Skocz do zawartości
Lotek

Ze skrzyniowego na lawetę

Rekomendowane odpowiedzi

Lotek

Witam.

Mam takie pytanie.

Jakie dokumenty musi przedstawić diagnoście klient,który zmienił samochód ciężarowy skrzyniowy Mercedes 609 na samochód specjalny laweta do przewozu pojazdów?.

Samochód odnośnie wyposażenia i oznakowania spełnia wymagania Dz.U.32.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Zaświadczenie od uprawnionego przedsiębiorcy który dokonał tejże zmiany (z opisem tych zmian) - zgodnie z art.66.4. pkt 6 lit b. Kodeksu Drogowego. Opinia rzeczoznawcy w zależności od zakresu, sposobu i technologii dokonanych zmian - wg Twojego uznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj
Opinia rzeczoznawcy w zależności od zakresu, sposobu i technologii dokonanych zmian - wg Twojego uznania.

 

Opinię rzeczoznawcy - jeśli diagnosta o nią poprosi, ma takie prawo i zapewne z niego skorzysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
radan

Zaświadczenie od uprawnionego przedsiębiorcy który dokonał tejże zmiany (z opisem tych zmian) blakop

 

przecież ty dokonujesz jako diagnosta (opisu zmian), więc dlaczego żadasz tego od przedsiębiorcy????

ty robisz - zmiany konstrukcyjne , w razie jakiegoś problemu,z którym sobie nie możesz poradzić wówczas rządasz opini rzeczoznawcy , którą i tak możesz podważyć w uzasadnionych ostatecznie przypadkach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Przyjadę pojazdem już przebudowanym, to skąd masz wiedzieć co zmieniono? Czy to poprzednio była skrzynia, czy kontener czy jeszcze co innego? Co z elementów zdemontowano, co założono nowego itd. Na tej podstawie opisujesz zmiany w badaniu. Oczywiście możesz opierać się na informacji ustnej klienta - jeśli będzie zorientowany co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robert OSKP
zmienił samochód ciężarowy skrzyniowy Mercedes 609 na samochód specjalny laweta do przewozu pojazdów?.

 

jeżeli samochód specjalny to chyba że jako pomoc drogowa,

a jeżeli ma służyć ogólnie do przewozu pojazdów to samochód ciężarowy (bez zmiany rodzaju)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lotek

Samochód jest pomocą drogową.Żle sformuowałem,że to jest do przewozu pojazdów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kolego , zaświadczenie od uprawnionego przedsiębiorcy który dokonał tejże zmiany (z opisem tych zmian) - zgodnie z art.66.4. pkt 6 lit b. ,to wystarcz . Jeśli chcesz możesz naciągnąć gościa na koszy z opinią rzeczoznawcy , która i tak nic ci nie daje bo i tak za wszystko to ty ponosisz odpowiedzialność .

 

[ Dodano: 10-12-2008, 13:10 ]

No i oczywiście w badaniu zmianie ulegnie RODZAJ POJAZDU z sam. ciężarowego na sam. specjalny o przeznaczeniu - pomoc drogowa

 

[ Dodano: 10-12-2008, 13:19 ]

Zwróć uwagę na masę własną bo ona ulegnie zmianie a przez to i dopuszczalna ładowność . NO I NAJWAŻNIEJSZE , jeżeli była ingerencja w zmianę ramy lub zawieszenie , coś opuszczano to daj sobie spokój ,bo tego typu przeróbki to kryminał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.