Skocz do zawartości

Volkswagen Transporter ?


lis

Rekomendowane odpowiedzi

witam.panowie mam taki problem, jest przywieziony z niemiec volkswagen transporter z brifiu wynika ze jest to auto osobowe 9 miejsc,natomiast auto w rzeczywistosci przerobione jest na kemping. jak ta sprawe rozwiazac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem co by było w moim WK.

Brif to świętość ,czyli najpierw zarejestrować na 9 miejsc a po otrzymaniu tzw. twardego dowodu zrobić zmiany konstrukcyjne w stacji OSKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że ten samochód został przerobiony przez właściciela i nie została dokonana zmiana w brifie.Wedłóg polskich przepisów nie można dokonywać zmian rodzaju pojazdu przed zarejestrowaniem go w Polsce.Dopiero po rejestracji mozna dokonać takich zmian.

WK nie musi widziec pojazdu żeby wydać DR.Brif jest to dowód rejestracyjny tylko Niemiecki i dane w nim są (lub ,a jesteśmy w uni) niepodważalne.

Ale to jest tylko i wyłącznie sprawa WK.

Każde WK jest inne i rządzi się swoimi prawami.

 

[ Dodano: 15-04-2008, 16:09 ]

witam.panowie mam taki problem, jest przywieziony z niemiec volkswagen transporter z brifiu wynika ze jest to auto osobowe 9 miejsc,natomiast auto w rzeczywistosci przerobione jest na kemping

Przykro mi ,kupiłeś trefne auto :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ta sprawe rozwiazac ?
normalnie robisz pierwsze tego co przyjechało dajesz dip na specjalny i po sprawie co Cię obchodzi brif ,brif to jest tylko pomocny materiał [numer vin z natury]jak nie będzie brifu to i tak musisz wykonać badanie bez żadnej łaski, a dalej to niech się klient martwi jak postąpi WUK!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj Wiesław bo Cię tu zaraz skrzyczą że robisz badania pojazdów bez żadnych dokumentów ;)

A ja osobiście uważam, że zmiany mogą być dokonane w zarejestrowanym pojeździe - ale przepisy nie wskazują jednoznacznie, że ma być to rejestracja w Polsce - od strony przepisów dot.warunków technicznych określenie rejestracja dotyczy bardziej momentu pierwszego dopuszczenia do ruchu - niezależnie od kraju. Ja taki pojazd traktuję jak każdy inny w Polsce - czyli mam Niemiecki DR na ciężarówkę, czy tam osobówkę, następnie wymagam zaświadczenia od uprawnionego przedsiębiorcy o zmianie rodzaju pojazdu w trybie art. 68.4. pkt 6b PoRD i wtedy mam badanie z DIP na stan aktualny + opis zmian dokonanych w pojeździe. Za nieporozumienie uważam wymaganie przez WK w takich wypadkach "fikcyjnych" pierwszych badań zgodnie z dokumentacją pochodzenia, a potem przeróbki, żeby ładnie w papierach wyglądało... A klient dwa razy za wszystko płaci a diagnosta poświadcza nie prawdę... Wszystko w imię paru papierków więcej nie wnoszących wiele do istoty sprawy...

Ale zgadzam się, ze ten temat jest dość ciężki do przejścia w wielu WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK nie musi widziec pojazdu żeby wydać DR.

A czy jakieś musi widzieć żeby wydać DR?

 

dowód rejestracyjny tylko Niemiecki i dane w nim są (lub ,a jesteśmy w uni) niepodważalne.

A co z tabliczką znamionową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli prenumerujecie Serwis Motoryzacyjny wydawany przez PISKP to zachęcam do lektury artykółu z nr. 2/2007 autorstwa Sylwestra Murawskiego pt. Przebudowy pojazdów przed pierwszą rejestracją.

Jeżeli natomiast chodzi o tabliczkę znamionową,no to cóż mogę powiedzieć?

Raczej nie ma na niej ilości miejsc ,nie mówiąc o tym że przymocowana jest przeważnie na dwa nity i wymiana jej nie stważa dużego problemu.

I jeszcze raz powtażam.

Każdy WK jest inny i rządzi się swoimi prawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.