Skocz do zawartości
tomdaw

Data następnego badania samochodu sprowadzonego z zagranicy

Rekomendowane odpowiedzi

tomdaw

Zrobiłem pierwszy przegląd samochodu sprowadzonego z zagranicy . Do trzech lat od pierszej rejestracji brakowało dwóch miesięcy . Zgodnie z przepisem datę następnego badania ustaliłem na dwa lata od daty badania . WK przysłał mi klienta z powrotem , by poprawić termin następnego badania na datę dnia w którym upływały równo trzy lata od pierwszej rejestracji za granicą . Co wy na to ? Dodam , że klientem był handlarz samochodami a nie człowiek , który sprowadził auto dla siebie . Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piozar11

co wydział to inaczej i tak np. w Kołobrzegu nie ma problemu jak ustali diagnosta to tak jest a w Koszalinie jest podobnie jak u Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek D

Było już wałkowane parę razy, jak na razie nie ma terminu badania do 3 lat lub do 5 lat, dałeś na dwa i bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MANIUŚ

w Koszalinie trzeba podawać do połnych lat ale czasem robia wyjątki .Inaczej w Miejskim inaczej w Starostwie. A niby przepisy wszedzie jednakowe. Ponoć niebawem auta przyprowadzone z zagranicy z waznym przeglądem nie bedą musiały przechodzić badań w Polsce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesław

do pełnych 3 lat od daty pierwszej rejestracji ,nawet jak by były 2 tygodnie,a następny na 2 lata,jak auto miałoby 1 rok to dasz też na 2 lata?inaczej - dając wczesniej termin dwuletni tym samym skracasz termin nastepnego badania o rok ! przykład data 1 rej 2006 3 lata to do 2009 jezeli w 2008 robisz pierwsze i dasz na 2 lata to bedzie do 2010 ,a jak zrobisz pierwsze do pełnych 3 lat to w 2009 roku dasz na 2 lata czyli do 2011 i ne skracasz daty badania ,troche ta moze zawiłe ale tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek D
do pełnych 3 lat

W jakim Dz.U Jest że daje się do trzech lat???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesław

art.81 ust. 4 i ust 5 z 20.06.1997 - Prawo o ruchu drogowym [Dz U z 2005 NR 108 poz 908 ]stanowiace ,iż okresowe badanie techniczne samochodu do 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
waldorff

Potwierdzam wersję Wieslawa opinia piskp w tej sprawie jest jednoznaczna wlasnie wrocilem z szkolenia i ten watek byl poruszany.Ktoś moze powiedziec ,ze piskp nie jest wyrocznia ale w koncu pracuja tam prawnicy a na kims musimy polegac w niejednoznacznych przepisach naszego prawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek D
art.81 ust. 4 i ust 5 z 20.06.1997 - Prawo o ruchu drogowym [Dz U z 2005 NR 108 poz 908 ]stanowiace ,iż okresowe badanie techniczne samochodu do 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji[/b]

Tu pisze o wykonywaniu przeglądu a nie o terminie następnego badania.

To jeśli przyjedzie dwa dni przed terminem to daję mu badanie na dwa dni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowicjusz

Też uważam że jesli przyjedzie do 3 lat od daty pierwszej rejestracji to następny daje na 2 lata, żadne dopełnianie do pełnych 3 lat.

PISKP nie raz dziwnie interpretują przepisy, a na ich patronackich stacjach i tak robia inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesław

jak przyjedzie rocznik 2008 to na ile dostanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek D

Na dwa i na pewno nie do pięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
waldorff
Też uważam że jesli przyjedzie do 3 lat od daty pierwszej rejestracji to następny daje na 2 lata, żadne dopełnianie do pełnych 3 lat.

PISKP nie raz dziwnie interpretują przepisy, a na ich patronackich stacjach i tak robia inaczej.

Zgadza sie ale to przeważnie z wzgledu na podejscie do sprawy ich WK czy tez Starostw.Podobnie jest z pobieraniem oplaty za badania(slynne taxi czy tez pokolizyjne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wolf

Ale pierwsze badanie to nie okresowe. Okresowe ustala termin, a pierwsze??? Rozwiązaniem byłby zapis albo w takim przypadku bez terminu i WK wpisuje 3 lata od 1 rejestracji, albo uzupełniamy do 3 lat, albo 2 lata.

Takie mamy jasne przepisy, że czasami to się chce zwymiotować. Jeden WK tak, drugi tak, a Ministerstwo wszystko ma w d...e. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj
Okresowe ustala termin, a pierwsze?

