Skocz do zawartości

Prawo jazdy diagnosty


Psuj

Rekomendowane odpowiedzi

U nas osobówką staram się sam wjechać ale ciężarowym wjeżdża użytkownik. Teoretycznie i praktycznie powinien wjechać diagnosta gdyż w instrukcjach urządzeń jest napisane że może je obsługiwać osoba przeszkolona :!: Wszyscy wiemy, że życie nakazuje nam postępować inaczej. Już widzę następującą sytuację: Przyjeżdża motocyklista (moc 130 KM) i badam opóźnienie hamowania (próba drogowa) :shock: Jak się nie wywrócę to mandat dostanę, gdyż na SKP nie ma wymogu posiadać kasku a klient nie musi mi pożyczać.

 

A może byśmy założyli nowy temat: Sytuacje kontrowersyjne na SKP? Co wy na to?

Zgromadzić wszystko w jednym miejscu i może ktoś z ,,góry" doczyta się czegoś w naszych postach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    8

  • Tomek D

    7

  • jarolud

    7

  • Norbert Jezierski

    6

Zawsze możecie sami założyć taki Topic. Nie sądze by był potrzebny jakiś specjalny, osobny dział. Biorąc pod uwagę ilość róznych interpretacji prawa i sposobu przeprowadzania badań technicznych w naszym kraju to w każdym temacie znajdziecie jakieś kontrowersje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak tylko koledze chodziło, żeby to był zbiór w jednym miejscy ale chyba tego jest tak dużo, że się nie da.

Ja proponuję stworzyć listę kontrowersyjnych problemów, jestem w stanie taką listę przekazać do ministerstwa. Co wy na to?

 

[ Dodano: 24-08-2006, 17:22 ]

Taka nasza lista "problemów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że od punktu dajemy problem i krótkie uzasadnienie ok 2 zdań np.

1) Brak możliwości zrobienia próby drogowej na motocyklu.

Uzasadnienie: Nie ma wymagań aby diagnosta posiadał odpowidnie prawo jazdy

i tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Brak możliwości zrobienia próby drogowej na motocyklu.

Uzasadnienie: Nie ma wymagań aby diagnosta posiadał odpowidnie prawo jazdy

i tak dalej

 

Chłopaki ciszej takie rzeczy bo nasza władza zamiast zmienić przepis każe nam robić prawko na kat A albo idąc dalej C+E na okręgówkę o D nie wspomne. Jak znam życie to na własny koszt :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ciszej takie rzeczy bo nasza władza zamiast zmienić przepis każe nam robić prawko na kat A albo idąc dalej C+E na okręgówkę o D nie wspomne. Jak znam życie to na własny koszt

To może się stać,ale my nie poruszamy się po drogach publicznych, więc mżemy jeżdzić, a próby drogowej też bym nie proponował robic na drodze publicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

) Brak możliwości zrobienia próby drogowej na motocyklu.

Prezes tylko byś dotknoł mają kasie :evil::mrgreen:

Próba nie na drodze publicznej więc do SKP trza dokupić kolejne hektary i zrobić coś jak pas startowy z różnicą 3mm na metrze :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam duży plac więc robie próby u siebie ale jak zaczniemy dużo gadać na ten temat - to rzeczywiście wyjdzie na to że będziemy musieli robić prawko na wszystkie kategorie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

U nas na SKP jest tak :osobowymi wjeżdżamy sami ze względów bezpieczeństwa bo klienci potrafili jeźdźić po szynach kanałowych, nie mówiąc co wyprawiali na rolkach kierownicą(niejeden slalomista by im pozazdrościł);dostawczymi i ciężarowymi wjeżdzaja klienci-to są zawodowi kierowcy i nie ma znimi problemu;trudno żeby wszyscy dianości mieli prawko full wypas.

Dobry pomysł z tą informacją że na SKP wjeżdża uprawniony diagnosta bo wtedy stają przed bramą a dalej j.w. , latem przy otwartej bramie wjeżdżali rozpędzeni na stanowisko udając mistrzów kierownicy.

 

Podobno producenci urządzeń na skp wymagają aby wjeżdzali uprawieni diagności.Czy to prawda??? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oczywiście gdyby diagności mieli wszystkie kategorie prawa jazdy to kto pracowałby na SKP ? Wszyscy jeździlbyśmy: autobusami, TIR-ami, itp. Mniejsze ryzyko i większa kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście gdyby diagności mieli wszystkie kategorie prawa jazdy to kto pracowałby na SKP ? Wszyscy jeździlbyśmy: autobusami, TIR-ami, itp. Mniejsze ryzyko i większa kasa.

nie dokonca sie z toba zgodze ja np mam wszystkie kategorie i nie jezdze, mysle ze diagnosta powinien umiec sie poslugiwac pojazdami ktore kontroluje, w niektorych krajach jest wymog osoby zajmujace sie badaniami technicznymi pojazdow pow. 3.5t powinien wszystkie kategorie tak jest w anglii i irlandii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest poważny minus tej profesji - cały czas w "świecie" w domu jesteś gościem, dzieci mówią do swoich ojców "szoferów" przez pan.

 

A przy naszych pensjach trzeba pracowac na dwa etaty od 8 - 20 wracam to dziecko już usypia :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję na OSK i u nas Samochodami do 3,5 T wjeżdzamy sami a innymi sami kierowcy.W przepisach nic nie ma na temet prawa jazdy dla diagnostów.OSK to nie droga publiczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja córa idzie spać po 22

A to PO to ile - 1h, 2h ?

Mnie tam czasami północ wita na próbach jeż ululania ...

Powiem tak - wtedy nerwy mam już napięte tak bardzo, że każdy gwałtowniejszy ruch powoduje nieznośny ból :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dziś wymyśliła sobie, że wstanie o 5.30 i będzie rządzić domem. Zasnęła ponownie ok. 7.00 - przy czymś tatuś doprowadzony został wczęsniej do krawędzi załamania nerwowego ... :mrgreen:

 

Ale to tak OT - porozmawiajmy o prawie jazdy diagnosty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
U nas na SKP jest tak :osobowymi wjeżdżamy sami ze względów bezpieczeństwa bo klienci potrafili jeźdźić po szynach kanałowych

Co widać na "załączonym załączniku ;) " :mrgreen:

blondi.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pytanie akademickie

 

Czy kategoria D wystarczy na "przegubowca" czy ewentualnie musi być D+E :?:

 

wg mnie powinno starczyć D przegubowiec to nie "zespół pojazdów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.