Skocz do zawartości

numer ViN sie nie zgadza


marcine_k90

Rekomendowane odpowiedzi

niedlugo wygasa waznosc przegladu

ostatnio zuwazylem, ze nr VIN sie nie zgadza ( w niemieckich dokumentach jest OK, w polskich jest blad, jedna literka)

co z tym fantem zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj w swoim Wydziale Komunikacji może tam nastąpiła pomyłka,miałem kilka takich przypadków odsyłałem do WK i tam jeśli był ich błąd prostowali od ręki.Oczywiście mowa jest o błędzie w dowodzie rejestracyjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisujesz to do zaświadczenia po przeprowadzeniu badania mechanoskopijnego?

 

Można wpisać "W wyniku badania organoleptycznego nie stwierdzono ingerencji w pole numerowe" :P

Jak ładnie brzmi... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracuje na stacji od 3 tygodni i ostatnio mialem taka sytuacje ze ostatnia cyfra vin zamiast 6 byla9,zrobilem badanie z wynikiem pozytywnym w uwagach wpisalem niezgodnosc nr vin zapisanego w dw z numerem vin pojazdu..

wystawilem zaswiadczenie nie wbijajac piecztki do dowodu,klienta wyslalem do wk i tam sprostowano wpis w adnotacjach klient wrocil i dopiero dostal pieczatke..co wy o tym myslicie..?czy ktos tez tak robi,czy zatrzymujecie dw..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja odpowiedz w tej sprawie jest jak wyzej.Postępuje identycznie w takiej sytuacji i do tej pory nie miałem najmniejszego problemu z WK.Pominięcie lub niewłaściwy zapis cyfry,litery/zam.3 jest 8 itp./nie musi skutkować natychmiastowym zatrzymaniem DR jezeli to wynika tylko z ludzkiej pomyłki.W przypadku pszeszczepu to napewno jest to zrobione tak profesjonalnie ze nikt z nas nie ma szansy tego wychwycić :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracuje na stacji od 3 tygodni i ostatnio mialem taka sytuacje ze ostatnia cyfra vin zamiast 6 byla9,zrobilem badanie z wynikiem pozytywnym w uwagach wpisalem niezgodnosc nr vin zapisanego w dw z numerem vin pojazdu..

wystawilem zaswiadczenie nie wbijajac piecztki do dowodu,klienta wyslalem do wk i tam sprostowano wpis w adnotacjach klient wrocil i dopiero dostal pieczatke..co wy o tym myslicie..?czy ktos tez tak robi,czy zatrzymujecie dw..?

 

Zle zrobiłeś powinno być N i zatrzymanie DR-Teoretycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g ustawy masz obowiązek zatrzymać DR w przypadku niezgodności VIN i nie pisze tam nic o pomyłkach pisarskich. Jak zawsze na technikę znajdujemy inna technikę więc proponowałbym tel. do WK z pytaniem czy wyprostują to na podstawie opisu w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym, jednak pozytywnego wyniku nie dałbym. Co wydział komunikacji to inne obyczaje, popracujesz- przyzwyczaisz się. Pamiętaj że wypowiedzi na forum to tylko sugestie a zrobisz po swojemu.

 

[ Dodano: 20-03-2009, 11:01 ]

Swoją Drogą zastanawiam się panowie diagności ile zatrzymaliście dowodów rejestracyjnych w zeszłym roku. Proszę o informację. Ja mam "0"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g ustawy masz obowiązek zatrzymać DR w przypadku niezgodności VIN i nie pisze tam nic o pomyłkach pisarskich. Jak zawsze na technikę znajdujemy inna technikę więc proponowałbym tel. do WK z pytaniem czy wyprostują to na podstawie opisu w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym, jednak pozytywnego wyniku nie dałbym. Co wydział komunikacji to inne obyczaje, popracujesz- przyzwyczaisz się. Pamiętaj że wypowiedzi na forum to tylko sugestie a zrobisz po swojemu.

 

[ Dodano: 20-03-2009, 11:01 ]

Swoją Drogą zastanawiam się panowie diagności ile zatrzymaliście dowodów rejestracyjnych w zeszłym roku. Proszę o informację. Ja mam "0"

 

Potwierdzam w całej rozciągłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie rzeczy się zdarzają często , ludzką rzeczą jest się mylić więc trzeba podejść do tego po ludzku , jeden zmieniony znak to po prostu pomyłka a nie przestępstwo :)

 

[ Dodano: 20-03-2009, 13:16 ]

odczytać z natury wpisać w zaświadczeniu i po sprawie wk. poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na tym polega problem że co innego przepisy a co innego WK , pamiętajcie jednak że w razie kontroli WK się wyprze że wam tak kazał a wy zostaniecie z ręką w nocniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle zrobiłeś powinno być N i zatrzymanie DR-Teoretycznie.

