Skocz do zawartości

termin badania


wolf

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jaki dajecie termin następnego badania pojazdu nowego sprowadzonego z zagranicy?

2. Jaki dajecie termin następnego badani pojazdu nowego sprowadzonego z zagranicy, który jest na numerach próbnych (jest data I rejestracji)?

3. Jaki dajecie termin następnego badania pojazdu nie rejestrowanego za granicą. np. rok produkcji 1985 (dotyczy np. ciągnik rolniczy)?

 

 

Moje odpowiedzi:

1. brak terminu badania - termin daje WK od daty I rejestracji.

2. 3 lata od daty I rejestracji.

3. bez terminu - termin nada WK.

 

Co sądzicie podajcie swoje uwagi i doświadczenia. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1 Czyli co - zostawiasz puste pole? Czy robisz jakąś adnotację? W sumie pomysł nie jest zły, ale w praktyce jeszcze nie spotkałem się z takim badaniem, żeby diagnosta "nie pokusił się" ;) jednak o określenie terminu...

 

ad.2 Szerszy temat. Co rozumiesz przez tablice próbne? Nasze polskie, czy wywozowe z Niemiec? W praktyce data wydania polskich czasówek na przejazd, badanie, zabudowę nie jest uwzględniana jako data pierwszej rejestracji...

 

ad.3 A jaki termin ma nadać WK Twoim zdaniem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pkt 3 termin badania nada WK czyli 3 lata od daty I rejestracji.

pkt 2 tablice próbne - tam jest określona data I rejestracji bo musi być

pkt 1 termin badania nie zawsze musi być określony przez diagnostę - szczególnie gdy pojazd nie był zarejestrowany. Moim zdaniem w tym przypadku robimy tylko badanie pod względem zgodności a naszymi polskimi przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojazdy do 3,5 t - badanie przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji , następnie przed upływem 2 lat , a potem corocznie .

"przed " - ma istotne znaczenie dla pojazdów sprowadzanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"przed " - ma istotne znaczenie dla pojazdów sprowadzanych

 

A rok i sześć miesięcy to nie jest "przed"??? Klient stawia do badania przed upływem trzech lat i dostaje dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie max. termin badania to dwa lata ::hey Nigdy nie dałem dłuższego bo nie mogę: dotyczy to ciągników rol. i pojazdów "nowych".Pojazd sprowadzony z zagranicy max. 2-lata w sposób taki aby nie przekroczył piątego roku od daty prod.Wygodnictwem jest przełożenie obowiązku określania następnego badanie tech. na WK :keep::piwo:piwo:piwo

 

[ Dodano: 25-05-2008, 09:36 ]

Nigdy nie dałem dłuższego bo nie mogę
DOT> badania technicznego i bez skojarzeń :-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient przedstawia mi do badania nowy pojazd cięzarowy (niezarejestrowany) sprowadzony w ilości jednej sztuki rocznie (bez homologacji) o dmc do 3,5t, rok produkcji 2008. Robimy 1 przegląd rejestracyjny i dacie tylko max na 2 lata??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ma się zmienić i będą terminy badań do 3 lat i do pięciu (dla zapominalskich) a potem roczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Pojazd sprowadzony z zagranicy max. 2-lata w sposób taki aby nie przekroczył piątego roku od daty prod.

Pytanko .

Czy DZ.U 108 . precyzuje jakie terminy należą do SKP lub WK ?

Terminy te są w rozdziale 3 , zatytułowanym - Badania techniczne pojazdów , w art 81

A tym samym dotyczą nas jednakowo, SKP czy WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pkt 1 termin badania nie zawsze musi być określony przez diagnostę - szczególnie gdy pojazd nie był zarejestrowany. Moim zdaniem w tym przypadku robimy tylko badanie pod względem zgodności a naszymi polskimi przepisami.
pojazdy do 3,5 t - badanie przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji
jeżeli pojazd jest nie zarejestrowany to nie możemy określić daty nastepnego badania bo brak jest terminu początkowego. Np dziś zrobimy badanie a klient zgłosi pojazd do WK za miesiąc

I jeszcze jedno - do czasu uzyskania PC/DR nie ma prawa poruszać się po drogach :idea::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ma się zmienić i będą terminy badań do 3 lat i do pięciu (dla zapominalskich

Kurcze jestem zapominalski :faint: TOMEK D jadę do ciebie na BT :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- 3 lata

2- do pełnych 3 lat od daty I rejestracji

3- 2 lata od dnia przeglądu jezeli chodzi o ciągnik rolniczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2- do pełnych 3 lat od daty I rejestracji

To jeżeli datą pierwszej rejestracji jest 25 luty 2007 ,a badanie robię dziśiaj , to mam mu wpisać następne badanie 25 luty 2010 r.?

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego terminu w ustawie

 

A jakie są terminy w ustawie?

Czy zapis "badanie techniczne (...) przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 2 lat od dnia przeprowadzenia badania, a potem corocznie" jest jednoznaczny z "wyznacza się termin badania 3 lata od dnia pierwszej rejestracji, następny termin 2 lata od dnia przeprowadzenia badania, a potem corocznie"?

Przepis jest niejasny i nie precyzyjny. Dlatego niektórzy mają wątpliwości i różnie interpretują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wpisanie na zaswiadczeniu z BT formułki "ZGODNIE Z DR" w rubryce "Następny termin badania do" jest wyznaczeniem terminu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli datą pierwszej rejestracji jest 25 luty 2007 ,a badanie robię dziśiaj , to mam mu wpisać następne badanie 25 luty 2010

 

A dlaczego nie przciez jest to auto nowe i dlaczego masz mu skracać badanie. Data wyznaczonego nastepnego badania przecież jest przed upływem 3-ch latach od dnia daty I rejestracji, czyli okreslasz mu do pełych 3 lat .Jest to przeciez nowy pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data wyznaczonego nastepnego badania przecież jest przed upływem 3-ch latach od dnia daty I rejestracji

 

No i przyjechał przed upływem 3 lat (a kogo to, że do upłynięcia 3 zostało jeszcze np 1,5 roku?) - i dostaje na dwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przyjechał przed upływem 3 lat (a kogo to, że do upłynięcia 3 zostało jeszcze np 1,5 roku?) - i dostaje na dwa

W pełni się pod tym podpisuję. Jak Polska zacznie uznawać zagraniczne badania i DR to wtedy będzie miał 3 lata ,potem 2 i co rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kto z kolegów pamięta w którym Dz.U. jest wpis ze jak nie można ustalić daty pierwszej rejestracji to przyjmuje się 1 stycznia roku produkcji. Nie mogę tego odszukać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.