Skocz do zawartości

Camper


lala17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moi kochani, jak klasyfikujecie następujący pojazd: Fiat 280; SO.KFZ.Wohnmobil; liczba miejsc-6. Chodzi oczywiście o I przegląd popularnego Campera czyli samochód kempingowy (z Niemiec). Moja opcja: Samochód specjalny; przeznaczenie-kempingowy. Jakie jest Wasze zdanie? Urzędy Celne "skłaniają" się do rodzaju: samochód osobowy (oczywiście chodzi o akcyzę). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczba miejsc-6

 

Przyjrzyj się dobrze tym "miejscom", bo te miejsca na kanapkach w części mieszkalnej zazwyczaj nie są przystosowane do przewozu osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to samochód specjalny kempingowy z punktu widzenia klasyfikacji z "naszego" rozporządzenia (Dz.U.nr 192 z 2007). Prawdą jednak jest, że zgodnie z kodem PCN, czyli z nomenklaturą scaloną wg której klasyfikuje się towary na UC ten typ pojazdu jest zaliczany do tej samej grupy co pojazdy do przewozu osób (czyli osobowe) dlatego pojazd będzie objęty akcyzą (jeśli to nabycie wenątrzwspólnotowe). Klienci mający w ręku badanie potwierdzające, że to pojazd specjalny często są nieświadomi tego faktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(czyli osobowe) dlatego pojazd będzie objęty akcyzą (jeśli to nabycie wenątrzwspólnotowe).
Wydaje mi się, że o tym fakcie wie niewiele WK. Co więc będzie jeśli taki Kamper zostanie zarejestrowany bez akcyzy? Problem dotyczy mnie osobiście. Możesz rozwinąć temat???

 

[ Dodano: 07-01-2009, 14:48 ]

Dodam jeszcze, że UC "podleganie" ( lub nie) pojazdu pod akcyzę, uzależnia od określenia kwalifikacji rodzaju pojazdu przez SKP na zaświadczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co mam Ci rozwinąć?

Nadgorliwością urzędniczą jest wymaganie w tej sytuacji AKC w WK. W WK masz mieć AKC tylko na samochód osobowy - a on nim nie będzie. Czyli spokojnie możesz zarejestrować bez okazywania AKC. Ale to, że WK czegoś nie wymaga, to nie znaczy, że obowiązek na Tobie taki nie ciąży. Zgłoś się więc do UC i złóż wniosek o akcyzę, a jak powiedzą że nie trzeba, to niech Ci to dadzą na piśmie. Za pół roku naczelnik UC się zmieni i jak się wytłumaczysz, że AKC nie opłaciłeś? Bo ktoś ustnie Ci nie kazał? Bo w WK nie wymagali? Obawiam się, że to mogą być za słabe argumenty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.