Skocz do zawartości

Prawo jazdy diagnosty


Psuj

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem diagnosta pracujący na OSKP powinien mieć "pełne" prawo jazdy i powinien sam wjeżdzać na stanowisko kontrolne, badanie techniczne na stanowisku jest dość specyficzne - powiedzcie jak w przypadku wjeżdzania właściciela pojazdu stosujeci miernik siły nacisku na pedał hamulca.

pozdrawiam WB :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    8

  • Tomek D

    7

  • jarolud

    7

  • Norbert Jezierski

    6

U nas osobowymi i busami wjeżdżamy sami, do ciężarowych się nie pcham (prawko ABE). Koledze na rolkach strzelił przewód hamulcowy i właścicielka zrobiła mu niezły dym za to a ja raz zerwałem linkę od recznego, obyło się bez epitetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze na rolkach strzelił przewód hamulcowy i właścicielka zrobiła mu niezły dym za to a ja raz zerwałem linkę od recznego, obyło się bez epitetów.
Normalka, linki przez rok zerwałem ze trzy, a przewodów to już nie zliczę. Wytłumaczenie jest jedni pękło bo było zepsute. Reakcje różna, jedni się obrażają a inni dziękują Bogu, że to nie na drodze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pracuje na stacji do 3,5T mam prawko AB i wjeżdżam zawsze sam - nie ma to jak z rana usłyszeć dźwięk pękających przewodów hamulcowych. Jednak mam szczęście do klientów, że sie cieszą (nie jak głupi do sera,ale mają ulge) że się to nie stało na drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo jazdy mile widziane, ale wystarczy żeby umiał jeździć i wiedział gdzie co jest.

Panowie ilu z was ma ukończony kurs obsługi komputera :?: a napewno coś tam robi.

Wszystko w miarę potrzeb ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie jak w przypadku wjeżdzania właściciela pojazdu stosujeci miernik siły nacisku na pedał hamulca.

Jakoś dziwnie pomijamy w naszych wypowiedziach tą sprawę !!!!!!!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś dziwnie pomijamy w naszych wypowiedziach tą sprawę
Bo milczenie jest złotem. Tak na serio ;) nie wszystkie sposoby badania są przemyślane. Wskazana praktyka i doświadczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wszystkie sposoby badania są przemyślane

Ale chyba trzeba czasem poćwiczyć z tym miernikiem.

Jak czesto blokujecie pedał hamulca na szarpakach ? Ja do tego celu używam klienta :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba trzeba czasem poćwiczyć z tym miernikiem

Poćwiczyć napewno, sportowiec też dużo ćwiczy, żeby zostać mistrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czesto blokujecie pedał hamulca na szarpakach

Za każdym razem - tym wymyślnym przyrządem co się go zapiera o fotel kierowcy (przy okazji wychodzi czy działa blokada fotela kierowcy;gumka na pedale ham. :mrgreen: )

Ja do tego celu używam klienta

Ja klienta używam do ruszania kierownicą - kobiety są w tym lepsze niż meżczyźni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja klienta używam do ruszania kierownicą - kobiety są w tym lepsze niż meżczyźni
Te ruchy są posuwisto zwrotne, czy wahadłowe :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja klienta używam do ruszania kierownicą - kobiety są w tym lepsze niż meżczyźni
Te ruchy są posuwisto zwrotne, czy wahadłowe :oops:

Faktycznie nie najlepiej to zabrzmiało, ale żeby od razu się rumienić :mrgreen:

Chodziło mi o to, że mężczyźni starają się ruszać kierownicą tak żebym czasem nic nie znalazł - a jak babka szarpie to aż płyta się rusza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Posiadamy dwa kanały przeglądowe dla ciężarowych pow 3,5 t i do 3.5. Osobiście sam obsłoguje sam ciężarowe i sam dokonuje wjazdu .Mam pełny obraz o samochodzie .

