Skocz do zawartości

badanie techiczne ciagnika siodlowego


speccar

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

ile wynosi DMC następującego zestawu: ciągnik samochodowy zarejestrowany 15 sierpnia 2002 r. z naczepą 3 osiową zarejestrowaną 5 lutego 2008 r. czy będzie to 40 TON czy 42 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametr zestaw określasz dla ciągnika, a nie dla ciągniętej naczepy, bo ta każdorazowo może być inna. Dlatego decyzduje data rejestracji ciągnika. W tym wypadku DMC zestawu będzie 42 tony. Nie zapomnij określić również MMC zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

7100kg, gdyż jest to MNO określony przez producenta. Na tabliczkach znamionowych dane dopuszczalne umieszcza się w lewej kolumnie, a maksymalne w prawej kolumnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc w DIP-ie:

MMC- 20100

DMC- 18000

MNOP- 7100

MNOT- 13000

DNOT- 11500

 

a DNOP? I jak to się ma do wartości zapisanych na tabliczce?

 

No i co będzie w dowodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7100kg, gdyż jest to MNO określony przez producenta. Na tabliczkach znamionowych dane dopuszczalne umieszcza się w lewej kolumnie, a maksymalne w prawej kolumnie.
A więc w DIP-ie:

MMC- 20100

DMC- 18000

MNOP- 7100

MNOT- 13000

DNOT- 11500

 

a DNOP? I jak to się ma do wartości zapisanych na tabliczce?

 

No i co będzie w dowodzie?

A ja myślę :!: , żek samo jak bohdamg jak i abcs w tym konkretnym przypadku się mylą (pod warunkiem, że nie występujemy do ministerstwa o odstępstwa):

Można spokojnie do przepisów wziąść dane z pierwszej kolumny:

MMC=20 100 administracyjnie DMC - 18000

MNOP - 7500 administracyjnie 7500

MNOT - 13 000 administracyjnie 11 500

DMC zespołu pojazdów 44 000 administracyjnie 40 000

I tak na marginesie jak abcs tobie wyszło 7100 + 11500 = 18 000 :?::x

A jak klient chce występować o odstępstwa to już inna sprawa :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak na marginesie jak abcs tobie wyszło 7100 + 11500 = 18 000 :?::x

 

No właśnie, że mi nie wyszło i stąd moje pytanie. Bo skoro producent wskazuje na górną granicę obciążenia 7100kg to jak ja mogę pozwolić na 7500? BTW: 11500+7500 też nie daje18000 :)

Chciałem pokazać, że tabliczki często zawierają takie dane, które trudno dopasować do naszych schematów wypełniania dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się zapędziłem :shock:

Oczywiście z tym dodawaniem masz rację, ale wg mnie (w granicach administracyjnych),

przyjmuję dane max dopuszczone przepisami prawa (administracyjne).y

Producent pozwala na obciążenie przedniej osi 7500 pod warunkiem, że tyna oś nie przekroczy 12 000 a DMC nie przekroczy 19 000. Co w warunkach przepisów administracyjnych jest mniejsza.

Większy problem jest wtedy gdy trzeba określić DMC oraz naciski przy odstępstwach max.

I tu się trzeba pytać klienta na czym mu zależy :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.