Skocz do zawartości

Zmiana silnika w aucie na mniejsza pojemnosc


KONARTTT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem zmieniłem w aucie silnik z 2.9VR6 na 1.8G60 o mniejszej pojemnosci, co robie w takim wypadku jade na stacje i przechodze badanie techniczne, dostaje zaswiadczenie ze została zmieniona pojemnosc? Czy potrzebna jest mi jakas umowa na ten silnik, dowód ?Bo w wydziale powiedziała mi pani ze potrzebuje dowód, umowe od tego silnika który wkładam poniewaz ma mniejsza pojemnosc. Jezeli bym wkładał silnik z ta sama pojemnoscia to juz zaden dowód nie jest mi potrzebny heheh wydaje mi sie ze to jakis absurd no ale ok. Silnik jest przeciez czescia wymienna i nie musze miec juz zadnej umowy ani dowodu od tego silnika. Wiec robie tak jade na przeglad dostaje zaswiadczenie o zmianie pojemnosci a potem do wydziału. Prosze o jakas podpore prawna ze nie potrzebuje zadnego dowodu ani umowy tego silnika. Chyba ze sie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno abyś uzyskał "podporę" prawną na coś co nie istnieje (bo nie istnieje obowiązek udokumentowania pochodzenia części zamiennej w pojeździe - a silnik ma obecnie taki status) - mówiąc krótko pani się nie zna... oj bardzo bardzo się nie zna.

Sprawę zasadniczo reguluje rozporządzenie w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów - Dz.U. Nr 186, poz.1322 gdzie kiedyś §14.1.pkt 3 opisywał tą kwestię (ciekawe tylko z czego pani wywnioskowała, że musisz mieć umowę, jak inna pojemność, a w pozostałych przypadkach nie hehe), ale przepis ten został uchylony z dniem 20 maja 2006 na mocy Dz.U.5, poz.461, a na zasadzie delegacji ustawowej jeszcze wcześniej... Obecnie tą kwestie reguluje ogólnie §14.2. mówiący o konieczności zgłaszania wszelkich zmian danych technicznych w DR i warunkuje to wykonaniem badania technicznego.

Jedyne zatem co musisz mieć w swoim WK to badanie techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedz tak jak myslałem jak bedzie dalej gadac to samo to powiem jej zeby wystawiła mi zaswiadczenie dlaczego i jakim prawem niechce mi zarejstrowac auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Witam! Ja mam podobny problem - w drugą stronę - chciałem do swojego 125p założyć włoski silnik 1600 DOHC, taki silnik dosyć trudno zdobyć z panierami lub fakturą, chciałbym mieć jednak potem zarówno ważne badanie techniczne, jak i zmienić pojemność w dowodzie, czy dowód zakupu silnika, jakaś umowa jest konieczny - tak twierdzili w urzędzie - dzwoniłem? Czy wystarczy ze stacji kontroli jakiś dokument, czy jest szansa na jego tam uzyskanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
I co potem?

 

Ale o co chodzi? Zamiana silnika spalinowego na elektryczny (jakkolwiek by nie była słuszna ekologicznie) to taka sama historia jak zamiana silnika np w Golfie 1,6 na silnik 2,5 wymontowany z BMW. Nie pasuje do tej budy i tyle.

 

Z elektrycznym jest jeszcze gorzej - akumulatory, poważna zmiana masy, rozkład mas na osie, środek ciężkości to mało?Niech mu badania w PIMOT zrobią albo w ITS-ie i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to ugryżć ?

 

Wysłać na badania do PIMOT-u

To jest zbyt mało informacji aby wskazać na konkretne rozwiązanie.

Przede wszystkim należy przestudiować czy te zmiany będą miały wpływ na definicje pojazdu. Można zadać podobne i bardzo sensowne pytanie, dlaczego nie chcesz przeprowadzić badania z wynikiem pozytywnym dla pojazdu który będzie miał kierownice po prawej stronie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogle to informacje są nie ścisłe i proszę o przesłanie dokumentów :)) pozdrawiam

A wogle to proszę o 9 rano. A kiedy otwarte ano o 11. Ale przepraszam nie mówi się ano, do zobaczenia

 

[ Dodano: 21-11-2011, 20:01 ]

Niestety albo stety znam stacje w Wesołej (pozdrawiam pancerniaków), w Kobyłce (pozdrawiam) i w ITS . Szkoda gadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masa własna zmieniła sie o 50 kg. poj. waży 950kg.jest to citroen BX. silnik LEM 200 D135.o mocy 14 kw.jest do niego dokumentacja .

 

[ Dodano: 22-11-2011, 07:22 ]

akumulatory sa pod maską .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.