Skocz do zawartości

Quad-termin nast.badania itp


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pewnie gdzieś to już było na forum,ale mam kilka pytań:

1.Ile za pierwsze badanie?

2.Jaki termin następnego badania?

3.Ile za OBT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytania o opłaty za badania można tylko opierać się na "dość luźnych" interpretacjach. W tabeli opłat prawodawca nie raczył ująć poj. samochodowego - czterokołowca. Propozycje z jakimi się spotkałem najczęściej to: za pierwsze badanie - poz. 3.1 z tabeli, za okresowe - poz.1.1 z tabeli. terminy kolejnych badań takie jak motocykle, sam. osobowe i te do 3,5t. dmc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do terminu to pamiętam ze szkolenia , że powinno być 1 rok i to mówiono z dużym naciskiem, z tym że nie mam podstawy prawnej.Ps. bohdang dzięki za e-maile.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że powinno być 1 rok i to mówiono z dużym naciskiem

Uważam, że tak jak wspomniał bohdang trzeba do tematu podejść "luźno" ale zdroworozsądkowo czyli jeżeli czterokołowiec ma spełniać warunki techniczne tak jak motocykl to i cennik oraz okresy badań powinno się stosować tak jak dla motocykla. Choć nie do końca jest to logiczne bo czterokołowiec lekki ma spełniać warunki motoroweru i cóż wówczas przyjąć za odniesienie, natomiast czterokołowiec inny jest nie określony co do warunków więc i odniesienie "z powietrza". Może zastosować sposób określony jak dla ograniczników: o ile jest to możliwe wykonać badanie, o ile jest to możliwe pobrać opłatę i o ile jest to możliwe wyznaczyć jakiś termin.... Czy kiedyś będzie normalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.