Skocz do zawartości

Tabliczka zastępcza pojazdu.


AUTO-SERWIS

Rekomendowane odpowiedzi

Niektóre WK bezprawnie wymagają badania potwierdzającego brak tabliczki. Powinien wystarczyć sam wniosek klienta.

znajomy rzeczoznawca mówił mi, że jeden wk w takim przypadku wymagał nawet opinii rzeczoznawcy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    20

  • Psuj

    9

  • Fredek

    8

  • Marek1

    7

jeden wk w takim przypadku wymagał nawet opinii rzeczoznawcy

Sam widzisz, że Polak potrafi umilić życie drugiemu, jeśli tylko zechce.

Moim zdaniem nawet nabicie numeru powinno się odbyć bez opinii rzeczoznawcy, jeśli diagnosta stwierdza brak ingerencji w polu numerowym,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nawet nabicie numeru powinno się odbyć bez opinii rzeczoznawcy, jeśli diagnosta stwierdza brak ingerencji w polu numerowym,,,

 

Zbyt łatwo byłoby zalegalizować lewe pojazdy. Rzeczoznawca jednak ma większe możliwości do badań pola numerowego, wykonuje zdjęcia itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nawet nabicie numeru powinno się odbyć bez opinii rzeczoznawcy, jeśli diagnosta stwierdza brak ingerencji w polu numerowym,,,

Nie zgodzę się z Tobą , niech taka opinia zostanie w gestii i kompetencji rzeczoznawców a nie diagnostów , tak jak stwierdza michal_k, dało by to furtkę do różnych sytuacji nie zawsze legalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt łatwo byłoby zalegalizować lewe pojazdy. Rzeczoznawca jednak ma większe możliwości do badań pola numerowego, wykonuje zdjęcia itd.

Michał, mam na myśli sytuacje, gdzie wykonuję coroczne OBT i numer skorodował na moich oczach, wiem o tym polu numerowym więcej od rzeczoznawcy,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[nabicie numeru powinno się odbyć bez opinii rzeczoznawcy, jeśli diagnosta stwierdza brak ingerencji w polu numerowym,,,

 

A jakie diagnosta ma na SKP narzędzia do tego, żeby móc jednoznacznie stwierdzać "brak ingerencji w pole numerowe"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie diagnosta ma na SKP narzędzia

Takie jak wyżej wspomniałem, oglądanie tego pola regularnie od kilku lat ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jak wyżej wspomniałem, oglądanie tego pola regularnie od kilku lat ,,,

No jak widzisz ustawa nie przewiduje takich przypadków Twojej znajomości auta przez wiele lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądanie tego pola regularnie od kilku lat ,,,

 

A jeśli badanie przeprowadza inny diagnosta - argument zupełnie odpada. Dlatego pomysł uważam za chybiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie diagnosta ma na SKP narzędzia

Takie jak wyżej wspomniałem, oglądanie tego pola regularnie od kilku lat ,,,

 

Janusz, nie ma narzędzi/urządzeń = nie ma badania.

Organoleptyka w tym przypadku to zbyt mało zeby się jednoznacznie wypowiadać.

 

W przeciwnym razie, równie łatwo można by nam stawiać zarzuty za nierozpoznanie zafałszowania nr nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak widzisz ustawa nie przewiduje takich przypadków

Powiedziałem, "Moim zdaniem nawet nabicie numeru powinno się odbyć bez opinii rzeczoznawcy, jeśli diagnosta stwierdza brak ingerencji w polu numerowym"

i nadal tak uważam, a że Waszym zdaniem znaleźliby się diagności samobójcy, no cóż rzeczoznawcy też się tacy trafiają,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz, nie ma narzędzi/urządzeń = nie ma badania.

A to = cenna świętego spokoju , jeszcze tego by brakowało żeby nam

stawiać zarzuty za nierozpoznanie zafałszowania nr nadwozia.

Tak wiele rzeczy zbędnych jest na głowie diagnosty jeszcze to by było potrzebne :razz:

 

[ Dodano: 10-02-2015, 11:39 ]

Powiedziałem, "Moim zdaniem

Jak najbardziej masz do niego prawo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre WK bezprawnie wymagają badania potwierdzającego brak tabliczki.

 

Właśnie w tym jest rzecz.

 

spotkałem się z tym wielokrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy z korzyścią dla diagnosty ?

Jeszcze tu tak nie było, aby z zapisami ustaw wszyscy byli zgodni i z nich zadowoleni,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku ja jestem zadowolony

Byłbyś zapewne mniej zadowolony, gdyby to w Twoim wozie numer zwyczajnie zgnił, a rzeczoznawca skroiłby Cię za sprawdzanie czy tam przypadkiem ktoś nie grzebał ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbyś zapewne mniej zadowolony, gdyby to w Twoim wozie numer zwyczajnie zgnił, a rzeczoznawca skroiłby Cię

Ty chyba rzadko odpuszczasz prawda Janusz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba rzadko odpuszczasz

Nie o to tu chodzi, po prostu w sprawach oczywistych tworzy się u nas problemy, koszty oraz utrudnia życie uczciwym klientom, a cwaniacy i tak sobie poradzą,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz te sprawy rzekomo oczywiste nie zawsze takie mogą być oczywiste , w wiadomych sytuacjach takich jak Ty przedstawiasz to tak , ale czy w ustawie specjalnie znajdować ma się wyodrębniony zapis wskazujący jednoznacznie na takie sytuację , ciężko jest to chyba określić , stąd wydaje mi się ustawa ogólnie mówi o postępowaniu w danym przypadku i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy w ustawie specjalnie znajdować ma się wyodrębniony zapis wskazujący jednoznacznie na takie sytuację

Nie, myślę że wystarczył podobny do tego zapis, skoro tu się dało ,,,

 

13. W razie powstania trudności w ustaleniu parametrów pojazdu, badanie techniczne może być przeprowadzone po przedstawieniu opinii rzeczoznawcy samochodowego, o którym mowa w art. 79a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba przeforsować nowy zapis w art 66a. pkt 3 dodając brzmienie" Okoliczności , o których mowa w ust.2 pkt 6 i 7 , mogą być potwierdzone pisemną opinią rzeczoznawcy w razie powstania trudności ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba przeforsować nowy zapis

Sam widzisz, że można,

mogą być potwierdzone pisemną opinią rzeczoznawcy

bądź, nie muszą być potwierdzone w przypadkach oczywistych ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawach oczywistych tworzy się u nas problemy, koszty oraz utrudnia życie uczciwym klientom, a cwaniacy i tak sobie poradzą,,,

Nie stawiałbym tu na szali swojej uczciwości.

Bo to co dla Ciebie oczywiste i uczciwe dla innych może być przedmiotem zupełnie nieuczciwych praktyk.

Przykład?

Zgnił nr VIN w Eskorcie, co jest normą. Zgnił razem z całym pojazdem ale na BT zamiast niego ,pojawia się Eskort w bardzo dobrym stanie jedynie ze "zgniłym, nieczytelnym nr nadwozia...

 

 

 

Ty chyba rzadko odpuszczasz

a to akurat prawda :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.