Skocz do zawartości

qad z USA


offroad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem tu nowy, chociaz juz jakis czas tu zaglądam

Mam pytanie - ile kosztuje pierwszy przegląd qada sprowadzonego z usa yamaha 350 raptor i co trzeba mieć do rejestracji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania:

rodzaj - samochodowy inny

podrodzaj - inny

przeznaczenie - X

Tylko sprawdź, czy twój wydział to zarejestruje.

Dal kolegi informacja:

zgodnie z kolumną nr 6 do tabeli nr 1 "Rodzaje i podrodzaje pojazdów" załącznika nr 4 wymieniona przeze mnie klasyfikacja nie jest przypisana do żadnej kategorii homologacyjnej L(cyfra)e.

Jeśli pojazd spełnia definicje art 2 pkt 33 ustawy PoRD to czemu odmowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość WK obecnie odmawia rejestracji takich pojazdów - zacznij więc od sprawdzenia.

Co do klasyfikacji powyżej z jednej strony się zgadzam, choć z drugiej strony.... to z jaka grupa pojazdów mam porównać warunki techniczne dla tego pojazdu??

Ale niejedyny to paradoks naszych przepisów... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość WK obecnie odmawia rejestracji takich pojazdów

Zgadza sie Wk juz odmawiaja rejestracji qada, jak tydzien temu u nas rejestrowali jeszcze, to w tym tygodniu juz nie. Dostali pisemko z ministerstwa i naczelnik zakazał ale o dziwo drugi Wk starostwo jeszcze rejestruja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa z tym ministerstwem. Widzą, że piszą do dupy przepisy, które można na 10 sposobów interpretować, więc zamiast je znowelizować, to bidny Pan Andrzej produkuje jedno bzdurne pisemko za drugim, w którym wyjaśnia co jego resort miał na myśli... ;) Przy czym żadnego z nich raczej nie można uznać za wykładnie prawa, a jedynie za opis swojego stanowiska w danej sprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w katalogu JTS ze

L6e lekki pojazd czterokołowy -pojazd ten powinien spełniać wymagania techniczne stosowane do motorowerów trójkołowych L2e

 

L7e pojazd czterokołowy -inny niż lekki powinien spełniac wymagania techniczne stosowane do motocykli trójkołowych L5e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc mamy zgodnie z katalogiem 3 podrodzaje pojazdów samochodowych innych:

- czterokołowce lekkie - L6e

- czterokołowce - L7e

- inne (bez określenia kategorii homologacyjnej i specyzowanych warunków technicznych) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepszy numer to jest taki że kładem można jeżdzić bez kasku ale trzeba mieć gaśnicę i trójkąt. :razz:

Bo to ustrojstwo jest pojazdem samochodowym ,tylko że innym. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był ostatnio gośc z takim "amerykanem" u mnie na przeglądzie. Ja odmówiłem a ten na mnie wyskoczył że ja mam obowiązek zrobic to badanie :D Wykrzykując jakies bzdury wsiadł do samochodu i odjechał. Coś mi sie wydaje ze nie ja pierwszy mu odmówiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu miałem na badaniu takiego "wybrakowanego" quada (brak tabliczki, światła) właściciel uporczywie mnie przekonywał że zarejestrował już kilka takich na innej SKP więc jak nie dostanie pozytywa to bez łaski se zrobi tam. Raz po raz widzę jak jeździ z jakąś rejestracją na sztukę i nawet próbował wcisnąć tego quada mojemu znajomemu oczywiście mówiąc że niema problemu z zarejestrowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jeżeli quad jest zarejestrowany, a nie spełnia wymogów to oczywiście negatywny wynik badania. Przeważnie takie wianki sa z USA ale nie tylko. Kto robi badanie z wynikiem pozytywnym i o mocy 48kW, kto go rejestruje, problem zaczyna się kiedy kolejny WK nie chce go zarejestrować. Odsyła na SKP i koło się zamyka. Wynik negatywny z zabraniem DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.