No nie jestem pewien czy tak teoretycznie :)

Dz.U. 227

§11

(...)

3. W przypadku stwierdzenia niezgodności cech identyfikacyjnych umieszczonych w pojeździe z zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie stacja zatrzymuje dowód rejestracyjny, który przesyła w ciągu 3 dni do właściwego organu rejestrującego.

(...)

 

Sam na siebie kręcisz bat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatrzymuje dowód rejestracyjny, który przesyła w ciągu 3 dni do właściwego organu rejestrującego

 

też teoretycznie :P

Moje osobiste zdanie-nie powinniśmy zatrzymywać DR.Co to daje?-mniej problemów.

jak dam negatywa i nie zatrzymuje DR to też nie dopuszczam,a że klient jedzie na "poczte". :sad: problem poczty i klienta :roll:

I tu sie kłania słynny CEP i dostep do niego przez SKP. Jest na poczcie "listonosz" wpisuje w rejestr ,a tam wyskakuje-byl na badaniu 30 min temu i dostał"N" :D

Pomarzyć mozna ,a co nie wolno :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle zrobiłeś powinno być N i zatrzymanie DR-Teoretycznie.

No nie jestem pewien czy tak teoretycznie :)

Dz.U. 227

§11

(...)

3. W przypadku stwierdzenia niezgodności cech identyfikacyjnych umieszczonych w pojeździe z zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie stacja zatrzymuje dowód rejestracyjny, który przesyła w ciągu 3 dni do właściwego organu rejestrującego.

(...)

 

Sam na siebie kręcisz bat :)

 

Teoretycznie tak jest,ale można zadzwonić do WK i sprawdzić ,gdzie jest błąd,ale to już poza "konkursem",chyba wiesz o czym piszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w takim razie jeśli za tą pomyłkę będzie N to za ponowne badanie z wynikiem P powinien zapłacić wk. bo winy klienta tu nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając wypowiedzi kolegów w tak błachej sprawie doszedłem do wniosku ze mozna podzielić nas na dwie grupy:diagnostów oraz urzędników.Moim skromnym zdaniem my powinniśmy ułatwiać klientowi załatwienie wszelkich spraw związanych z błędami zawartymi w DR a nie obłozyć biurko DzU i nic po za nimi nie widzieć.Powiedzcie sami ile w tym kraju krązy DR z takimi czy innymi pomyłkami a mimo to mają zaliczone przeglądy/czytaj pieczątki/.Trzymając sie ściśle przepisów ,często sobie sprzecznych to widziałbym tylko N,N iN.Pytam więc:pracując w ten sposób dokąd zajdziemy? Owszem nie chodzi o to zeby łamać przepisy ale inerpretowac w taki sposób zeby klient miał jak najmniej problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w takim razie jeśli za tą pomyłkę będzie N to za ponowne badanie z wynikiem P powinien zapłacić wk. bo winy klienta tu nie ma :(

 

Dlatego,jeśli po ustaleniu telefonicznym WK potwierdzi ich błąd, to ja odsyłam klienta do w/w tam mu prostują i wraca na badanie i jest P. Tak my robimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam tych którzy dają za pomyłkę N

 

Ja daję N. Nie zatrzymuję za to DR. Uświadamiam klienta, że to nie jest kara tylko konieczność, bo policjant może nie być wyrozumiały i wpakować auto na lawetę.

 

Denerwuje mnie tylko podejście WK (nie twierdz, że wszystkie tak robią) - jeśli wina leży po stronie osoby trzeciej (diagnosty robiącego pierwsze, dokumentacji zagranicznej i takich tam) to rżną kozaka, wielkie halo wymiana DR na koszt właściciela. Ale jeśli ciała dał WK to cichutko, cichutko i magicznym sposobem, pojawia się dopisek z poprawnym numerem w adnotacjach.

 

I teraz się pytam CO JA MAM Z TYM ZROBIĆ ??? Przecież zmiana jakichkolwiek danych wydrukowanych w DR powinna skutkować jego wymianą... a co jak przejadę czytnikiem, przecież tak jest zakodowany stary numer ??? ... ech... szkoda słów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.