Skocz do zawartości

Wymagania techniczne dla quada


blakop

Rekomendowane odpowiedzi

powiedz skąd to rozbicie na czterokołowca i czterokołowca lekkiego w kontekście trójkąta?

 

Bo lekki ma warunki jak motorower - a dla motoroweru również trójkąta nie wymagamy

 

I jak by było nudno, gdyby było prosto napisane :o Nie można wtedy prowadzić tak interesującej wymiany zdań ;D

 

Dokładnie :)

 

ale to niestety można łatwo obalić.

 

Z dobrym prawnikiem nawet konstytucję w tym kraju obalisz... Jest różnica miedzy spełnieniem pewnych warunkiem a przepisami narzuconymi w ruchu drogowym. Np ciągnik rolniczy - spełnia inne warunki techniczne niż samochód osobowy a można nim prowadzić na to samo prawko jazdy.

 

Sytuacja odwrotna:

 

Czterokołowce - mają spełniać warunki techniczne motoroweru i motocykla trójkołowego, a w ruchu drogowym są potrzebne inne uprawnienia do ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    21

  • elliot

    11

  • Psuj

    9

  • piotrek_p

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Szanowni koledzy. Przepraszam, że się wtrącam, ale w tej dyskusji chyba mieszacie pojęcia. Warunki techniczne pojazdów to jedno zagadnienie, a wyposażenie pojazdów to jednak nieco inne zagadnienie. Należy więc spojrzeć na oba te zagadnienia aby rozstrzygnąć dylemat.

A więc quad powinien być wyposażony m.in. w:

trójkąt, gaśnicę. Kask i apteczka nie są wymagane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki techniczne pojazdów to jedno zagadnienie, a wyposażenie pojazdów to jednak nieco inne zagadnienie.

 

No właśnie sęk w tym, że to warunki techniczne określają wyposażenie pojazdów...

 

Innym zagadnieniem są warunki techniczne a uprawnienia do kierowania i przepisy ruchu dla danych pojazdów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem pewną wiadomośc w stosunku do waruków technicznich przewidzianych dla QADÓW jak i Ciągników rolniczych . Jak dla mojej skromnej osoby jest intrepretacja jedna z najlepszych jakie znałem i widziałem (może malo widziałem?) :). Są to tabele z warunkami jakie powinien spełniać qad a w szcególnosci qad powyżej 15 kW, czyli najczęściej spotykane.Trzymając sie tych warunków techicznmych to QADY wyginą jak dinozaury, bo nie przejda nawet BT. Wersje jeszcze jedną jak dla mnie oficjalną otrzymam troszke później ponieważ zostało złożone zapytanie jak diagnosta ma kwalifikowac pojazd qad w stosunku do obowązujących przepisów itp .Jeżli dostane to zamieszcze . Sa to dane które otrzymaliśmy z związku z zapytaniem telefonicznym z ITS-u. Zostało nam to jak na razie wysłane faxsem. Przepraszam za "scan" moze odczytacie coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk napisał,"Warunkami jakie powinien spełniać qad a w szcególnosci qad powyżej 15 kW,"

A co nam do qadów powyżej 15 kW które dostają negatywa już w bramie za powyżej 15 kW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to opracowanie ITS, które zostało nam przefaksowane.

.

Luk napisał,"Warunkami jakie powinien spełniać qad a w szcególnosci qad powyżej 15 kW,"

A co nam do qadów powyżej 15 kW które dostają negatywa już w bramie za powyżej 15 kW

Tak wiem ze na wstepie powinien N,ale jak na dzien dzisiejszy nic nie pisze że nie wolno wszyscy tylko gdybaja co mozna jak mozna, jakie warunki powinien spełniac. Tak sa rózne intrpretacje ale tylko interpretacje i nic wiecej. A interpretacja moze byc rózna jedni dopuszczaja inni nie, jedni piszaże nie powinoo byc tak a jest . Jest to temat dośc szeroki. My złożyliśmy oficjalne zapytanie do ITS-u , musle ze juz nie długo otrzymamy oficjale pismo jak z takimi pojazdami my diagności mamy sie zajmować. Dlatego zamieściłem to co dostałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Masz stare pismo. Już się wycofali z tego stanowiska. Czytaj forum. To, że powyżej 15 kW nie ma homologacji nie jest równoznaczne z zakazem rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz stare pismo. Już się wycofali z tego stanowiska. Czytaj forum. To, że powyżej 15 kW nie ma homologacji nie jest równoznaczne z zakazem rejestracji.

A jakie jest nowe stanowisko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że powyżej 15 kW nie ma homologacji nie jest równoznaczne z zakazem rejestracji.

 

 

To, że quad spełni wymagania pojazdu samochodowego jest równa szansy na szóstkę w totka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.