Zapytajcie kierowcy o siodł wszyscy twierdzą jest ok a luz ,,czuć" zaraz po ruszeniu z miejsca.

Nie mam obaw przed zapytaniem o biegi :oops: . zaraz potem zadaję następne pytanie co sygnalizuje jakaś kontrolka , teraz klierowca jest w kropce :mrgreen: .Prawda jest taka, że narodowi kierowcy są neczytaci a instrukcja jest dla głupich . Kontrolka świeci to jej problem. Wyłączniki poznają metodą ,,szczurów ''prób i błędów.I tak powstał nowy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeźdźisz po obiekcie wyłączonym z ruch drogowego,nie działa kodeks drogowy.
Nawiązując do wypowiedzi, nie wyobrażam sobie diagnosty na SKP do 3,5 t bez prawa jazdy na te pojazdy(B). Moim zdaniem Diagnosta powinien mieć uprawnienia do prowadzenia tego "coś" co bada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta powinien mieć uprawnienia do prowadzenia tego "coś" co bada.

 

Dobrze że to tylko twoje zdanie. Bo na okręgowej trzeba by mieć wszystkie kategorie prawa jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała dygresja: " Albo chcesz pracować albo nie". Ja pracuję na SKP podstawowej rozszeżonej na max. Jak sie przyjmowałem na stacje to miałem uprawnienia tylko podstawowe. Usłyszałem to samo- jak chcesz tu pracować to musisz sobie rozszezyć uprawnienia ( oczywiście za swoją kase)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Instrukcja BHP dla S K P ......diagnosta powinien pilotować pojazd wprowadzany przez kierowcę......Taka instrukcja wisi u nas na ścianie.U nas wieżdżają klijenci,czasami na życzenie sam wsiadam za kółko.Gdy jest na rolkach , jak potrzeba, to sam naciskam na hamulec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja BHP dla S K P ......diagnosta powinien pilotować pojazd wprowadzany przez kierowcę......Taka instrukcja wisi u nas na ścianie.U nas wieżdżają klijenci,czasami na życzenie sam wsiadam za kółko.Gdy jest na rolkach , jak potrzeba, to sam naciskam na hamulec
He,He to masz długie nogi :D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

U mnie odkad jeden gosc stwierdzil ze on napewnolepiej umie jezdzic samochodem ode mnie - bo przeciez jest starszy o 10 lat - a potem "wywalil" mi bezpieczniki na stacji (nie mam pojecia jak on to zrobil) wjezdzam sam.I wcale nikt nawet nie probuje dyskutowac - a jesli - to dziekuje i po badaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wjeżdżam sam, właśnie dzisaiaj miałem zdziwionego klienta, któremu kazałem zaparkować na miejscu do tego przeznaczonym i przekazać mi kluczyk (był nawet nieco zbulwersowany, że nie może wjechać sam, jak dotąd zawsze to robił).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie klient " traci swoje auto " przed stanowiskiem kontrolnym , chyba że jest to

auto powyżej 3,5t to kierowca wjeżdża na stanowisko pod moim nadzorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też wjeżdzamy sami na stanowisko,mimo ze posiadam prawko prawie na wszystkie kategorie (wczesniej na okregówce 5 lat),ale problem zaczyna sie teraz jak trzeba przeprowadzic próbe drogową np.autobusu do 100 km/h ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

W naszej firmie mamy ISO więc jest wymóg wprowadzania pojazdów przez personel upowazniony/zgodznie z procedurą/.Posaiadam prawojazdy kat. A B C -tyle teoria.

Praktyka jest taka że to ja podejmuje decyzje i ponosze wszelkie konsekwencjez tym związane. Jesli widzę że ktoś jest nie pewny lub że sobie nie poradze z pojazdem /badania ABCCDTE/ cdefh/ zezwalam na wjazd kierowcy w innym wypadku jade sam/przeważnie tak jest/.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.