Skocz do zawartości

Nasza klasa ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby nie było za różowo to wkleję coś na temat naszej klasy co znalazłem ostatnio w necie:

 

Nasza-klasa pomaga namierzyć "naiwnych"

 

"Polska": Miało być miejsce spotkań, jest baza danych. Kopalnia wiedzy dla policji i... przestępców. Portal Nasza-klasa.pl to mekka ludzi naiwnych.

Odwiedza portal już ok. 6 mln Polaków, którzy szukają znajomych z dawnych lat. Efekt? Przestępcy namierzają tu swoje ofiary i dowiadują wiele o ich stanie majątkowym, pedofile szukają dzieci, a windykatorzy namierzają dłużników.

 

Popularność Naszej-klasy przerosła oczekiwania jej twórców. A i gama zastosowań informacji zawartych w portalu okazała się niebywała. Ludzie, w dobrej wierze, opisują gdzie i na jakim stanowisku pracują, jakim samochodem jeżdżą, gdzie spędzają wakacje. Na forach dyskusyjnych klasowicze bezwiednie zamieszczają dziesiątki informacji, które jeśli dostaną się w niepowołane ręce, mogą okazać się groźne. - Dzięki Naszej-klasie można w 30 minut dokładnie poznać interesującą nas osobę" - twierdzi Piotr Czerski, informatyk. - Użytkownik, który normalnie w internecie występuje jako np."+Łysy- 38", na tym portalu się odkrywa. A to wystarczy, by szybko zebrać wszystkie jego wypowiedzi na wszystkich forach.

 

Prawdę tę pojęli już najbogatsi ludzie w Polsce, którzy nie logują się w Naszej-klasie albo szybko usuwają z portalu swoje dane. Nie znajdziemy też na forach znanych sędziów i prokuratorów. "Niektórzy nasi funkcjonariusze, którzy zalogowali się na portalu, już zaczęli się z niego wypisywać" - mówi Waldemar Kowalski, zastępca dyrektora gdańskiego aresztu śledczego. "W pewnym momencie uświadomili sobie, że oprócz starych przyjaciół ze szkolnej ławy mogą zacząć ich szukać ludzie mniej życzliwi. W wiadomym celu".

 

Iwona, przed 30 laty uczennica jednej z trójmiejskich szkół, niedawno zdecydowała się wyrejestrować z portalu. "Przesadziłam - wzdycha - chciałam pochwalić się przed kolegami z podstawówki, jakie mam wspaniałe życie. Wrzuciłam zdjęcia przed domem, w samochodzie, z wycieczek. No i zlokalizowała mnie pewna zapomniana koleżanka. Najpierw wysyłała maile z prośbą o wsparcie finansowe, potem ustaliła adres i przez wspólnych znajomych telefon. Obawiam się, że jest nie do końca zrównoważona".

 

Policja przestrzega też przed zamieszczaniem w sieci fotografii przez dzieci. - Pojawiły się już ostrzeżenia w Internecie przez pedofilami, używającymi pseudonimów rodem z kreskówek - mówią funkcjonariusze, tropiący przestępców seksualnych. Dzieciaki, dla których duża lista znajomych to powód do dumy, przyjmują do niej Simsona lub Kubusia Puchatka. Dzięki temu pedofil może zdobyć dane osobowe, adres szkoły, numer GG i telefonu - ostrzega dziennik.

 

Ale dla równowagi służby walczące z przestępczością też nie lekceważą najpopularniejszego w Polsce portalu. O pierwszych efektach buszowania śledczych w sieci poinformowała przed kilkoma dniami warszawska komenda, która dzięki danym zdobytym od kolegów z klasy zatrzymała sprawcę fałszywego alarmu bombowego. Oficjalnie policja niechętnie wypowiada się na ten temat. Wiadomo jednak, że portal ma pod stałą obserwacją.

