Skocz do zawartości

PROBLEM Z REJESTRACJĄ MOTOCYKLA Z WŁOCH


Wiola.80

Rekomendowane odpowiedzi

Przed zakupieniem motora byłam w urzędzie komunikacji się upewnić czy zarejestrują mi motor z kopi brifu ( kopia ma orginalne pieczątk). Poinformowano mnie,że tak. Po dokonaniu wszystkich czynności takich jak przegląd, tłumaczenia, zwolnienie z vatu i opłaty za wydanie dowodu....kosztów ok 500zł . Po dokonaniu wszystkich płatności okazało się, że nie chcą mi zarejestrować motoru. Czuje się oszukana przez urzędników :( , i co mam teraz zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Rejestrowali na kopii jesli były orginalne pieczątki urzedowe. Jednak od nowego roku nie ma możliwości na takim dokumencie zarejestrować.:( ( co sie dowiedziałam niestety po fakcie) Dowiedziałam się jednak,że moge zarejestrowć jeśli z urzędu gdzie był ostatni właściciel wyciągne dokument stwierdzający choćby zaginięcie brifu. Tylko jak je wyciągnąc hm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie łatwe, posyłają mnie od jednego do drugiego. Jak zwykle w takich urzędach nie ma winnego . Jeśli nic nie załatwie w mojej sprawie to na pewno tak tego nie zostawie. Przecież są kamery które nagrywają wszystko. Napisze odpowiednie pismo zaskarżjące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie głośno było o tym w mediach... a opierać się na tym bo babka tak mówiła i wydawać tyle kasy nie pofatygując się samemu do przepisów to juz troszke ryzykowne..

 

Głośno było o tym ze od 25 grudnia 2007 zmieniają się przepisy i teraz wymagany jest dow rejestr,

 

i bardzo dobrze bo do tej pory trafiały do nas wraki... które były albo juz ze złomu... albo miały zabrane dowody rejestracyjne tam... np z uwagi na stan albo usterki pokolizyjne.... nasi to sciagali klepali i sprzedawali jako bezwypadkowy...

 

więc to było akurat słusznę... skoro tam nie spełniało norm to tutaj też nie powinno... a jeśli się komus chce naprawiać to naprawić wrocic tam oddadzą dowód i wtedy przywieśc...

 

współczuję ... bo ja sie tez często naciąłem na babki z obsługi... tzn nie WK ale z branży telefonicznej zapewniały że bede miał od jutra taką i taką usługe więc gadałem i gadałem a okazało się ze to miało być aktywne od nowego miesiąca , ale za rozmowy oczywiscie ja zapłaciłem a nie "babka" :)

Od tamtej pory wolę sam znaleść, wyczytać , wiedzieć :)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze nigdy nie rejestrowałem "motora" ;)

 

Wiola wybacz a gdzie motocykl nazywają "motora" :shock: .Polska to za mało sprecyzuj gdzie tak określają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A ja myślę, że Wiola ma motorykl 100% sprawny i bezwypadkowy i padła ofiarą zmiany przepisów... dlaczego?

 

ot sam sprowadzam z Włoch samochody i motocykle - tamtejsze urzędy są jeszcze gorsze niż u nas, i przypuszczam, że wydali jej ksero dokumentu zamiast oryginału z powodu zwyczajnej niewiedzy/niedbalstwa.

 

tak jest do tej pory, co jakiś czas się muszę upominać we Włoszech o dokumenty oryginalne, burdel mają okropny.

 

więc ta zmiana, żeby nie przyjeżdżały wraki (głównie z francji masa tego była) jest jak najbardziej OK, ale nie wzięli pod uwagę burdelu w innych krajach (a Włosi tak już mają)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda - w wielu krajach panuje bałagan prawny dużo większy niż u nas. Niemcy nie chcą rejestrować motorowerów, Francuzi do dziś wypychają wraki, w Holandii jest więcej wariantów możliwej dokumentacji dla samochodu niż wszystkich mieszkańców, Belgów nie interesują w zasadzie żadne dane techniczne w DR itd... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się do miłościwie nam panującego Admina :V aby zmienił w nazwie tematu słowo "motora" na "motocykla", ponieważ strasznie to wygląda a jeszcze gorzej brzmi :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam a mam do was pytanie. Czy jeżeli jest oryginalny brif a nie kopia to da rade tylko na to zarejestrowac ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rejestracji pojazdu jest potrzebny tzw. dowód rejestracyjny pojazdu. Brif duży -karta pojazdu....Brif mały -dowód rejestracyjny.O kopi nie wspominam 8)

 

[ Dodano: 10-05-2008, 23:04 ]

Współczuje Wioli . :? Ale co by było jak byśmy robili kopie badań a nie oryginał :evil::evil: :evil:Przychodzi bab do diagnosty ? a tam >>>>>>>>>>>>XERO :piwo:piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.