Skocz do zawartości

Rejestracja przyczepki SAM do 750 kg


paweldkomornik

Rekomendowane odpowiedzi

W/g mnie

10 przyczepa lekka

02 specjalna

599 inny

 

Ta przyczepa ma tylko jedną specjalną funkcję - przewóz łodzi i nic więcej. dlatego uważam, że specjalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • danielg539

    14

  • mirek.g

    13

  • bohdang

    12

  • Jacdiag

    11

Ta przyczepa ma tylko jedną specjalną funkcję - przewóz łodzi i nic więcej. dlatego uważam, że specjalna.

ta przyczepa ma tylko jeden rodzaj ładunku - przewóz łodzi ; dlatego uważam, że zdecydowanie ciężarowa i nic więcej,

podobnie jak np.

306 przewóz kontenerów

307 przewóz pojazdów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta przyczepa ma tylko jeden rodzaj ładunku - przewóz łodzi ; dlatego uważam, że zdecydowanie ciężarowa i nic więcej,

podobnie jak np.

306 przewóz kontenerów

307 przewóz pojazdów

 

U mnie też - przyczepa lekka

- ciężarowa a w przeznaczeniu przewóz łodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.Mam duży problem z WK z zarejestrowaniem właśnie przyczepki podłodziowej.

Kombinują na wszystkie możliwe sposoby.Żądają opini rzeczoznawcy,zdjęc,pytają jak sam diagnosta może określic nacisk na oś,odsyłają jeden do drugiego,normalna paranoja.Diagnosta się chyba przestraszył i też kombinuje żeby nie zrobic badania.

Szczęka opada :o

Wiosna idzie,woda się nagrzewa,ryby zaczynaja żerowac,a tu nie ma jak łodzi nad wodę przewieźc :razz:

Co robic żeby bez wojny ją zarejestrowac,ja pracuję na podstawowej stacji i nie mogę zrobic tego cholernego badania.Może ktoś wrzuci skan takiego badania jak robił taką przyczepkę SAM ,to pokarzę diagnoście i w WK i może zrozumieją i zmienią zdanie bo wiem że nie maja racji,ale jak mawia kolega blakop WK ma swoje przepisy i ma zawsze rację,nawet jak minister mówi inaczej :x

Pryczepka waży 100 kg,łódka też około stówy,DMC może byc nawet tylko 300 kg,przecież to nie jest czołg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Żądają opini rzeczoznawcy

 

Tego może zażądać diagnosta, nie WK

 

zdjęc,

 

To również na stację a nie do WK i jeszcze szkic

 

pytają jak sam diagnosta może określic nacisk na oś,

 

DMC - 300 kg minus 75 kg nacisku na kulę i jest nacisk osi, ale dla spokojności można całe 300 zapodać - 2,94 kN

 

Diagnosta się chyba przestraszył i też kombinuje żeby nie zrobic badania.

 

Dawaj z tym wózkiem do mnie :)

 

U mnie też - przyczepa lekka

- ciężarowa a w przeznaczeniu przewóz łodzi

Chyba przyznam wam rację, choć w/g mojego rozumowania przyczepą/pojazdem np do przewozu pojazdów można tez przewieźć np meble (platforma wszystko przyjmie) a przyczepa podłodziowa powinna być "bez dna" - czyli rama, nadkola i bezpośrednio z ramy wyprowadzone płozy na kil łodzi. Wtedy nic innego się tam nie wpakuje i myślę, że może być specjalna. Ale ciężarowa pasuje chyba nawet bardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem tak i nie było problemów.

Rodzaj pojazdu - PRZYCZEPKA LEKKA

Podrodzaj pojazdu - CIĘZAROWA

Przeznaczenie - PRZEWÓZ ŁODZI

Dzisiaj zrobiłem sobie wolne ,pojechałem do WK i sobie z nimi porozmawiałem,chodziło o to że diagnosta źle określił rodzaj pojazdu bo napisał "Przyczepa specjalna"Potem pojechałem do diagnosty i razem napisaliśmy DIP, własnie tak ją określiłem jak napisał TESPOL i dziśiaj jest już po bulu.

Przyczepka jest już zarejestrowana i 1 maja można ruszac na szczupaka :-D

Wszystkim dziękuję za pomoc i stawiam piwko :piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Masz jeszcze raz bo z forum gdzieś wyparowały

 

Nie jest to trudne do narysowania, zwłaszca, że może to być rysunek odręczny, ale taki szkic jest pewnym ułatwieniem :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam

pozwoliłem się podłączyć z zapytaniem na ile wystawiacie przegląd?

wg. dziennika ustaw: przyczepka lekka nie podlega badaniu okresowemu

ale pojazd SAM podlega corocznemu badaniu ( jeżeli tak to w cenniku jest przyczepa ciężarowa rolnicza do 1,5t dmc) ale to chyba nie to samo co lekka. zresztą w Dz.U.

w definicjach jest: Przyczepa , przyczepa lekka i naczepa(jeżeli ktoś wie coś więcej proszę o link lub w którym dzienniku jest to opisane szerzej)

jednym zdaniem przyjeżdża gość z SAMem i jaki termin następnego badania ustalacie?

 

PS rozmawiałem ze znajomymi diagnostami którzy są dłużej w fachu niż ja i usłyszałem też odpowiedź zależy od wydziału komunikacji w którym ma być ta przyczepka zarejestrowana.

 

z góry dziękuję

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów się zaczyna nadinterpretacja i czytanie wszystkie jak leci a co miał ustawodawca na myśli - pewnie to, że jak jest to pojazd podlegający badaniu (czytaj nie jest to przyczepa lekka) - to należy go zarejestrować tylko na rok - czytaj ktoś zbudował sobie samochód osobowy i nie dotyczy go przepis 3-2-1 tylko 1-1-1-1.

A jak tacy mądrzy w tych urzędach to zawsze jest proste pytanie - a czy autobus marki SAM też rejestrujemy co rok :nook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tacy mądrzy w tych urzędach to zawsze jest proste pytanie - a czy autobus marki SAM też rejestrujemy co rok :nook

A przede wszystkim czy dostaniemy ich zdanie na piśmie jako wiążące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam Serdecznie

Mam pytanko bo w aucie Ranault Megan nie wbito mi w dowodzie dopuszczalnej masy przyczepki bez hamulca. Czy moge mieć podpiętą pod hak przyczepke do 750kg.

 

Będe budował taką do 750kg, czy zaczep może być wstawiony z dopuszczenim większym niż 750kg ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moge mieć podpiętą pod hak przyczepke do 750kg.

Raczej nie, Meganki miały masę przyczepy bez hamulca w granicach 500kg. Z którego roku ta Meganka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko z 97 roku. Czyli do auta może być podpięta przyczepka której masa załadunkowa nie przekracza dopuszczalnej masy całkowitej na przyczepke bez hamulca wbita w dowód ??

To na autko osobowe jaką przyczepke robić do 500kg ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na autko osobowe jaką przyczepke robić do 500kg ??

 

Rób taką jak zaplanowałeś, a jej DMC ustalisz na wartość jaka Cię zadowala podczas BT (oczywiście w granicach rozsądku, tak aby ładowność wyszła jakas sensowna).

W wiekszości firm ubezpieczeniowych najtańsze OC jest na przyczepki o ładowności do 400 kg. Zakładając, że masa własna takiej przyczepy wyniesie jakieś 150 kg, to DMC w granicach 500 kg jest rozsądne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.