Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

majkel

Pojazdy specjalne uprzywilejowane

Polecane posty

majkel

Witam. Chciałem się dowiedzieć czy podstawowa stacja kontroli do 3,5t z rozszerzeniami może wykonywać badania pojazdów specjalnych uprzywilejowanych np. Straż pożarna lub karetka (oczywiście pojazdy do 3.5t). dziękuje za odpowiedzi. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaka

Oczywiście że może o ile nie sę to pojazdy tzw "resortowe" policja, wojsko, straż graniczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radan

Jak najbardziej przychylam sie do wypowiedzi

 

Oczywiście że może o ile nie sę to pojazdy tzw "resortowe" policja, wojsko, straż graniczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kontroler2

§ 8. 1. Badania techniczne pojazdów przeprowadza się w stacjach kontroli pojazdów, o których mowa w art. 83 ust. 1 ustawy, jeżeli:

1) jednostka organizacyjna Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji, Agencji Wywiadu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straży Granicznej lub Państwowej Straży Pożarnej nie posiada stacji kontroli pojazdów upoważnionej do wykonywania badań technicznych pojazdów albo

2) wykonanie badania jest uzasadnione względami służbowymi, organizacyjnymi lub ekonomicznymi.

2. Pojazdy poddaje się badaniom technicznym w stacjach kontroli pojazdów, o których mowa w art. 83 ust. 1 ustawy, po uprzednim zdemontowaniu wyposażenia specjalnego.

 

Ale nie z marszu;

§ 9. 1. Współdziałanie kierownika jednostki nadzorującej i starosty dotyczy przeprowadzania badań technicznych pojazdów w stacjach kontroli pojazdów, o których mowa w § 2, posiadających zezwolenie starosty wydane przed dniem wejścia w życie ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. - Przepisy wprowadzające ustawę o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. Nr 173, poz. 1808).

2. W razie stwierdzenia, że stacja kontroli pojazdów, o której mowa w ust. 1, przestała spełniać wymagane warunki lub badania techniczne są przeprowadzane niezgodnie z przepisami, starosta może powiadomić kierownika jednostki nadzorującej o stwierdzonych nieprawidłowościach oraz wydanych decyzjach w tym zakresie.

3. Na wniosek starosty kierownik jednostki nadzorującej może wyznaczyć przedstawiciela tej jednostki do przeprowadzenia wspólnie ze starostą kontroli stacji kontroli pojazdów

 

[ Dodano: 16-12-2008, 11:43 ]

Dz. U. 05.25.211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaka

Wszystko rozumiem ala jeszcze jest niapubliczna służba zdrowia, niepaństwowa straż pożarna (one taż posiadaja pojazdy uprzywilejowane). Pisałem oprócz tzw "resortowych" pojazdów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kontroler2
Pisałem oprócz tzw "resortowych" pojazdów.

 

Tu wkleiłem wyjątek, który zezwala na badanie pojazdów resortowych na SKP I OSKP cywilnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psuj
zezwala na badanie pojazdów resortowych na SKP I OSKP cywilnych

 

Dokładnie. Sam mam na badaniach chyba całą Izbę Celną. Takie śmieszne niebieskie dowody mają...

 

czy podstawowa stacja kontroli do 3,5t z rozszerzeniami może wykonywać badania pojazdów specjalnych uprzywilejowanych

 

Oczywiście, że może. Tak samo jak taksówek i eLek. Są to zwykłe badania okresowe poszerzone o sprawdzenie wyposażenia dodatkowego (za opłatą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo

Koledzy czy na OSKP aby przeprowadzić badanie techniczne pojazdu uprzywilejowanego Straży Pożarnej lub Karetki Pogotowia muszę posiadać dodatkowe zewolenia na badanie tych pojazdów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOSPOL

Nie musisz posiadac dodatkowych uprawnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz70

Czy BT pojazdu sprowadzonego z Wlk Brytanii (po przełożeniu kierownicy przez uprawniony warsztat) jest badaniem dotyczącym zmian konstrukcyjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
Czy BT pojazdu sprowadzonego z Wlk Brytanii (po przełożeniu kierownicy przez uprawniony warsztat)

Moim zdaniem nie powinno być takiego pojazdu ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwiec

Ale że co, pojazd uprzywilejowany

po przełożeniu kierownicy
???
Moim zdaniem nie powinno być takiego pojazdu ,,,

:ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz70

Możesz to sprecyzować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60

Dopóki, przepisy są tak skonstruowane, że oficjalnie nie rejestrujemy anglików, producenci nie zezwalają oficjalnie na przekładki, przy jednoczesnej możliwości dopuszczenia przez diagnostę takich przeróbek (na własną odpowiedzialność), dziwię się że są jeszcze tacy diagności,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz70

Krotko mówiąc nie ma szans na zarejestrowanie takiego pojazdu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1501
Krotko mówiąc nie ma szans na zarejestrowanie takiego pojazdu

Szanse są bo przepisy nie zabraniają przebudowania takiego pojazdu. Jeżeli przebudowa jest wykonana zgodnie ze sztuką a nie dla sztuki to nie powinieneś mieć problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielg539
Dopóki, przepisy są tak skonstruowane, że oficjalnie nie rejestrujemy anglików, producenci nie zezwalają oficjalnie na przekładki, przy jednoczesnej możliwości dopuszczenia przez diagnostę takich przeróbek (na własną odpowiedzialność), dziwię się że są jeszcze tacy diagności,,,

 

Są nawet tacy, co dopuścili do ruchu taki pojazd nie widząc tego pojazdu i nie wiedząc, że jeszcze nikt nie przełożył kierownicy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz70

Dzięki za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dareklawecki

Mam pytanie odnośnie zezwolenia na badania pojazdów policji czy straży granicznej jaką dokumentacje trzeba zgromadzić aby takie pozwolenie uzyskać oraz jaki jest czas toczekiwania na decyzje i jak wygląda później ze zdobyciem takiej klienteli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brodatymazur

Jeśli się nie mylę to odpowiedź na swoje pytania znajdziesz w TYM ROZPORZĄDZENIU

jak wygląda później ze zdobyciem takiej klienteli?

Nie wiem jak w innych województwach, ale ze "swojego" podwórka mogę Ci powiedzieć, że szalu nie będziesz miał z KLIENTAMI. Straż Graniczna ma swoją stację kontroli, gdzie badają wszelkie pojazdy. Ostatnio zdarza się, że Policja w ramach akcji KRYZYS korzysta z pomocy SG. Wcześniej robiło się badania tylko w jednej wskazanej cywilnej stacji. Takie moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1501
To jak to jest ... ??? gdzies spełniają wymogi a U nas nie.

No faktycznie spełniają wymagania :D

Za Dz.U. 186 - rejestracja i oznaczanie pojazdów "...§ 22. 1. Wyróżnik pojazdu, z zastrzeżeniem § 24 ust. 2, określa organ rejestrujący, posługując się

zestawem cyfr i liter stanowiących pojemność rejestracyjną, z wyłączeniem liter B, D, I, O i Z..."

Kiedy w tym grajdole będzie normalnie :faint:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brodatymazur

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.