 

Nadkom. Jan Kościuk, rzecznik komendy wojewódzkiej w Gdańsku: Jeśli dochodzi do przestępstwa, sprawdzamy wszystko w poszukiwaniu informacji, które pomogłyby ująć sprawcę. Jednym ze źródeł informacji jest internet, w tym Nasza-klasa.pl - tłumaczy Kościuk. To już rutyna - dodaje funkcjonariusz zajmujący się pracą operacyjną. - Kiedy szukam człowieka, zaglądam do Naszej-klasy. Patrzę, czy tam figuruje, o czym pisze, a przede wszystkim sprawdzam listę jego znajomych. Oczywiście, nie jest to jedyne źródło informacji, ale bardzo się przydaje - mówi dziennikowi "Polska".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki kaprys i założyłem dziś rano na naszej-klasie Klub DIAGNOSTÓW (wyszukiwanie po: diagnosta, diagnostka).

Jeśli ktoś chce - proszę się zapisywać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam !

Tak sobie scinam ta nasza klase i powoli juz mi ręce opadaja , ma to polegac na odnajdywaniu znajomych z którymi z przyczyn ,jakis tam urwał sie kontakt i to jest fajne , lub tak jak w naszym przypadku robiących te same rzeczy , ale zakładanie i dopisywanie sie do znajomych jak najwięcej ilosci ludzi lub klubów to mnie juz rozwala , wejdzie sobie Panowie na Klub Diagnostów i na jedyną rodzynke w naszym towarzystwie , szanowna koleżanka ma tyle zainteresowan ,ze juz pewnie na nic więcej czasu nie ma , a jesli dostane od nie opi.... rnicz to znaczy ,ze sie myle i czyta to forum - i za to przepraszam :lol: . Takie zakładanie i dopisywanie sie do klas , klubów : audi , polska , polska -UK , , uważam za beznadzieje , to możemy tak bez konca : klub łysych , klub urodzonych w piątek , itd.... . No ale wolnośc Tomku , wiec róbta co chceta :-D , na dzisiaj koniec przemyśleń i do roboty - klub pracoholików zaczyna tygodniowy ( dzisiaj poniedziałek ) maraton :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ją dopisałem przez przypadek ?

O kim mówisz konkretnie ? Bo będziemy ciąć ... :-x

 

Ale generalnie - masz rację ::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Lysy 1100 popieram Cię, nawet na 1000 %, ja mam wielu znajomych ze szkolnej ławki, ale kontaktu z nimi nie nawiązałam przez naszą klasę, nie musiałam, bo kontakt po szkole nigdy się nie urwał. Zalogowałam się na portalu z ciekawości i dowiedziałam się, że koleżanka n... była na wakacjach w Egipcie ( ze zdjęć ), i że bardzo się kochają ze swoim bardzo bogatym mężem ( w wieku mojego taty ), ja dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ją dopisałem przez przypadek ?

O kim mówisz konkretnie ? Bo będziemy ciąć ... :-x

 

Ale generalnie - masz rację ::D

 

No ladnie najpierw zapraszaja, potem chca ciac.....

 

lysy1100 - nie wszyscy sie dopisuja gdzie popadnie, nie spiesz sie tak z ocenianiem innych.

Sa owszem i tacy o ktorych mowisz i najczesciej sa to ludzie wychowani na grooonie. Ale uogulniac nie wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, mnie osobiście troszkę rozwala to, że niektórzy ( przeważnie młodsi ludzie) spędzają

na naszej klasie bardzo dużo czasu i znajdują wszystkich kogo tylko by mogli dopisać do listy znajomych, nawet kogoś kogo raz widział byle tylko liczba podskoczyła i było się czym chwalić. osobiście mam inne podejście do tematu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat ze strony pod podanym linkiem: "Lepiej umieszczać mniej danych o sobie niż więcej. Po co w naszej klasie umieszczać numer telefonu? Czy na pewno znajomy z przed 20 lat zadzwoni?"

 

Ależ oczywiście, że tak. Cześć stary. Kopę lat. Tomek z tej strony. Ty mam sprawę do ciebie. Pożycz mi 20 tyś. złotych. Jutro przyjadę. To nara.

Fikcja? Wątpię. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć stary. Kopę lat. Tomek z tej strony. Ty mam sprawę do ciebie. Pożycz mi 20 tyś. złotych. Jutro przyjadę.

Kurcze dzięki za podsunięcie pomysłu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.