Skocz do zawartości

pytanie odnosnie odczytu dat na zbiorniku LPG


speccar

Rekomendowane odpowiedzi

miałem na myśli wpis do DR przez WK)

To napisz w końcu o co CI chodzi.Jezeli zaklada pierwszy raz to musi mieć rach.z firmy,homologację na instalację oraz poś.na zbiornik.Z tym wzsystkim maszeruje do WK i na podstawie tych papierów dostaje wpis do DR "GAZ" i po ptokach!!!!!

Pózniej na OBT sprawdzasz tylko szczelność i nr.zbiornika oraz inne sprawy.

Chwila raz zamontowaną butlę w innym aucie na podstawie tego samego dokumentu wbijają do DR innego pojazdu

Pytam jeszcze raz-czy w DR WK wpisuje nr.butli? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    21

  • jarolud

    20

  • Rowan

    13

  • Psuj

    9

Top Posters In This Topic

Regan55 napisał/a:

jarolud napisał/a:

Klient sam sobie montuje taką butlę czy jedzie do gazowników

 

A po co ma jechać do gazowników,jezeli ma pojęcie jak to zrobić.Do gazowników moze jedynie podjechać zeby ocenili czy zrobił to dobrze oraz sprawdzili szczelnośc połączen przy butli.!!! :D

Dokładnie czy na BT wiadomo kto montował zbiornik. Są wprawdzie na badaniach klienci, którzy mają faktury montażu, ale przecież nie muszą ich mieć. Prawda. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam jeszcze raz-czy w DR WK wpisuje nr.butli? :evil:

Nie wpisuje. Ale na wszystkich dokumentach przedstawionych w WK po zamontowaniu gazu urzędniczka przybija pieczątkę z numerem rejestracyjnym samochodu, w którym ten gaz został zamontowany, wraz z datą. Mało tego dokumenty te musi skserować. Tak więc jak ktoś zamontuje zbiornik z innego samochodu to w dokumencie, o ile nie jest to duplikat, powinien być numer rej. "dawcy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam jeszcze raz-czy w DR WK wpisuje nr.butli? :evil:

Nie wpisuje. Ale na wszystkich dokumentach przedstawionych w WK po zamontowaniu gazu urzędniczka przybija pieczątkę z numerem rejestracyjnym samochodu, w którym ten gaz został zamontowany, wraz z datą. Mało tego dokumenty te musi skserować. Tak więc jak ktoś zamontuje zbiornik z innego samochodu to w dokumencie, o ile nie jest to duplikat, powinien być numer rej. "dawcy".

 

Dokładnie tak. Poza tym jest jeszcze jeden dokument z montażu poza FV i TDT butli. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż tak "czysta" nie jest ...

Ale czy wplynie na wynik OBT?????

Chyba ze jesteś tak mocno"upierdliwy" i za kazdym razem przy OBT ządasz od klienta homo instalacji!!! :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Jeżeli ktoś kupił zbiornik z ważnym, nawet kilka lat dozorem i ma dokument to tak na dobrą sprawę nie ma się czego czepiać. Jeśli chodzi o montaż tego zbiornika to sprawy wyglądają tak. Jeśli miał zbiornik toroidalny to musi taki kupić bo nie opłaca się montować nowych przewodów. Wielozawór zostaje ten sam. Jeśli chodzi o zbiornik walcowy sytuacja podobna jednakże jest małe ale. Jeżeli właściciel sam sobie taki zbiornik montował to istnieje ryzyko, że nie miał zielonego pojęcia pod jakim kątem zbiornik ma być nachylony w zależności jaki jest wielozawór. Taka informacja jest w instrukcji od wielozaworu. Przy badaniu technicznym, jeśli wiadomo, że zbiornik był przekładany, należy zwrócić uwagę na jego nachylenie. Poza tym i tak musimy sprawdzić szczelność połączeń oraz stan przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wystąpić do TDT o duplikat poświadczenia podając nr zbiornika i papier będzie czysty

Mozna i tak ale praktycznie po co?

Jezeli ma orginał od poprzedniego wlaściciela to co więcej potrzeba do szczęścia??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na wszystkich dokumentach przedstawionych w WK po zamontowaniu gazu urzędniczka przybija pieczątkę z numerem rejestracyjnym samochodu

Zgadza się tylko do wpisania do DR nie potrzeba poświadczenia a wystarczy rachunek i świadectwo homologacji więc na poświadczeniu TDT nie ma żadnego znaku. Więc jeżeli ktoś zamontuje z przekładki zbiornik nawet sam w garażu to nie mamy podstaw do tego aby taki stan rzeczy zakwestionować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wystąpić do TDT o duplikat poświadczenia podając nr zbiornika i papier będzie czysty

Mozna i tak ale praktycznie po co?

