Skocz do zawartości

Niekompletny VIN


lala17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

No i od razu z problemem. Mam nadzieję, że pomożecie mi jako obyci z tematem. A więc sprawa wygląda tak:

 

Miesiąc temu odstawiłem swojego 4x4(Pajero) do mechanika. Miał przeglądnąć wszystko, powymieniać wedle potrzeby i taka tam inna kosmetyka. Okazało się, że w niektórych miejscach na ramie pojazdu pojawiły się naloty korozji. Takie w zasadzie powierzchniowe tylko - ale poprosiłem mechanika by miejsca te wyczyścił i pomalował. Samochód odebrałem kilka dni temu a dzisiaj wymieniając koła zauważyłem, że mechanik tak porządnie wyczyścił ramę, że 3 ostatnie cyfry VINu są nieczytelne :-|

 

No i czy mam się zacząć mocno martwić? VIN jest także na tabliczce znamionowej pod maską - ale to chyba nie wystarczy, jak piszecie w postach powyżej? Czy możecie mi podpowiedzieć jaka jest procedura postępowania w takim przypadku? Chciałbym sprawę rozwiązać zanim mi się przegląd skończy i zostanę bez samochodu :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zdaję sobie sprawę że niekompletny VIN oznacza N. Tyle, że WYRAŹNIE napisałem, iż sprawę chcę rozwiązać PRZED terminem przeglądu. Aby nie stawiać się w sytuacji "noża na gardle", utraty dowodu rejestracyjnego i innych przykrych czaso/kaso chłonnych historii.

 

Dlatego też zapytałem o odpowiednią procedurę. I dlatego poproszę o radę w temacie:

- gdzie lub do kogo najpierw się udać? kogo odwiedzić w dalszej kolejności?

- czy trzeba poczynić jakieś przygotowania samochodu lub jego dokumentacji?

- ile mnie to będzie kosztować czasu/pieniędzy.

 

I bardzo będę wdzięczny za jakieś konstruktywne porady. Jestem w tym temacie lajkonikiem, więc proszę o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zacząć od rzeczoznawcy, który stwierdzi, że w wyniku przeprowadzonej naprawy pojazdu numer stał się nieczytelny, następnie z tym "kwitem" do WK, który da Ci skierowanie na nabicie nowego numeru, po tej operacji pojedziesz na stację wskazaną w tym skierowaniu stację tam dostaniesz "nowiuścki numer" i na badanie okresowe pojedziesz bez stresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zacząć od rzeczoznawcy, który stwierdzi, że w wyniku przeprowadzonej naprawy pojazdu numer stał się nieczytelny, następnie z tym "kwitem" do WK, który da Ci skierowanie na nabicie nowego numeru, po tej operacji pojedziesz na stację wskazaną w tym skierowaniu stację tam dostaniesz "nowiuścki numer" i na badanie okresowe pojedziesz bez stresu.

 

wielkie dzięki. Zatem szukam rzeczoznawcy. Ale gdzie? Czy lista z tego adresu: http://www.rzeczoznawcy.com.pl/lista.php?sortowanie=miejscowosc lub z tego http://www.pzm.pl/rzeczoznawstwo/centrum_certyfikacji_rzeczoznawcow/lista_rzeczoznawcow_samochodowych to zawiera ludzi których szukam? Bo nie są to chyba takie same listy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.