Skocz do zawartości

Diagnosta urzędnik publiczny


speed

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam orzeczenia sądu zaliczającego diagnostę samochodowego jako urzędnika publicznego. Chodzi mi o zaniechanie czynności w przypadku ztwierdzenia ingerencji w numer nadwozia tz.(szczep). Co grozi diagnoście za odstąpienie od bt. i niezgłoszenie faktu na policję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszym zadaniem jest wykonanie bad tech. Jeśli masz wątpliwości to robisz wynik negatywny w związku z ... i klient sobie w drodze dalszych czynności sprawe wyjaśnia. To jest tak jak z tą gaśnicą stwierdzasz czy jest na wyposażeniu, ale nie sprawdzasz jej sprawności bo do tego nie masz uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U. 227 poz. 2250 & 12 ust. 2 pkt. 2 wyraźnie mówi że w przypadku gdy cechy identyfikacyjne pojazdu są niezgodne z danymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie diagnosta zatrzymuje dowód rejestracyjny.

Czy w takim przypadku zaniechanie czynności zatrzymania dowodu jest wykroczeniem?

Zaniechanie to też czynność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co grozi diagnoście za odstąpienie od bt. i niezgłoszenie faktu na policję.

 

A skąd wiadomo ze takie badanie wogóle miało miejsce?

Przyjeżdża kobieta na bt świeżutko zakupionym na giełdzie samochodowej Fordem (szczepem) . Auto już na giełdzie miało nieważne badania techniczne.

W trakcie badania dowiaduje się że coś nie tak z VIN, odmowa przeglądu.

Po dniu namysłu zgłasza ten fakt na policję, chce odzyskać kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dniu namysłu zgłasza ten fakt na policję

 

słowo przeciw słowu

Sory

Nie dopisałem że to kobieta robi donos na gościa od którego kupiła auto, a przy okazji wychodzi że była na SKP a tam nikt nie zareagował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w trakcie badania stwierdzasz, że auto jest "trefne" to muszisz być konsekwentnym i doprowadzić sprawę do końca ( wystarczyło zatrzymać DR i w ciagu 3 dni odesłać do WK - nawet bez powiadamiania policji ), odprawienie z kwitkiem niczego nie wnosi .

Pozostaje chyba tłumaczyć się, że np. bałeś sie reakcji klienta choć to cienka linia obrony :sad:

Ja tłumaczyłem się że nie zauważyłem szczepu na przeglądzie a za rok kolega zauważył na badaniu - skończyło się tylko na złożeniu wyjaśnień .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciężko zweryfikować "moment przystąpenia do badania" żeby powiedzieć o zaniechaniu - chociaż jeżeli pojazd wjechał a diagnosta wziął DR do ręki to chyba do badania przystąpił. Sprawa zekłbym "precedensowa" bo nie jest tajemnicą ze spora czesć stacji działa własnie na zasadzie "pan zrobi - pan przyjedzie - pana tu nie było" o czym świadczy zenujaca ilośc negatywów a w zasadzie jej brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest prosta gdy pracuje się na normalnej stacji gdzie jest kilka osób obsługi jakaś kasa itd. ale postawmy się w sytuacji diagnosty który na stacji jest sam sam prowadzi kasę i podjedzie do niego kilku łysych w dresach i stwierdzi nizgodnośc numerów albo szczepa . jeśli spróbuje im dow. zatrzymać to mogą się spytać o której kończy pracę i może lepiej powiedzieć chłopaki ni widziliśmy się raz dyskretnie powiadomiłem panów z POLICJI o nie zgodnych numerach wię cej tego nie zrobię facet jeżdzi dalej a na przeglądy do innych stacji niech panowie policjanci sami sobie szczepany szukają bo to oni są urzędnikami publicznymi czy coś takiego i na emeryturki po 15 latach śmigają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Nie zmieniam tematu tylko przytoczę inne zdarzenie.

Na SKP przyjeżdża TAXI z gazem bez kwitu na butlę.

Gość twierdzi że niema i miał nie będzie bo taki samochód kupił.

Odsyłam go po duplikat. Gość wraca po godzinie i robi awanturę że zaskarży

mnie do sądu bo naciągam go na koszty, a taki kwit to nikomu niepotrzebny, a ja to jestem pal....

Czy w takiej sytuacji mając nagranie z kamery przemysłowej i świadka mogę wystąpić

z wnioskiem do prokuratora o znieważenie podczas wykonywania czynności służbowej?,

czy można to uznać jak normalną formę uzgadniania wykonania usługi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę wystąpić

z wnioskiem do prokuratora o znieważenie podczas wykonywania czynności służbowej?,

czy można to uznać jak normalną formę uzgadniania wykonania usługi

 

Nie daj się zbytnio ponieść emocjom .

Do wielu spraw trzeba się przyzwyczaić.

 

A tan gość , to z biegiem czasu będzie starszy , ale nie mądrzejszy - nie wychoć głupocie na przeciwko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na SKP przyjeżdża TAXI z gazem bez kwitu na butlę.

Gość twierdzi że niema i miał nie będzie bo taki samochód kupił.

Z człowieka zrobisz taksówkarza,ale z taksówkarza,- człowieka -nigdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.