Skocz do zawartości

Odbiór dowodu rejestracyjnego


boosi

Rekomendowane odpowiedzi

musisz posiadac normalny DR...
Czy musi? Kolega Blakop już to kiedyś wyjaśniał na przykładzie zgubionego dowodu. Myślę, że taki mechanizm powinien zafunkcjonować i w tym przypadku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    11

  • Regan55

    9

  • Olga

    9

  • Gość

    5

Top Posters In This Topic

Kolega Blakop już to kiedyś wyjaśniał na przykładzie zgubionego dowodu. Myślę, że taki mechanizm powinien zafunkcjonować i w tym przypadku?

Zgubiony DR, a nieodebrany, to dwie różne sytuacje.

czy mając pozwolenie czasowe (już nieważne) i będąc właścicielem poprzez umowę wydadzą mi w WK dowód?

Nawet mając ciągłość umów nie odbierzesz tego dowodu. To, że masz pozwolenie czasowe- domyślam się, że wydane w celu rejestracji, to oznacza, że nie została zakończona poprzednia sprawa, czyli w poprzednim urzędzie nie została odebrana decyzja o rejestracji wraz DR. Jeśli właściciel przed odbiorem jej sprzedał pojazd, to najprawdopodobniej postępowanie w sprawie poprzedniej rejestracji będzie zakończone w inny sposób niż wydaniem decyzji o rejestracji. A w jaki? No cóż...nie znam dokładnie okoliczności, więc trudno jednoznacznie powiedzieć.

Zatem najlepiej będzie zapytać w odpowiednim WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to oznacza, że nie można sprzedać pojazdu z PC?

Nikt nie zabrania sprzedać z PC. Tylko, skoro jest złożony wniosek o rejestrację, a właściciel sprzedaje pojazd w trakcie trwania postępowania, to urząd musi jakoś tą sprawę zakończyć, prawda?

to co mogę w tej sytuacji zrobić?

Jak dobrze to przeczytałes to po prostu NIC..... :(

Regan - blakop zażartował, a Ty mu uwierzyłeś? :) Nie zauważyłeś na końcu tego :-P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga, -a czort go tam wie co on ma na tym końcu.... :D

 

A skąd wiesz, że Olga nie wie Reganku, co? ;)

 

[ Dodano: 21-06-2011, 00:06 ]

A tak poważnie - sytuację komplikuje fakt, że poprzedni właściciel podobno nie żyje jak zdaje się wyczytałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bardzo Ci zależy

kombinuję już piąty dzień co z tym zrobić....

to może teraz proste pytanie:

czy właściciel może odebrać twardy dowód po upływie temnimu ważności pozwolenia czasowego? [zakładając że on żyje (daj Boże..)]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy właściciel może odebrać twardy dowód po upływie temnimu ważności pozwolenia czasowego? [zakładając że on żyje (daj Boże..)]

Kiedy odbierze tzw."twardy"DR to jest jego sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy właściciel może odebrać twardy dowód po upływie temnimu ważności pozwolenia czasowego?

Można odebrać DR nawet jeśli PC jest już nieważne. Tylko ciekawe kiedy była ta rejestracja, jak dawno, bo być może będzie trzeba przy odbiorze dołączyć zaświadczenie z badania technicznego.

I druga sprawa - trudno przewidzieć jak zareagują WK na to, że będziesz rejestrował ten motorower na podstawie umów z datami wcześniejszymi niż data odbioru DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno przewidzieć jak zareagują WK na to, że będziesz rejestrował ten motorower na podstawie umów z datami wcześniejszymi niż data odbioru DR.

Olga, -jak dobrze poduma to temat mozna przeskoczyc.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe kiedy była ta rejestracja, jak dawno, bo być może będzie trzeba przy odbiorze dołączyć zaświadczenie z badania technicznego

Na to nie znalazłem nigdzie podstawy prawnej? Skąd wynika ten obowiązek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to nie znalazłem nigdzie podstawy prawnej? Skąd wynika ten obowiązek?

 

Dowód rejestracyjny jest dokumentem dopuszczającym pojazd do ruchu - w trakcie wydawania dowodu następuje "stała" rejestracja. Jak mam dopuścić do ruchu pojazd bez ważnych badań??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowód rejestracyjny jest dokumentem dopuszczającym pojazd do ruchu - w trakcie wydawania dowodu następuje "stała" rejestracja. Jak mam dopuścić do ruchu pojazd bez ważnych badań??

Logicznie to ty mi nie tłumacz ja poproszę podstawę prawną. :D Oczywiście jak byś był tak uprzejmy.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe kiedy była ta rejestracja, jak dawno, bo być może będzie trzeba przy odbiorze dołączyć zaświadczenie z badania technicznego

Na to nie znalazłem nigdzie podstawy prawnej? Skąd wynika ten obowiązek?

Art. 72 PoRD mówi co potrzebne jest do rejestracji, a sprawę rejestracji kończy wydanie decyzji i dowodu rejestracyjnego, który spełnia dwojaką rolę: potwierdza wydanie decyzji o zarejestrowaniu oraz stwierdza dopuszczenie tego pojazdu do ruchu. (Art. 71. 1 PoRD).

 

Jeśli więc w okresie pomiędzy złożeniem wniosku o rejestrację, a wydaniem DR upłynął TNBT, to trzeba donieść zaśw. z bad. tech. Poza tym, w przypadku tego motoroweru, nie wiemy czy przypadkiem wniosek nie był złożony np. 2 lata temu, a wówczas przecież motorowery nie podlegały jeszcze badaniom okresowym. :)

 

[ Dodano: 22-06-2011, 19:51 ]

markes30 blakop i uprzejmość - no nie żartuj sobie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla naszego forumowego rzeczoznawcy:

 

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 27 września 2003 r. w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach

tekst jednolity - Dz.U.Nr 137, poz.968 z 31 lipca 2007 r. z późn.zm.

 

 

ZAŁĄCZNIK Nr 1

INSTRUKCJA W SPRAWIE REJESTRACJI POJAZDÓW

 

"§ 1.3. W przypadku gdy z dokumentów przedstawionych do rejestracji wynika, że upłynął termin następnego badania technicznego pojazdu, organ rejestrujący do czasu otrzymania zaświadczenia o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu zatrzymuje złożone dokumenty i tablice rejestracyjne."

 

Jak widzisz to, że pozwalam Ci w ogóle "donieść" badanie to taki mały ukłon, bo normalnie zabieram Ci wszystko, proszę o zwrot tablic i jedź sobie robić badanie na PC i czerwonych blachach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wyszło szydło z worka - za każdym razem czerwone tablice, a nie jakieś poświadczenia, zaświadczenia, Karty pojazdów, ksera dowodu potwwierdzone przez WK :x

:evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.