Skocz do zawartości

jak zostać diagnostą ?


arnoldzik

Rekomendowane odpowiedzi

skoro interpretacji tysiąc

Odnośnie wykształcenia owszem. Sam coś wiem o tym... Kolega jednak pytał o staż, praktykę, to raczej tu interpretacja będzie jasna.

 

"udokumentowany rok( 6 miesięcy lub 2 lata w zależności od wykształcenia) praktyki w stacji kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 231
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    14

  • Grzegorz Łódź

    14

  • Prospector

    12

  • Mecher

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

raczej tu interpretacja będzie jasna.

Jak praktyka odbyta po zdobyciu wykształcenia , to nie będzie problemu . Jak przed , to na dwoje babka wróżyła , zależy od starostwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytał o staż, praktykę, to raczej tu interpretacja będzie jasna.

Nic bardziej mylnego, dopiero tu się interpretacje pojawiają;

etat, umowa zlecenie, praktyki studenckie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przed

A jak praktyka robiona w trakcie zdobywania wykształcenia ? W moim przypadku tak było i WK nie robił problemów.

etat, umowa zlecenie, praktyki studenckie ,,,

Etat, umowa zlecenie, nie widzę takich wytycznych. Jedynie mowa o studiach : "Do okresu praktyki, o którym mowa w ust.2b pkt 1 i 3, wlicza się praktykę objętą programem kształcenia na studiach"

Ale wiadomo, że WK lubią kombinować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak praktyka robiona w trakcie zdobywania wykształcenia ? W moim przypadku tak było i WK nie robił problemów...

 

A nie musiałeś przed odbiorem uprawnień pisać jeszcze oświadczenia, iż udokumentowaną praktykę rzeczywiście odbyłeś itd, itp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe - przypomina mi się scena z kultowego serialu "Dom". Jeden z głównych bohaterów po wezwaniu do kadr odbył tam rozmowę w stylu (z pamięci piszę):

 

- Siadajcie Towarzyszu i piszcie życiorys

- Ale w aktach już jest, pisałem już kilka razy

- Piszcie piszcie towarzyszu, może się wam coś jeszcze nowego przypomni

 

:evil:

 

Także uważaj @Prospector :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także uważaj @Prospector :P

Życie jest pełne niespodzianek, jestem gotów :D

Czyli coś się zmieniło ...

A jak było dawniej ? Poza wymaganymi dokumentami, chcieli czegoś jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak było dawniej ?

Dawno, dawno temu wystarczały same dokumenty , nie trzeba było pisać oświadczeń , uznawali praktykę przed zdobyciem tytułu technika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak praktyka odbyta po zdobyciu wykształcenia , to nie będzie problemu . Jak przed , to na dwoje babka wróżyła , zależy od starostwa.

Prawda. :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie ,czy jak mam Liceum Zawodowe mechanik maszyn przemysłowych ,mam 1,5 pracy jako mechanik-elektryk samochodowy i 4 lata własnej działalnosci jako elektromechanik samochodowy ,to czy moge zdobyc uprawnienia jako diagnosta

pytam ,bo jedni twierdzą że nie ma przeciw wskazań ,a drudzy sami nie wiedzą

???????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy WK ma jakiekolwiek prawo zatrzymać i nie chcieć zwrócić oryginalnego dokumentu składanego razem z wnioskiem o udzielenie uprawnień ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy WK ma jakiekolwiek prawo zatrzymać i nie chcieć zwrócić oryginalnego dokumentu składanego razem z wnioskiem o udzielenie uprawnień ?

Tylko w przypadku, gdy maja podejrzenie popełnienia przestępstwa i dokumenty jako dowód przesłali do prokuratury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dokument masz na myśli?

Nie ma to znaczenia. Dokument jest dokumentem.

gdy maja podejrzenie popełnienia przestępstwa i dokumenty jako dowód przesłali do prokuratury.

Nic takiego nie ma. Po prostu Pani kierownik stwierdziła, że zaświadczenie, notabene imienne wystawione na moje dane, należy się jej.

Odpowiednie pismo o natychmiastowy zwrot dokumentu złożyłem już w Starostwie.

 

I jak byk na stronie Starostwa:

''Do wszystkich kserokopii dokumentów należy przedstawić do wglądu ich oryginały''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przepis mówi o załączeniu dokumentu do wniosku, w domyśle jest to oryginał owego dokumentu, chyba, że inne zapisy tegoż przepisu stanowią inaczej.

Często jest to kwestia interpretacji. Zapisy na stronie www co do zasady nie są źródłem prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przepis mówi o załączeniu dokumentu do wniosku

Gdzie go znajdę?

kwestia interpretacji

Czemu w takim razie, nie zostały zatrzymane 2 inne, oryginalne zaświadczenia, również wystawione imiennie? Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia oraz zaświadczenie potwierdzające zdanie egzaminu kwalifikacyjnego.

Czym się różni zaświadczenie od zaświadczenia ?

Ja tu widzę niekompetentność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu w takim razie, nie zostały zatrzymane 2 inne, oryginalne zaświadczenia, również wystawione imiennie?

Ponieważ budzące wątpliwości było tylko zaświadczenie o praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaświadczenie o praktyce

Mylisz się.

Praktykę wystawił mi pracodawca, jako oświadczenie, które zostało w aktach sprawy, gdyż takie oświadczenie mogę uzyskać w każdej chwili.

Czekam na rozwój wydarzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne Ci to oświadczenie do szczęścia?

Widzę nie rozumiecie o co dokładnie chodzi, mieszacie.

Dlatego nie ciągnijmy tematu, zapytałem jak jest w przypadku oryginalnego dokumentu, chodzi o zaświadczenie, w pewnym stopniu uzyskałem odpowiedź. Dziękuję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę nie rozumiecie o co dokładnie chodzi, mieszacie.

 

A jak mamy rozumieć, jak zarzuciłeś temat pokroju - "jaki olej wlać do żółtego samochodu".

 

Podaj konkrety to uzyskasz konkretne odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.