Jezeli ma orginał od poprzedniego wlaściciela to co więcej potrzeba do szczęścia??? :D

 

u mnie na wsi :-) była już afera z butlami a z w zasadzie z butlą . Ten sam numer butli jeździł w 9 autach :cool:

 

[ Dodano: 05-10-2009, 10:55 ]

Można wystąpić do TDT o duplikat poświadczenia podając nr zbiornika i papier będzie czysty.

 

trzeba zapłacić jakieś 70zł

 

[ Dodano: 05-10-2009, 10:57 ]

aż tak "czysta" nie jest ...

Ale czy wplynie na wynik OBT?????

Chyba ze jesteś tak mocno"upierdliwy" i za kazdym razem przy OBT ządasz od klienta homo instalacji!!! :-?

 

Sprawdzam za każdym razem dokumenty gazu z butlą mimo to za upierdliwca się nie mam. :cool:

 

[ Dodano: 05-10-2009, 17:56 ]

Można wystąpić do TDT o duplikat poświadczenia podając nr zbiornika i papier będzie czysty

Mozna i tak ale praktycznie po co?

Jezeli ma orginał od poprzedniego wlaściciela to co więcej potrzeba do szczęścia??? :D

 

W TDT niczego się nie dowiedziałem, prosze zadzwonić w środę :( W homo pisze jaka butla została zamontowana. Jeżeli nie zgodzi się numer z butli z poświadczenia z numerem butli z homo to Regan55 nie spałbym tak spokojnie na Twoim miejscu :-):cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielozawór zostaje ten sam

Nie tak do końca bo jeżeli na dzień dzisiejszy skończyła się ważność poświadczenia TDT na zbiornik wykonany 10 lat temu to jest on homologowany "67R00" i z taką homologacją ma wielozawór również "00" i jeżeli chcemy wymienić taki zbiornik na nowy to obecnie będzie on miał homologacje "67R01" i do takiego zbiornika nie należy montować wielozaworów z homologacją "00". Teoretycznie są to takie same zbiorniki wykonane z takiej samej grubości blach jednak nowe zbiorniki "01" mają niższe ciśnienie próbne i robocze od "00". Dopiero od roku 2002 weszła homologacja "01" i wtedy jeżeli zbiornik skończy 10 tak będzie można go wymienić na nowy bez konieczności wymiany wielozaworu oczywiście jeżeli ma on już "01" w homologacji.

To tyle teorii, bo swego czasu robiłem dokładnie odwrotnie jak powyżej wymieniając same zbiorniki na "01" a wielozawory zostawały "00" :x:x i teraz mam dylemat.........dopiero szkolenia na diegnoste nakierowały mnie na właściwą droge :lol:

W TDT niczego się nie dowiedziałem, prosze zadzwonić w środę
a co chciałeś się dowiedzieć to pytaj :)
trzeba zapłacić jakieś 70zł
nie 70 a 49,95 ze wskazaniem na 95groszy :cool:
W homo pisze jaka butla została zamontowana
a jeżeli instalacja ma już swoje lata kiedy nie było homologacji na montaż, a nie wspominając o kilku z koleji wlaścicielach kiedy po drodze zgineły :lol:

 

Ja czasami jak klient przyjedzie i ma jakies nieścisłości typu podrobione poświadczenie, lub niekompletność instalacji to mu mówie po jego stwirdzeniach że inni diagności nie mieli zastrzeżeń, że trafił prawie na osobe która montuje instalacje LPG i wiem co i jak ma wyglądać napewno lepiej niż nie jeden diagnosta który jest tylko po kursach :evil: oczywiście nie chce nikogo z was obrazić lub coś w tym stylu no i nie twierdze że ja montuje idealnie gazownie :cool::x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W homo pisze jaka butla została zamontowana

Ale czy na OBT podstawą do wydania wyniku "P" jest posiadanie przez klienta hono na instalacje czy decyzja TDT na zbiornik!!! :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TDT niczego się nie dowiedziałem, prosze zadzwonić w środę :( W homo pisze jaka butla została zamontowana. Jeżeli nie zgodzi się numer z butli z poświadczenia z numerem butli z homo to Regan55 nie spałbym tak spokojnie na Twoim miejscu :-):cool:

To idąc tym tropem, po 10 latach klient zmienia butlę na nową ( nie legalizuje starej z różnych przyczyn) to musi zmienić homologację? zmienienia np reduktor ( zmieniają częściej niż butlę) który też jest wymieniony w homologacji to też ją zmienia??

do badania potrzebna jest ważna decyzja TDT i tego tylko trzeba się trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.