Skocz do zawartości

Data Nastepnego Badanie Technicznego ???


rafi1979

Rekomendowane odpowiedzi

witam. panowie czy diagnosta prawidłowo okreslił date nastepnego badania technicznego pojazdu na pierwszym badaniu :

 

data pierwszej rejestracji zagranicą - 04.2005

data pierwszego badania - 07.2008

data nastepnego badania - 04.2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym dał na rok. U mnmie załapałby się na dwa lata gdyby badanie było do

04-2008

Ale skąd data n.b. 04-2010 ::? skoro badanie było 07-2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd data n.b. 04-2010

 

dał "dopełnienie" do dwóch lat

-04.2005-04.2008 na 3latka

-04.2008-04.2010 na 2 latka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym dał na rok. U mnmie załapałby się na dwa lata gdyby badanie było do

04-2008

Ale skąd data n.b. 04-2010 ::? skoro badanie było 07-2008

A ja się zgadzam z Sebastianem :ok

Cyt art 81

"3. Okresowe badanie techniczne pojazdu jest przeprowadzane corocznie, z zastrzeeniem ust. 4-7.

4. Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu ciearowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczajacej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczajacej 3,5 t przeprowadza sie przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, nastepnie przed upływem 2 lat od dnia przeprowadzenia badania, a potem corocznie. Nie dotyczy to pojazdu

przewoacego towary niebezpieczne, taksówki osobowej, pojazdu samochodowego konstrukcyjnie przeznaczonego do przewozu osób w liczbie od 5 do 9, wykorzystywanego do zarobkowego transportu drogowego osób, pojazdu marki "SAM", pojazdu zasilanego gazem, pojazdu uprzywilejowanego oraz pojazdu uywanego do nauki jazdy lub egzaminu panstwowego, które podlegaja corocznym badaniom technicznym.

4a. Okresowe badanie techniczne ciagnika rolniczego przeprowadza sie przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, a nastepnie przed upływem kadych kolejnych 2 lat od dnia przeprowadzenia badania.

5. Przepisy ust. 4 i 4a dotycza równie samochodu osobowego, samochodu ciearowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczajacej 3,5 t, ciagnika rolniczego, motocykla lub przyczepy, zarejestrowanych po raz pierwszy za granica. W tym przypadku za dzien pierwszej rejestracji, o której mowa w ust. 4, przyjmuje sie dzien pierwszej rejestracji za granica."

 

Ja rejestruje na rok skoro właściciel niedopilnował aby badanie odbyło się przed upływem 3 lat :evil: [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny termin badania - dwa lata od daty badania.

czyli kupuję auto 4 letnie z zagranicy i rejestruje na dwa lata?? :?:

Należy podkreślić, że do badania doszło po 3 latach, czego ustawodawca nie przewiduje. Jest napisane wyraźnie w ustawie o badaniu przeprowadzonym do 3 lat i dopiero wtedy następne może odbyć się po dwóch latch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam auto w kraju - nowe z salonu - zarejestrowane po raz pierwszy w kraju 25.11.2003. W listopadzie 2006 powinienem był zrobić pierwsze badanie okresowe - ale nie zrobiłem. Były problemy w domu i auto jakiś czas stało. Na przegląd wybieram sie jutro. Jaki termin badania dostanę teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.