienta na wymianę zbiornika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak podchodzicie do tematu -termin ważności zbiornika do 01-2012, a badanie wypada np.20-01-2012 czy można przystąpić do badania ,czy gonić klienta na wymianę zbiornika ?

Ważność według KPA jeśli podana w miesiącach przypada na ostatni dzień danego miesiąca :-) czyli do końca stycznia (31-01- 2012)

Według mnie przegląd zrobić można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

jeżeli klient decyduje się na wymianę zbiornika to tylko wyłącznie na nowy (bo stary wg. przepisów np. roczny jest pognity, osłabiony i zaraz wybuchnie przy pierwszym tankowaniu :D ) Tylko co oznacza termin "nowy" ? Trafiają sie na allegro nowe zbiorniki tzn. nigdy nie montowane np. z 2005r. Jakieś przeciwwskazania do dania P na przeglądzie z zamontowanym takim zbiornikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli klient decyduje się na wymianę zbiornika to tylko wyłącznie na nowy (bo stary wg. przepisów np. roczny jest pognity, osłabiony i zaraz wybuchnie przy pierwszym tankowaniu :D ) Tylko co oznacza termin "nowy" ? Trafiają sie na allegro nowe zbiorniki tzn. nigdy nie montowane np. z 2005r. Jakieś przeciwwskazania do dania P na przeglądzie z zamontowanym takim zbiornikiem?

 

Tutaj bardziej chodzi o to że zbiornik nie może być używany.

Jak udowodnić że zbiornik z 2005 r jest nowym, nigdy nie montowanym zbiornikiem?

Wg oświadczenia sprzedawcy :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie wiem czym kierowali się nasi ustawodawcy zakazując montowania używanych zbiorników. Widziałem na jednym ze szrotów stertę zbiorników przeznaczonych na złom, niektóre miały po 2-3 lata i były w idealnym stanie. Idąc tym tokiem myślenia opona zdjęta z felgi też powinna być zezłomowana :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.