Skocz do zawartości

Zmiana ilości miejsc - Ford Galaxy


janmarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dopiero od paru dni mam otwartą stację okręgową .Przedtem miałem podstawową,dlatego trochę się zapomniało z kursu,musicie mi to wybaczyć i nieśmiać się że nieraz będę zadawał w ( waszym zdaniem) głupie i błache pytania.

Oto pierwsze:

Przychodzi klient i chce żeby mu wystawić zaświadczenie że jego Ford Galaxy jest przystosowany do przewozu 7 osób.W DR ma napisane 5 osób bo tak było w briefie jak go sprowadził,wszystko niby ma , tylko nie ma DR bo go zgubił i jak będzie wyrabiał nowy to od razu chce żeby mu wpisali 7 osób i dlatego chce najpierw zaświadczenie od diagnosty.

Czy mogę mu zrobić takie badanie bez DR i czy jeżeli ma prowadnice (uchwyty)do foteli to wystarczy czy musi mieć zamontowane fotele i czy w 3 rzędzie potrzebne są pasy czy nie i w ogóle czy nie sądzicie że z tym dowodem to coś jest podejrzane bo może miał zarejestrowany jako ciężarowy i może bardziej (finansowo) opłaca mu się odwalić taki numer. A najlepiej napiszcie mi co mam robić? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na badaniu musi mieć DR , lub kwitek z policji więc jeśli nie ma niech jedzie do WK po czasówkę. Na zmianę miejsc musi mieć skierowanie z WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klijent może kręcić w sprawie dowodu . Może nie zdążył go jeszcze zarejestrować . Do zmiany ilości miejsc , czyli dokonania zmian konstrukcyjnych , potrzebny jest DR. jeśli go zgubił , to WK wystawi mu wtórnik .Takich zmian można tylko dokonać przy pojeździe już zarejestrowanym w Polsce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Wasze podpowiedzi już mi pomogły,wiem na czym stoję i co mam robić ,resztę znalazłem w Dziennikach Ustaw.

Pozdrowienia. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

Chciałbym podpiąć się pod temat.

Mam podobny problem na podstawowej stacji kontroli pojazdów z vw sharanem.

Auto zarejestrowane w Polsce od kilku lat. W dowodzie 5 miejsc i gaz. Klient zamontował dwa fotele (oryginalne) w oryginalnych zaczepach z pasami bezpieczeństwa (oryginalnymi). Klient chce zrobić 7 miejsc.

Moje pytania są następujące:

1. Czy na PSKP mogę zrobić takie badanie.

2. Czy wystarczy wystawić zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu oraz dokument w którym zmieniona zostanie ilość miejsc oraz ładowność?? a może inne dokumenty??

 

Dodatkowo nasuwa mi się pytanie poza konkursem...

Czy urząd wymaga przy takiej "przebudowie/zmianie" dodatkowych dokumentów od klienta.

Jeśli tak to jakich??

 

Dziękuję za konstruktywne odpowiedzi i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem na podstawowej stacji kontroli pojazdów z vw sharanem.
odpowiedz może w pierwszej kolejności na pytanie:

- czy Ty jesteś diagnostą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy urząd wymaga przy takiej "przebudowie/zmianie" dodatkowych dokumentów od klienta.

 

Nie powinien wymagać bo nie następuje zmiana rodzaju pojazdu.

 

1. Czy na PSKP mogę zrobić takie badanie.

 

Nie.

 

2. Czy wystarczy wystawić zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu oraz dokument w którym zmieniona zostanie ilość miejsc oraz ładowność?? a może inne dokumenty??

Trzeba wykonać badanie po zmianie konstrukcyjnej, poczytaj sobie w Dz.U. jaki ma zakres co trzeba zrobić i co po nim wystawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany konstrukcyjne może zrobić okręgowa chyba że masz rozszerzenia jeszcze , opis zmian to wszystkie wymagane dokumenty . choć znam WK które żądają faktur oświadczeń ale to egzotyka lokalna :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.