 

A jak przyjedzie na pierwsze bez ważnego tuv-u ??? To nie wyznaczysz terminu?

 

Póki co pierwsze zawiera zakres okresowego a to skutkuje ustaleniem tnb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
leniwiec

Się tak zastanawiam kto decyduje o tnb, diagnosta, dyrektor WK, może PISKP, a może minister właściwy do spraw ..... , bo z tym bywa różnie

Podpowiedż- kto może zawiesic diagnostę :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adam1501
kto może zawiesic diagnostę :?

Jak zrozumie polskie przepisy to w końcu sam to zrobi. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adaso1
Jak zrozumie polskie przepisy to w końcu sam to zrobi. :D

Zrozumieć polskie przepisy = zrozumieć kobietę, ew. zobaczyć Yeti :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
janmarek
Się tak zastanawiam kto decyduje o tnb, diagnosta, dyrektor WK, może PISKP, a może minister właściwy do spraw ..... , bo z tym bywa różnie

W Polsce decyduje ten kto wcześniej wstanie. :evil::evil::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jackow

W pełni popieram to co napisał Psuj. Zakres pierwszego badania nas zobowiązuje. Tak więc dopóki w ustawie nie zanjdzie się zapis mówiący o, słynnych tu na forum, 5 pełnych latach to termin na pierwszym, od daty pierwszej rejestracji, badaniu zawsze będę wyznaczał na 2 lata. Oczywiście z uwzględnieniem wyjątków :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr Barczuk

czasem lokalny dealer mistu przyprowadza mi nowe samochody z Niemiec, które były zarejestrowane w Niemczech 3 dni wcześniej. Dlaczego ten samochód ma być inaczej traktowany niż samochód sprzedany u dilera w Polsce? A gdybym w 3 dniowym samochodzie wykonał badanie powypadkowe w skład którego wchodzi okresowe to tez mam wyznaczyć termin następnego badania na 3 lata?

 

Jeśli jednak jakiś WK nakazuje na 2 tyg czy miesiące przed przed 3 latami od pierwszej wykonać na 2 tyg. to nie wiem, co oni jedzą ale powinni to odstawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
08/15

Wiesiol, a czy na tym szkoleniu PISKP uzasadnił takie postępowanie podczas "pierwszego" na podstawie przepisów? Czy to było na zasadzie tak ma być bo ma i już?

 

Jakiś czas temu miałem telefon z WK z Bydgoszczy. Pani urzędniczka, protekcjonalnym tonem, nakazała mi zmianę daty następnego BT w samochodzie, który zarejestrowany był w Niemczech 3 tygodnie temu, na taką by równać do trzech lat od owej daty. Nie przejąłem się zbytnio i daty nie zmieniłem. Ale czytając ten topic widzę,że takie działanie jest dość powszechne.

Chciałbym po prostu poznać jakieś sensowne argumenty przemawiające za takim, a nie innym określaniem terminu następnego BT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
waldorff

A gdybym w 3 dniowym samochodzie wykonał badanie powypadkowe w skład którego wchodzi okresowe to tez mam wyznaczyć termin następnego badania na 3 lata?

Wtedy piszemy wg. dow. rej.Właściwe nie ma o co sie klocic niedlugo wejdzie nowa ustawa i nie bedzie pierwszych badan.Jesli sprowadzi ktos pojazd z unii z waznym przegladem z kraju pochodzenia to my tylko po skierowaniu z WK wypelniac bedziemy DIP.

 

[ Dodano: 11-09-2008, 12:44 ]

Wiesiol, a czy na tym szkoleniu PISKP uzasadnił takie postępowanie podczas "pierwszego" na podstawie przepisów? Czy to było na zasadzie tak ma być bo ma i już?
Taka jest interpretacja pana ..... z PISKP ,ktory min. zajmuje sie szkoleniem diagnostow.Dokładnie nie przytocze wypowiedzi bo niestety nie nagrywalem :-D Szkolenia beda prowadzone na terenie prawie calego kraju w wrzesniu na stronie PISKP jest terminarz trzeba sie tylko zorientowac czy mozna sie jeszcze zapisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek D
mozna sie jeszcze zapisac.

Nie dzięki za takie szkolenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
berecik
A gdybym w 3 dniowym samochodzie wykonał badanie powypadkowe w skład którego wchodzi okresowe to tez mam wyznaczyć termin następnego badania na 3 lata?

W badaniu powypadkowym jest "zakres badania okresowego" a nie badanie okresowe więc nie wyznaczasz terminu następnego badania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.